مجله جنسی زوج باز

۵ راهکار اساسی بسیار موثر برای گذشتن از شکست عشقی

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۱ آبان ۹۶

نظرات کاربران :

اصطلاحی شکست عشقی در دنیای امروز به موضوعی متداول برای افراد تبدیل شده است. کنار آمدن با این موضوع خود نیاز به مهارت و توجه خاص به خود دارد تا بتوانید از پس احساس افسردگی پس از آن برآیید. هرچند به طور کلی شکست عشقی و خدشه دار شدن احساسات موضوع خوبی نیست اما آشنایی و دانستن راه های بازگشت به حالت عادی پس از آن برای شما مفید خواهد بود.
در ادامه چند راه برای کنار آمدن و گذشتن از شکست عشقی برای شما آورده شده است. حتما تا انتها بخوانید

شکست عشقی موضوع مهمی است که باید از پس آن برآیید، شکسته شدن قلب انسان در روابط عاطفی هم درد روحی دارد و هم درد جسمی و تقریبا تحمل آن سخت خواهد بود. چیزی که حتما تابحال آن را تجربه کرده اید. پایان هر رابطه عاطفی و شکست عشقی خوردن مانند مرگی غم انگیز خواهد بود، جایی که احساسات شما می‌میرند و جای خالی فردی که هرگز پر نخواهد شد.

در این نوشته می‌خواهیم به شما بگوییم که برای هر چیزی راهی وجود دارد حتی شکست عشقی٬ تا بتوانید دوباره خود را مانند گذشته باز بیابید و 5 راه بسیار موثر برای گذشتن از شکست عشقی بیاموزید.

۱. درد شکست عشقی را از بین ببرید

به احتمال زیاد از ناراحتی زیاد ناشی از شکست عشقی جسم شما هم دچار درد شده است و فشار روانی بسیار زیادی روی ذهن شما هست که بروی بدن شما تاثیر می‌گذارد و در ناحیه قلب خود آن را احساس می‌کنید. دردی که قلب شما را می‌فشارد و ریتم نفس کشیدن را برایتان سخت می‌کند.

این درد ناشی از اضطراب و ناراحتی، احساس کم داشتن و از بین رفتن رابطه عاشقانه شما و عشقی که دوباره مثل سابق باز نمی‌گردد و شما در نهایت تنها خواهید ماند و دیگر مانند سابق دوست داشتنی نخواهید بود. این ها تماما از افکار شما سرچشمه می‌گیرد و مغز شما مسئول کنترل هورمون های مختلف در بدن شما در زمان غم و اندوه شما هستند. برای اینکه با درد شکست عشقی بسازید دو راه حل زیر برای‌تان کارساز خواهد بود:

اول، با ذهن خود کنار بیایید. به خود بگویید که رابطه ای احمقانه و مسخره ای داشتید و شما بسیار عالی هستید و این شکست عشقی برای شما موقعیت های جدید خواهد ساخت.

این سخنان را با صدای بلند برای خود بگویید و در ذهن خود نگه ندارید. بیان کلمات به شما انرژی خواهد داد و این راه را امتحان کنید.

دوم، به نفس کشیدن خود دقت کنید.

نفس های عمیق به شما کمک خواهد کرد که استرس خود را کاهش دهید و همچنین ذهن خود را از مسائل مختلف خالی کنید. تا وقتی که احساس می‌کنید به این موضوع نیاز دارید این کار را انجام دهید.

۲. از سرگرمی‌های مختلف کمک بگیرید

خیلی مهم هست که بعد از شکست عشقی بتوانید خود را دوباره بسازید. شما حتما پلی لیست موزیک مورد علاقه خود را دارید و همچنین لیستی از فیلم هایی که می‌خواهید ببینید و همچنین فضای شبکه های اجتماعی تا دوباره به فعالیت های اجتماعی خود بپردازید. از این ها به خوبی کمک بگیرید.

موسیقی در لحظات سخت به شما کمک می‌کند بتوانید سختی ها را بگذرانید، از موسیقی های انرژی بخش استفاده کنید.در اتومبیل خود به موزیک گوش دهید و با آن بلند بخوانید.

فیلم ها نیز به همین ترتیب به شما کمک می‌کنند. فیلم هایی با موضوعات انسان هایی که توانسته اند مشکلات خود را پشت سر بگذارند و در لحظات سخت به سوی موفقیت و بهتر شدن پیش رفته اند. این نوع فیلم ها را پیدا کنید و از آنها الهام بگیرید و حتی با آنها گریه کنید. بله گریه کردن گاهی اوقات برای بدن خوب است اما حواستان باشد که بعد از آن احساسات خود را بازیابی کنید.

در استفاده از شبکه های اجتماعی دقت کنید. هرچند ابزار بسیار مناسبی برای ارتباطات هست همچنین برای پرت کردن حواس ابزار قویی است. می‌توانید خود را با سایت های مختلف سرگرم کنید و اوقات خود را با آنها بگذرانید.

۳. کارهای خوب انجام دهید

هیچ چیزی بهتر از کمک کردن به دیگران نیست. حتی اگر در پایین ترین وضعیت روحی و افسردگی بعد از شکست عشقی خود قرار داشته باشید، کمک کردن به دیگران حال شما را بهبود می‌بخشد.

وقتی شما در حال بدی به سر می‌برید، تمام تمرکز شما بروی مشکلات خودتان هست و وقتی می‌بینید که کسی به کمک شما نیاز پیدا می‌کند با کمک به آن فرد تمرکزتان از روی مشکلات خودتان برداشته می‌شود و به این طریق به خودتان نیز کمک کرده اید و در انتها احساس مثبتی از کمک به دیگران نیز خواهید گرفت.

روش های مختلفی برای کمک به دیگران وجواد دارد و کارهای داوطلبانه مختلفی که می‌توانید انجام دهید.از کمک های مالی گرفته تا آموزشی و حمایتی و …

برای شروع یک کار را در نظر بگیرید و آن را انجام دهید و ببینید که حال خوب چطور در شما ایجاد خواهد شد و به بهبود روحیه خود کمک خواهید کرد.

۴. ورزش کنید

بله، ورزش کردن یکی از راه های عالی برای برقرار کردن تعادل در بدن هست. با ورزش هورمون های اندروفین در بدن شما تولید می‌شوند که احساس بهتری به شما می‌دهد و همچنین با ورزش کردن شکل اندام مناسب تری پیدا خواهید کرد.

تصور کنید که بدنی که همیشه می‌خواسته اید را دارید. چرا از تصورات خود دور بمانید؟ ورزش را همین امروز شروع کنید، حتی با حرکات ساده. هورمون اندروفین کار خودش را خواهد کرد و روحیه خیلی بهتری از ورزش بدست خواهید آورد و همچنین اعتماد به نفس شما با حال خوب بهتر خواهد شد. همچنین معشوقه قبلی شما با دیدن زیبایی اندام شما قطعا حسرت فردی مانند شما را خواهد خورد و این در نوع خودش انتقامی خواهد بود.

۵. از عشق ورزیدن دست نکشید

بله درست است که شکست عشقی خورده اید و حس می‌کنید که روزها برایتان به سختی می‌گذرد و شاید دوباره حس عاشق شدن را به سختی باز بیابید.

خب نه اصلا اینطور نیست. شما باید این تصور را داشته باشید که همیشه عشق فوق العاده ای منتظر شما است و می‌توانید عشق دوباره را شروع کنید. به چیزی که می‌خواهید فکر کنید و باور داشته باشید که می‌توانید آن را بدست آورید.قدم های خود را برای رسیدن به آن بردارید و به شما می‌گوییم که می‌توانید.

اگر ورزش کردن را جدی دنبال کنید، با انرژی بیشتر و روحیه بالاتر و اعتماد به نفس بیشتر و اندامی جذاب شانس زیادی برای یافتن رابطه عاطفی جدید خواهید داشت.

شاید فکر کنید که با شکست عشقی دنیای شما به پایان رسیده است اما اینگونه نیست. از روش های بالا برای سازگار شدن با شرایط و گذشتن از افکار منفی به دنیای جدیدی پا بگذارید و به نقاط قوت و شخصیت خود فکر کنید و دست از اهداف و آرزوهای خود برای یافتن عشق واقعی دست نکشید.

بدون نظر

فروش ویژه