مجله جنسی زوج باز

چگونه می‌توان عشق و هوس را از هم تشخیص داد؟

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷

نظرات کاربران :

بیشتر افراد در طول زندگی خود حداقل یک بار با جنس مخالف خود وارد رابطه‌ شده‌اند. همه دوست دارند در رابطه‌ای قرار بگیرند که مملو از عشق واقعی باشد و از بودن کسی که در زندگی‌ آن‌ها قرار دارد لذت ببرند. اما باید در این گونه مواقع بسیار حساس باشید و در انتخاب خود دقت […]

بیشتر افراد در طول زندگی خود حداقل یک بار با جنس مخالف خود وارد رابطه‌ شده‌اند. همه دوست دارند در رابطه‌ای قرار بگیرند که مملو از عشق واقعی باشد و از بودن کسی که در زندگی‌ آن‌ها قرار دارد لذت ببرند. اما باید در این گونه مواقع بسیار حساس باشید و در انتخاب خود دقت کنید؛ زیرا گاهی اوقات ممکن است طرف مقابل شما به بهانه عشق و عاشقی وارد زندگی شما شود اما نیت او چیز دیگری باشد و قصد داشته باشد با شما یک رابطه هوس‌آلود برقرار کند. شما در این گونه مواقع باید بتوانید عشق و هوس را از همدیگر تشخیص دهید. اما چگونه می‌توان عشق واقعی را از هوس تشخیص داد؟

ما در اینجا به شما کمک خواهیم کرد که بتوانید بعد از خواندن این مقاله عشق واقعی را از عشق‌ هوس‌آلود تشخیص دهید و به راحتی بتوانید عشق و هوس را از هم تشخیص دهید و در رابطه‌ی خود با جنس مخالف کاملاً موفق باشید.

عشق و هوس را با نشانه های زیر از هم تفکیک کنید:

۱- هیچ گاه در مورد زندگی واقعی با هم صحبت نمی‌کنید

وقتی که رابطه بین دختر و پسر یک رابطه عاشقانه باشد قطعاً در مورد آینده مشترک یکدیگر با هم صحبت خواهند کرد و فراهم کردن یک آینده زیبا برای آن‌ها یک دغدغه است. اما اگر رابطه آ‌ن‌ها هوس‌آلود و به دور از عشق باشد حتی اگر یکی از طرف‌ها در مورد آینده حرفی بزند طرف دیگر از حرف زدن در مورد آن طفره خواهد رفت. پس به این روش می‌توان عشق و هوس را به راحتی از هم جدا کرد.


مقاله مرتبط: از کجا بفهمیم پسری دوستمان دارد ؟


۲- وقت کمتری برای هم اختصاص می‌دهید

وقتی از عشق حرف زده می‌شود یعنی این که شما در هر چیزی با هم شریک هستید و دوست دارید حتی در یک تفریح کوچک در کنار هم باشد. اما اگر شما در یک رابطه هستید و کمتر از حد معمول برای هم وقت دارید شک نداشته باشید رابطه شما عاشقانه نیست و رابطه شما هوس آلوده شده است. افراد همیشه دوست دارند در کنار هم باشند و از بودن در کنار یکدیگر لذت می‌برند.

۳- بیشتر اوقات به دنبال رابطه جنسی با همدیگر هستند

یکی از کارشناسان می‌گوید اگر شما وارد یک رابطه شدید و در دیدگاه شما طرف مقابل‌تان فقط دارای جذابیت جنسی است و تمایل ندارید رابطه خود را به صورت عمیق‌تر ادامه دهید قطعاً رابطه شما یک رابطه‌ی هوس‌آلود است و باید از آن دوری کنید. پس باید به این سوال جواب دهید که آیا دوست دارید رابطه احساسی و عاشقانه‌ای ایجاد کنید؟؛ زیرا جواب این سوال است که تمایز عشق و هوس را برای شما روشن‌ می‌کند. شخص هوس‌الود حتی در هنگام صحبت کردن، حرف‌های خود را به طرف هوس سوق می‌دهد.

۴- واکنش مغز شما متفاوت است

حتی از روی واکنش مغز نیز می‌توان عشق و هوس را از هم متمایز کرد. بر اساس تحقیقات علمی که انجام شده است واکنش مغز در هنگام ایجاد عشق و هوس با هم متفاوت است. بر اساس این پژوهش‌ها هرگاه شخصی عاشق واقعی باشد قسمتی از مغز شما فعال خواهد شد که در هنگام انجام دادن کارهای شایسته فعال می‌شوند. اما کسی که عشق او واقعی نیست قسمتی از مغز او فعال می‌گردد که در هنگام ایجاد رابطه جنسی فعال می‌شود.

۵- نگاه‌های شما هوس آلود خواهد بود

یکی از تحقیقات که در یکی از مجلات معتبر به چاپ رسیده است آشکار می‌کند از روی چشمان طرف می‌توان عشق و هوس را تشخیص داد. این تحقیق بیان می‌کند شخصی که عاشق واقعی است در هنگام نگاه کردن به طرف مقابل خود فقط بر روی چشم‌های او تمرکز خواهد کرد و این نشان می‌دهد چنین فردی یک عاشق واقعی است.

اما پسر یا دختری که عاشق نیست در هنگام دیدن طرف خود در بیشتر موارد به جای توجه کردن به صورت و چشم‌های او به اندام‌های دیگر او دقت خواهد کرد و آن‌ها را دید می‌زند.

۶- به رابطه خود به عنوان ما فکر نمی‌کنید

کسی که به دنبال یک رابطه هوس‌آلود است بیشتر بر روی خود و اهدافش تمرکز دارد و هیچوقت حتی از گفتن کلمه ما خودداری خواهد کرد و تنها نقطه مشترکی که چنین فردی به آن فکر می‌کند شاید اتاق خواب باشد. اما شخصی که از ته دل عاشق است از گفتن کلمه ما هیچ ترسی ندارد و در بیشتر اوقات به چیزهای مشترک فکر می‌کند. پس برای تشخیص عشق از هوس حتی باید به حرف‌ها و کلمات به کاربرده شده طرف مقابل خود دقت کرد.

۷- از امتحان کردن راه‌ها و کارهای جدید می‌ترسید

کسی که واقعاً عاشق باشد همیشه و در همه حال راه‌های جدیدی را برای نشان دادن تعهد و عشقش به طرف مقابل پیدا می‌کند و این گونه عشقش را به او ابراز می‌کند. چنین فردی قطعاً خود را برای ایجاد یک رابطه عمیق‌تر و طولانی‌تر آماده کرده است. اما در مقابل شخصی که با نیت‌های هوس‌آلود وارد یک رابطه می‌شود از انجام کارها و رفتارهایی که خود را نسبت به طرف مقابلش متعهد نشان دهد دوری خواهد کرد.

۸- از بیان رازهای خود پرهیز می‌کنید

کسانی که در یک رابطه هوس‌آلود با هم قرار دارند از گفتن رازهای زندگی خود به طرف مقابل خودداری می‌کنند و هیچگاه آن‌ها را بیان نمی‌کنند. پس اگر شما از بیان رازهای خود پرهیز می‌کنید رابطه شما یک رابطه سطحی و هوس‌آلود است. اما افرادی که واقعاً عاشق هم هستند بیشتر رازهای خود را نزد هم بیان می‌کنند؛ زیرا عاشق طرف مقابل خود هستند و او را رازدار خود می‌دانند.

۹- بعضی از رفتارهای شما خیلی بچه‌گانه است

کسانی که عاشق واقعی نیستند خیلی سطحی به مسائل نگاه می‌کنند. مثلاً چنین افرادی خیلی زود با هم قهر می‌کنند؛ زیرا رابطه و علاقه آن‌ها از ته دل نیست البته چنین افرادی خیلی سریع نیز آشتی می‌کنند. از دیگر نشانه‌های عشق‌های هوس آلود زودرنجی، دل‌خوری، نگرانی، تردید و عجله را می‌توان نام برد. پس اگر در رابطه‌ای که در آن قرار دارید که چنین نشانه‌هایی را در آن مشاهده می‌کنید مواظب باشید و آن را ترک کنید تا در دام رفتارهای هوس‌آلود طرف مقابل قرار نگیرید.

پس با توجه به مطالب گفته شده تفاوت‌های بسیاری در بین یک رابطه‌ هوس‌آلود و عشق واقعی وجود دارد که شما می‌توانید با کمی دقت و توجه عشق و هوس را از هم تشخیص دهید و هیچگاه وارد یک رابطه هوس‌آلود نشوید تا این که در زندگی خود نیز هیچ ضربه‌ای نبینید.

۱۰- خیال‌پردازی‌های‌تان متفاوت است

اگر شما در یک رابطه قرار دارید و هیچوقت احساس واقعی خود را با طرف مقابل مورد بحث قرار نمی‌دهید و به همه چیز به صورت یک مسئله سطح پایین نگاه می‌کنید بدانید که رابطه شما یک رابطه عاشقانه نخواهد بود. کسانی که به دنبال ایجاد یک رابطه هوس‌آلود هستند حتی در ذهن خود نیز مسائل جنسی را تجسم می‌کنند و نمی‌توانند به چیزی جز این فکر کنند. به گفته یکی از روانشناسان «اگر کسی را دوست دارید باید صادقانه با او ارتباط برقرار کنید».

۱۱- هیچ چیز را فدای هم نمی‌کنید

برای این که بتوانید عشق و هوس را از هم جدا کنید باید به این سوال جواب دهید که طرف مقابل شما چه چیزهایی را فدای من خواهد کرد. هنگامی که شخص عاشق باشد حاضر است خیلی از چیزها را فدای عشق خود کند. به گفته دکتر هلن فیشر، زمانی که فرد عاشق است دوست دارد هر چیزی را فدای عشق خود کند حتی اگر خود او نیز آسیب ببیند و دچار مشکلات گردد. اما شخصی که عاشق نیست قطعاً این گونه نخواهد بود.

بدون نظر

فروش ویژه