مجله جنسی زوج باز

چگونه بی‌ توجهی همسر را سریعا از بین ببریم؟

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ آذر ۹۸

نظرات کاربران :

یک از آزار دهنده‌ترین حالت‌هایی که در  زندگی مشترک برای خیلی از افراد پیش می‌آید سردی و بی‌ توجهی از جانب همسران است و شاید این مسئله را بارها از اطرافیان خود شنیده‌اید که می‌گویند با بی‌ توجهی همسر خود چه کنم؟ و یا از خود می‌پرسند که علت بی‌ توجهی همسرم ممکن است چه […]

یک از آزار دهنده‌ترین حالت‌هایی که در  زندگی مشترک برای خیلی از افراد پیش می‌آید سردی و بی‌ توجهی از جانب همسران است و شاید این مسئله را بارها از اطرافیان خود شنیده‌اید که می‌گویند با بی‌ توجهی همسر خود چه کنم؟ و یا از خود می‌پرسند که علت بی‌ توجهی همسرم ممکن است چه چیزی باشد؟ و یا چرا قبلا رابطه عاشقانه و خوبی داشته‌ایم اما هم اکنون زندگی سرد و بی رونقی ایجاد شده است؟ شاید این حالت برای خودتان نیز اتفاق افتاده باشد و یا در زندگی، پیش رویتان باشد بنابراین لازم است اطلاعات کافی در این زمینه را داشته باشید.

اگرچه بی‌ توجهی همسر برای هر رابطه‌ای ممکن است دلیل خاصی داشته باشد و با رابطه‌ای دیگر متفاوت باشد اما به طور کلی این شکایتی است که بارها از جانب همسران نسبت به یکدیگر صورت گرفته است و باید درباره عوامل موثری که به طور عمومی باعث ایجاد این حالت در زندگی می‌شود تا حدی شناخت پیدا کرد و همچنین سعی کنید در کنار شناخت این عوامل مخل، مواردی را که از ایجاد بی‌ توجهی همسر جلوگیری می‌کنند را بشناسید و آنها را به کار بگیرید.

در این مقاله نیز سعی می‌کنیم مهم‌ترین راه‌هایی که کارشناسان در این زمینه یعنی برای مقابله با بی‌ توجهی همسر و بهبود رابطه معرفی کرده‌اند و نتایج موثر آنها را در پژوهش‌ها یافته‌‌اند به شما معرفی کنیم؛ امید است با بهره گیری از آنها رابطه و زندگی مشترک بهتری را تجربه کنید.

– نقش پدر یا مادر را برای همسرتان نداشته باشید

این نکته را نمی‌توان انکار کرد که هیچ فردی از دوست داشته شدن بدش نمی‌آید و همیشه خواهان این است که کسی را دوست بدارد و یا دوست داشته شود اما باید نقش همسر و پدر و مادر از همدیگر تفکیک شوند اگرچه انتظار محبت از جانب همسر امری عادی است اما نیاز‌هایی که فرد به همسرش دارد با نیاز‌هایی که او از پدر و مادرش دارد تفاوت زیادی دارد.

بنابراین سعی کنید نه خودتان نقش پدر یا مادر را داشته باشید و نه اینکه این کار را از همسرتان بخواهید چون در این صورت زندگیتان دچار مشکل خواهد شد زیرا هیچ مردی دوست ندارد همسرش مانند مادر از او مراقبت کند و در مقابل نیز هیچ زنی تمایل ندارد که همسرش مانند پدر باشد و نقش او را بازی کند و  بهتر است از بر عهده گرفتن این نقش‌ها دور شوید تا در نهایت با بی‌ توجهی همسر روبرو نشوید.

– زمان‌هایی را برای خلوت دو نفره ایجاد کنید

اگر شما نیز دوست ندارید هرگز با بی‌ توجهی همسر خود روبرو شوید باید مسئله اختصاص دادن وقت به همدیگر و بخصوص در خلوت را در نظر داشته باشید برای این کار شما باید از بهترین زمان‌ها استفاده کنید و در مورد نیاز‌های اساسی و خواسته‌های خود و همسرتان به طریق سالمی صحبت کنید.

مقاله مرتبط: روش های جدیدی که مرد بی احساس را عاشق و دلباخته خود کنید!

سعی کنید این زمان را به روزهایی که تعطیلی دارید و یا ذهنتان آزادتر است موکول کنید چون گاها مردان درگیر مشکلات بیرون مانند مشکلات کاری و غیره هستند و نتیجه این امر بر عکس می‌شود پس مهم است که زمان آن را با دقت انتخاب کنید و بهتر است در خلوت‌هایتان به فرزندان نیز اجازه مشارکت ندهید و وقتی که آنها نیستند برای خود خلوت دو نفره ایجاد کنید.

– رفتار کنترل‌کننده و سلطه‌گر نداشته باشید

گاها بعضی مردان و یا زنان در زندگی فکر می‌کنند که چون شریک زندگی کسی هستند پس همه حق و حقوق آنها را باید زیر نظر داشته باشند و در آن دخالت کنند برای مثال مردی می‌خواهد در همه کارهای همسرش نظر دهد و به شرطی که او راضی نباشد همسرش حق هیچ گونه فعالیتی نداشته باشد و به طور کلی او را کاملا زیر نظر داشته باشد و یا زنی که سعی می‌کند بر مردش مسلط شود و به دلایل مختلفی مانند احساس نا امنی، تبعیض نژادی و غیره سعی می‌کند همواره همسر خود را تحت سلطه داشته باشند.

اینها افرادی هستند که با رفتارشان در زندگی نتایجی جز سردی و بی‌ توجهی همسر را برای خود را رقم نمی‌زنند بنابراین باید این گونه رفتار‌ها را بشناسید و درباره آنها تحقیق کنید تا از حد متعارف تجاوز نکنید و همسرتان را در کنار خود داشته باشید.

– سعی کنید فردی غیر منتظره باشید

در زندگی کنونی که خیلی از آن دچار یکنواختی و روزمرگی شده است غیرمنتظره بودن به نوبه خود می‌تواند بر مقابله با بی‌ توجهی همسر نقش زیادی داشته باشد مثلا با خرید یک هدیه کوچک، یک شاخه گل، برنامه‌ریزی برای یک سفر دو نفره و خرید بلیط و امثال اینها می‌توانید رفتارهای غیر منتظره را نشان دهید و این رفتار‌ها باعث می‌شوند که یکنواختی که برای مدتی بر زندگی حاکم می‌شود از زندگی دور و در کنار آن رابطه دچار تازگی شود بنابراین این رفتارها که به مانند معجزه‌های کوچک در زندگی باعث تغییر می‌شوند را فراموش نکنید.

– دلایل دوست داشتن را به خودتان یادآوری کنید

سعی کنید به دنبال دلایلی باشید که با خود تازگی می‌آورد و آنها را برای خود تمرین کنید چون با گذشت زمان در زندگی زن و شوهر برای هم عادی می‌شوند بنابراین باید مدام دلیل دوست داشتن یکدیگر را یادآوری و تمرین کنید که مبادا دچار بی‌ توجهی همسرتان شوید مثلا به خودتان بگویید این طرف مقابل من یا همسرم همان شخصی بود که زمانی برای یک لحظه هم نمی‌توانستم از او دور باشم و حتی در مواقع حضورش نیز برای او دلتنگ می‌شدم و یا ویژگی‌هایی که او را نسبت به دیگران متمایز و خاص کرده است را به یاد بیاورید و همچنین به خودتان یادآوری کنید که چرا او بهترین انتخاب شماست؟ و چرا دوستش دارید؟ با تکرار این تمرینات و یادآوری‌ها زندگیتان دچار تازگی می‌شود و از بی‌ توجهی و سردی خیلی فاصله می‌گیرد.

– عشق و محبت خود را به همسرتان ابراز کنید

عشق و محبت کردن برای اینکه دوام داشته باشند قطعا نیاز به رسیدگی دارد و این مرحله است که در جریان عشق مهم است یعنی باید از آن محافظت کرد بنابراین اگرچه شاید می‌دانید که هم شما و هم همسرتان از عشقی که به یکدیگر دارید مطلع هستید و با این حال فکر می‌کنید دیگر لازم نیست کاری بکنید باید گفت که البته لازم است برای جلوگیری از بی‌ توجهی همسرتان و سردی او عشق را یادآوری کنید تا از شر یکنواختی نیز نجات یابید برای مثال به همسرتان مستقیما بگویید دوستت دارم و یا آن را در کاغذی مکتوب کنید و یا تلفنی آن را بگویید انجام این کارها انرژی زیادی به همسرتان انتقال می‌دهد که تا مدت‌ها رنگ خاصی به زندگیتان می‌بخشد.

– با همسرتان صادق باشید

صداقت امری است که سایه پیامدهای مثبت آن همیشه بر روی زندگی و به نفع آن خواهد بود بنابراین اگر از بابت بی‌ توجهی همسر و روبرو شدن با آن وهم دارید پس صداقت را نادیده نگیرید و سعی کنید نیاز‌ها و خواسته‌های خود را با صداقت به همسرتان بگویید و انتظار نداشته باشید که او خودش تشخیص دهد که شما چه می‌خواهید چون ممکن است او توانایی این کار را نداشته باشد و در نهایت شما سرخورده شوید پس علاوه بر این مسئله برای حفظ آرامش و دوستی خود به دروغگویی روی نیاورید و حتی اگر زمانی نتوانستید حقیقیت را بگویید جواب سوال یا بحث را به زمانی دیگر موکول کنید و در هر حال صداقت پیشه کنید.

– به خواسته‌های همسر خود توجه داشته باشید

اکثر روانشناسان ریشه بسیاری از مشکلات خانوادگی بین زن و شوهر را همین مسئله یعنی برطرف نشدن خواسته‌ها می‌دانند و فکر می‌کنند چون نحوه ارتباط صحیح توسط زوجین اجرا نمی‌شود بنابراین زندگی به مرور دچار سردی می‌شوند و دو طرف نسبت به هم بی‌ توجه می‌شوند پس اگر می‌خواهید این مشکا دامن‌گیر زندگی شما نشود در وهله اول باید به خواسته‌های همسرتان برسید و برای شناخت آنها تلاش کنید.

مردان بیشتر به خواسته‌های مادی زن خود فکر می‌کنند اما غافل از این مسئله‌اند که زنان بیشتر به دنبال رفع نیاز‌های روحی و روانی و خواستار حضور همسرشان می‌باشند و باید این خواسته ها توسط مردان تشخیص داده شود و برای آن تلاش کنند از طرفی هم مردان نیازمند احترام و درخواست همکاری و کمک از جانب همسر خود هستند و بر خلاف تصور غلط عموم خواسته‌های آنها فقط به مسائل جنسی محدود نمی‌شود و زنان نیز وظیفه دارند این خواسته‌ها را بشناسند و به آنها رسیدگی کنند.

– به همسرتان احترام بگذارید

زندگی مشترکی که در آن اثری از احترام نباشد علاوه بر اینکه با بی‌ توجهی همسر روبرو می‌شود به ویرانه‌ای تبدیل می‌شود که دوباره ساختن آن خیلی سخت و دشوار می‌شود بنابراین از این اصل مهم غافل نباشید و از طریق مختلف احترام خودتان را نثار همسرتان کنید برای مثال سعی کنید در تصمیمات فردی خود نیز نظر همسرتان را اتخاذ کنید، خود و همسرتان را به صورت یک تیم ببینید و در تصمیمات مشترک کنار هم باشید، دلایل اختلاف نظر با همسرتان را به صورت محترمانه در میان بگذارید، در مواقع اختلاف نطر باز هم به همدیگر احترام بگذارید و با هم مهربان باشید، در مواقع عصبانیت هرگز از کلمات رکیک و فحش نسبت به همدیگر استفاده نکنید، خانوداه همسرتان را تکریم کنید و آنها را مانند خانواده خود ببینید، جملاتتان را با کلمه ما آغاز کنید و کمتر از کلمه من استفاده کنید.

بدون نظر

فروش ویژه