مجله جنسی زوج باز

چگونه با زن بداخلاق رفتار کنیم؟ عوامل موثر در بد اخلاقی زنان چیست؟

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ۹۷

نظرات کاربران :

یکی از کابوس هایی که ممکن است در زندگی برای مردان وجود داشته باشد وجود یک زن بداخلاق در خانه است. در بسیاری از موارد بد اخلاقی خانم ها ریشه در ذات و طبیعت آن ها دارد اما مواردی هم هستند که رفتار مرد باعث بروز این تند خویی ها می‌شود. بنابراین بهتر است یک […]

یکی از کابوس هایی که ممکن است در زندگی برای مردان وجود داشته باشد وجود یک زن بداخلاق در خانه است. در بسیاری از موارد بد اخلاقی خانم ها ریشه در ذات و طبیعت آن ها دارد اما مواردی هم هستند که رفتار مرد باعث بروز این تند خویی ها می‌شود. بنابراین بهتر است یک طرفه قضاوت نکنیم و همیشه همه جوانب مسئله را در نظر بگیریم.

زن بداخلاق ممکن است زندگی را برای مرد به یک جهنم واقعی تبدیل کند؛ جهنمی که هر دو طرف رابطه در آن خواهند سوخت. اگر با همچین خانم هایی رابطه دارید با زوج باز همراه باشید تا متوجه شوید چه نوع برخوردی باید برای کنترل این رفتار انجام شود و واکنش شما در مقابل یک زن بداخلاق چه باید باشد.

دلایل بدخلقی زنان چیست؟

عوامل مختلفی در بد اخلاقی زنان دخیل هستند و ممکن است این عوامل در خانم‌های مختلف شدت مختلفی داشته باشد. در ادامه به چند نمونه از این عوامل اشاره می کنیم:

۱- رفتار اعضای خانواده با او در زمان کودکی

رفتار و شخصیت هر انسانی بسیار تحت تاثیر تربیت خانوادگی قرار دارد. بنابراین رفتاری که در خانواده از زمان کودکی تا بزرگسالی با دختران می‌شود تا حد بسیار زیادی می تواند باعث شود شخصیت شخص به صورت یک زن بداخلاق شکل بگیرد. درست است که در حال حاضر پدر و مادرها تفاوتی بین فرزندان دختر و پسر قائل نمی شوند اما در کشور ما ممکن است هنوز والدینی باشند که فکر می کنند پسران برای خانواده مفید تر هستند. بنابراین از توجه به فرزندان دختر خود غافل می شوند. این تبعیض بیجا در ضمیر ناخودآگاه دختر خانواده ریشه می کند و باعث می شود رفتاری پرخاشگرانه مخصوصا نسبت به مردها داشته باشد.

۲- عوامل اجتماعی

یکی دیگر از مسائل که به شکل گیری شخصیت زن بداخلاق کمک می کند روابط اجتماعی نا سالم و بی کیفیت است. دختران هنگام ورود به جامعه در موقعیت بسیار حساسی قرار می گیرند و اگر از طرف خانواده به درستی آگاه نشده باشند ممکن است در دام کسانی بیافتند که باعث آزار و اذیت آنان شوند.

طبیعت هر انسانی به گونه ای است که می خواهد با جنس مخالف ارتباط برقرار کند. البته این ارتباط ممکن است نسبت به فرد اشکال مختلفی داشته باشد. دختران معمولا کمتر به مسائل جنسی فکر می کنند و در بسیاری از روابط از مرد می خواهند فقط نقشی حمایتی و پدرانه داشته باشد. بنابراین دوست شدن با شخصی که فقط به فکر ارضای نیازهای جنسی خودش است ارزش و شخصیت دختر را پایین می آورد. این رفتارها می تواند باعث شود دختر در آینده و زندگی مشترک به یک زن بداخلاق تبدیل شود.

۳- حساس بودن زنان

زنان نسبت به مردان هم از لحاظ جسمی و هم روحی لطیف تر هستند. این عامل باعث می شود در برخی موارد زنان کم تحمل شوند و ضعیف تر با مشکلات و مسائل مهم زندگی برخورد کنند و در نتیجه زمانی که قادر به حل این مشکلات نشوند رفتاری پرخاشگرانه از خود نشان دهند.

۴- اثر عادت ماهانه

عادات ماهانه نیز ممکن است باعث شود یک زن بداخلاق به نظر برسد. این عامل در بسیاری از خانم ها مخصوصا اگر با درد و خونریزی زیادی همراه باشد باعث بدخلقی می شود. البته این بدخلقی همیشگی نیست و بعد از این دوره رفتار آن ها به حالت عادی بر می گردد.

۵- دروغ گویی مردان

ممکن است ریشه رفتار یک زن بداخلاق به رفتار متقابل مرد زندگی او برگردد. اگر مرد خانواده همیشه سعی در فریب همسر خود داشته باشد نباید توقع داشته باشد که همسر او با مهربانی با پاسخ بدهد. مردان معمولا در برخی موارد فکر می کنند همسر آن ‌ها متوجه دروغ‌ گویی‌شان نمی شود. اما واقعیت این است که خانم ها این دروغ ها را خیلی زود تشخیص می دهند و اصطلاحا شم پلیسی آن ها قوی است.

چگونه باید با زن بداخلاق رفتار کنیم؟

۱- به او ابراز علاقه کنید

یکی از کارهایی که در برخورد با زن بداخلاق معجزه می کند این است که دوست داشتنتان را حتی با چند جمله ساده به او یادآوری کنید. زنان بیشتر از مردان احساستی هستند و به زبان آوردن دوست داشتن حتی می تواند تاثیر بیشتری از خریدن هدیه داشته باشد. بنابراین سعی کنید علاقه خود را نسبت به او با کلمات ابراز کنید.

۲- با او صحبت کنید

زنان تمایل دارند وقتی شوهرشان از سرکار بر می گردد از اتفاقاتی که برای شما در طول روز رخ داده است با خبر شوند و صحبت کردن در این مورد را دوست دارند. بنابراین هنگامی ه از سر کار بر می گردید هرچند خسته باشید زمان مختصری را با او به گفتگو بنشینید. بسیاری از اوقات یک مکالمه کوتاه از دعواهای بزرگ جلوگیری می کنند و زن بداخلاق را از این رو به اون رو می کند!

۳- به مسافرت کوتاه بروید

یکی از کارهایی که باعث می شود زن بداخلاق بیشتر عصبانی شود تکرار و روزمرگی است. تصور کنید که هر روز در منزل کارهای تکراری نظافت منزل و نگهداری از بچه ها را انجام دهید. قبول کنید که پس از مدتی حس می کنید همه روزتان مثل هم شده و کم کم نشاط و سرزندگی از شما سلب می شود. لازم نیست به جاهای دور سفر کنید کافی به مدت یک یا دو روز از محیط خانه دور شوید.

۴- از او تشکر کنید

شاید باورتان نشود اما گفتن جملاتی مانند «دستت درد نکنه» «خسته نباشی» و جملات مشابه با اینها باعث می شود به همسرتان حس خوبی منتقل کند. با این جملات نشان خواهید داد که کارهای او برای شما با ارزش است و شما قدر زحمات او را می دانید. گاهی اوقات مودب برخورد کردن با زن بداخلاق باعث فروکش کردن عصبانیت او می شود. حتی می توانید گاهی با یک شاخه گل ساده از او تشکر کنید.

۵- در گفتگوها کوتاه بیایید

جر و بحث ما بین زن و شوهرها یک امر طبیعی است. اما ممکن است این مشاجرات با زن بداخلاق بیشتر اتفاق بیافتند. سعی کنید هنگام این بحث ها شما کوتاه بیایید و مطئن باشید بعد از مدتی او نیز با خودش فکر می کند و سعی می کند این عادت بد را از خود دور کند. کوتاه آمدن شاید به نظر سخت باشد اما اگر او را واقعا دوست داشته باشید ارزشش را دارد.

۶- سعی کنید علت بداخلاقی او را کشف کنید

همانطور که گفتیم ممکن است دلیل رفتار زن بداخلاق به خاطر رفتار خودتان باشد. ممکن است زنان مستقیما دلیل عصبانیتشان را به شما نگویند بنابراین این هنر شماست که به نحوی متوجه متوجه شوید که علت بدخلقی او چیست. اگر خطایی از شما سر زده سعی کنید آن را جبران کنید.

۷- در کارهای خانه به او کمک کنید

حقیقت این است که بعضی از مردها واقعا به نظافت خود و خانه اهمیت چندانی نمی دهند. این ویژگی برای زن بداخلاق به عنوان یک چاشنی عمل می کند و عصبانیت او را دو چندان می کند. اگر در نظافت خانه به او کمک نمی کنید حداقل سعی کنید خانه را کثیف نکنید. گاهی با هم ظرف های غذا را بشویید در این صورت خودتان هم حس بهتری پیدا می کنید.

۸- از خانه بیرون بزنید

اگر شما رو به روی او نباشید دیگر زن بداخلاق نمی تواند بداخلاقی کند! سعی کنید هنگامی که عصبانیت او شدید شده است از خانه یا محلی که او حضور دارد دور شوید. قدم زدن باعث آرامش شما می شود و هنگامی که پیش او برگردید او نیز احتمالا آرام تر شده و می توانید از بروز یک دعوای شدید جلوگیری کنید.

۹- از یکی از دوستانش کمک بگیرید

گاهی اوقات بهترین راه برای درک احساسات یک زن بداخلاق صحبت کردن با دوست صمیمی او است. خانم ها معمولا با یکدیگر درد و دل می کنند و مسائل و مشکلاتشان را با دوستان نزدیک خود در میان می گذارند. اگر نتوانستید دلیل عصبانیت همسرتان را تشخیص دهید یا رفتار مناسب هنگام عصبانیت او را نتوانستید از خود نشان دهید با دوست او صحبت کنید. مطمئنا او از چیزهایی خبر دارد که ممکن است شما از شنیدنش شاخ در بیاورید!

۱۰- با یکدیگر به روان درمان مراجعه کنید

اگر هیچ کدام از کارهایی که گفتیم در بهبود رفتار زن بداخلاق موثر واقع نشد شاید بهتر باشد او را به یک روان درمان و پزشک معالج معرفی کنید. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که برای اینکار حضور شما لازم و ضروری است. زیرا ممکن است روان درمان نکاتی را مطرح کند که به دست شما قابل انجام است. ضمنا تنها فرستادن یک زن بداخلاق به جلسات روان درمانی تاثیر بدی روی رفتار او خواهد داشت.

نظر

 • همش حق واسه زناس ، بهش محبت کنیم و … یه جا ننوشتی چطور کنترلش کنیم . بابا شما مشاورای بدبخت این مدل مشاوره دادناتون مردم بدبخت و بیچاره تر کرده . درس کار کنین …

 • ای بابا محبت کنیم عشق بورزیم مسافرت بریم
  خوب بنده خدا از اول ازدواج ما رو چی فرض کردی مترسک که فقط بهم نگاه میکنیم
  بنظرت از اول ازدواج ملت چکار میکنن که بد مشکل بخوان عشق بورزم و محبت کنم و…
  حالتان خوبه

 • خیلی جالبه اولش که باید به ایشون ابراز علاقه کنیم (تشویقش کنیم) و از ایشون تشکر کنیم و کوتاه بیاییم و در آخر خودمون هم باید به روان درمانگر مراجعه کنیم! ممنون از راهنمایی هاتون!
  البته من همه این راهها رو هم امتحان کردم بجز آخری که اون هم خانم تشریف نمیارن و همش میگن که دکتر و مشاور و … مگه چی می خواد به آدم بگه؟!

 • این مدل زنو باید رید به هیکلشو بش بها ندیو طلاقشم ندی تا موهاش مثه دندوناش سفید شه..اینا حیوونن ادم نیستن ک.راه بدی باختی.من راه دادم از یجا به بعد بلند شدم و یطوری واسادم گوهه اضافی نباس دیگه بشنوم.اصلش اینه البته باابن نوع موجود وگرنه زنا هم ادمن

  • من زنم ۱۰سال هست ۳تا۴روزحرف میزنه بعدلال مونی میگیره حرفم نمیزنه تندتند قهرمیکنه بعدمیگه به من دست نزن خوش به حال مجردهاولی اگریک مکان صیغه بودنمیتونست به من بیشتراذیت بده
   خوب نزدیکی هم که نمیکنه اشکال درنبودصیغه خانه هاست اونوقت غذامون رومیپخت کافی بوداینجوری بداذیت میکنه خداهمه این جورزنهارودرقیامت واین دنیا لعنت کنه عمرمون هدرشد حکومت هم مقصر

 • منم بگی نگی همین مشکلاتو دارم. به نظرم مشکل فرهنگمونه. اگه ما هم مثل غربی ها یه مدت به صورت ازدواج سفید با هم زیر یک سقف زندگی کنیم بعد می فهمیدیم به درد هم میخوریم یا نه. وگرنه تو دوران نامزدی و عقد که همش فیلم بازی کردنه و مسئولیت واقعی گردن کسی نیست.

 • اقایون به هیچ عنوان کوتاه نیان
  اگه بد خلقی میکنه باید بره پیش روانشناس… در غیر این صوزت ازش دوری کنید و به فکر پیشرفت خودتون باشید.
  اگه بخوایید در برابر رفتار اشتباه کوتاه بیایید اونوقت باب میشه و خدا بخیر کنه عاقبتتونو. به هیچ وجه کوتاه اومدن راه چاره نیست . اومدیم و پسفردا یه مشکلی پیش اومد اونوقت میخواد با بدخلقی شما رو به کاری که میخواد وادار کنه. پس باید فکرتونو باز نگه دارید و مشکلات رو ریشه ای حل کنید. برید پیش مشاور و بگید مشکلتونو. اگه اومد که اومد اگه نیومد شما از اطرافیان کمک بگیرید که بیاد. اگه نیومد برسید به زندگی و پیشرفتتون

 • بداخلاق باعث شده فعالیت جنسی کمتر بشه،ایکاش این قدر هزینه طلاق زیاد نبود،ایکاش دوره نامزدی دوره ازدواج نبود ایکاش این قدر تروتمیز نبودم و…

 • ممنون ازراهنماییهایه بسیارخوب ومسمرثمرشماخانم من به شدت بداخلاق است وتنها٦ماه است که ازدواج کردیم اومانندیک بیماررفتارمیکندوحساسیت بسیاری روبنده داردتوقع داره من به هیچ یک ازافرادخانوادم خواهرومادرخودمحبت نکنم وفقط بااوباشم فک میکندچون من باخانوادم مهربانی میکنم ووقتی به خانه ام میایندازشون پذیرایی میکنم انهابیشترازاین دوست دارم به نوعی احساس حسادت شدیدمیکنندیه راه حلی مقابل راهم قراردهیدهرکاری میکنم درست نمیشودحتی قسم میخورم که توروبیشترازهمشون دوست دارم کلمات محبت امیزبه کارمیبرم بازکارسازنیس حتی به خواهرزاده من که پسربچه ٣سالس حسادت میکند

 • من ٦ماهه عروسی کردم ٦روزپشت هم خوب نبودیم خانمم یه جورایی مریض هست احساس حسادت میکندوقتی خانوادم خانه ام میایندبه انهااحترام میگذارم وپذیرایی میکنم بعدش دعوامون میشه فک میکنه من اوناروبیشترازاین دوس دارم حتی به خواهرزاده من که بچه ٣سالس محبت میکنم حسادت میکنه این درصورتیه که خودش جونش براخانوادش درمیره ازقضایه خواهرهم سن خواهرزادم داره اون محبت میکنه اشکال نداره ولی من محبت میکنم اشکال داره من چطوربااین زن کناربیام یه راه حل پیش روم بزارین

 • همیشه بایستی یک حدودی رعایت بشه. نه موقع دوستی ، خیلی بهش نزدیک بشی . و نه وقت دعوا ، خیلی باهاش دشمنی کنی. کم محلی کردن بهترین سلاحه. کتکش بزنی ازت شکایت میکنه. اگر جلوش کوتاه بیایی هم قافیه رو باختی. بهش محل نزار. یا ازش طلاق بگیر یا زندگیتو بکن.

فروش ویژه