مجله جنسی زوج باز

چطور با رفتار عاشقانه معشوق را به خود جذب و وابسته کنیم؟

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : جمعه ۴ مرداد ۹۸

نظرات کاربران :

معمولا اگرچه عشق و رفتار عاشقانه نسبت به هر کسی می‌تواند باعث دوام رابطه و مستحکم کردن آن شود و به رابطه‌ها حیات واقعی ببخشد اما اکثرا وقتی صحبت از عشق و رفتار عاشقانه می‌شود مسائل و موضوعاتی مانند رابطه بین زوجین و زن و مرد بیشتر به ذهن می آید بنابراین رفتار عاشقانه که […]

معمولا اگرچه عشق و رفتار عاشقانه نسبت به هر کسی می‌تواند باعث دوام رابطه و مستحکم کردن آن شود و به رابطه‌ها حیات واقعی ببخشد اما اکثرا وقتی صحبت از عشق و رفتار عاشقانه می‌شود مسائل و موضوعاتی مانند رابطه بین زوجین و زن و مرد بیشتر به ذهن می آید بنابراین رفتار عاشقانه که از طریق مختلف مانند ابزارهای کلامی و غیرکلامی نشان داده می شود برای حفظ رابطه‌ها و ایجاد تجربه‌های عاشقانه خاص در زندگی؛ از الزامات محسوب می شود.

در ارتباط با رفتار عاشقانه بحث‌های زیادی وجود دارد به گونه‌ای که بعضی از زوجین فکر می‌کنند که این رفتار‌ها فقط مختص اوایل زندگی است و بعد از آن برای به کار گرفتن این رفتار‌ها هیچ تلاشی نمی‌کنند و از سویی دیگر بعضی از افراد نیز معتقدند که رفتار عاشقانه باید خود جوش باشد و نیازی به مهارت برای یادگیری این رفتارها و تکرار آن ندارند اما به طور کلی باید گفت که رفتار عاشقانه به برنامه‌ریزی نیاز دارد؛ تا بتواند یک شرایط عاشقانه را برای افراد مهیا کند و در این راستا هر فردی با توجه به توانایی‌ها و علایق خود می‌تواند هنرنمایی کند و برای ایجاد و دوام رابطه بهتر، رفتارهای عاشقانه خود را به رخ بکشد.

در این مقاله چندین نمونه از رفتارهای عاشقانه را ذکر می‌کنیم که امید است به کمک آنها و با به کار گرفتن این رفتار‌ها در هر رابطه‌ای اعم از رابطه‌های خانوادگی، شغلی، دوستانه و غیره به بهترین شیوه جلوه کنید و در این مسیر کامیاب باشید.

۱- فداکاری کردن

فداکاری کردن در حق کسی که به او علاقمند هستید به عنوان یک رفتار عاشقانه ثابت می‌کند که او را واقعا می‌خواهید و قصد دارید او را خوشحال کنید بنابراین اگر با انجام فداکاری عشق خود را به شخص مورد علاقه‌یتان نشان دهید در مقابل او نیز حتی اگر برنامه‌های خود را نیز تغییر دهد و یا راحتی خود را کم کند؛ شما را به عنوان یک اولویت در نظر می‌گیرد.

۲- صمیمانه گوش دادن

شنونده بودن و گوش دادن به  یک فرد به صورتی که احساس صمیمت را بتوان از نگاه او تشخیص داد؛ به عنوان یک رفتار عاشقانه تاثیر بسزایی در ثبات و تداوم عشق و محبت بین طرفین دارد و این رفتار یعنی گوش دادن به صورت فعال و صمیمی نشان می‌دهد که فرد مقابل به شما علاقه دارد و برای شما اهمیت قائل است و چون مردان در مهارت گوش دادن ضعیف‌تر از زنان عمل می‌کنند بنابراین زمانی که آنها بر شنوده‌ها تمرکز می‌کنند و یا علاقه نشان می‌دهند؛ می‌تواند به معنای علاقه به شخص مقابل نیز تفسیر شود.

۳- نشان دادن ضعف

وقتی شخصی عاشق می‌شود با فرد مورد  علاقه خود احساس راحتی می‌کند و ممکن است ضعف‌های خود را با او در میان بگذارد این در حالی است که افراد اکثر در برخورد‌ها و رفتار‌هایی که نشانگر ضعف آنها هستند محتاطانه عمل می‌کنند پس این کار یعنی نشان دادن ضعف‌ها می‌تواند بیانگر یک رفتار عاشقانه در فرد باشد.

۴- انجام فعالیت‌های مشترک

در حین انجام کار‌ها و فعالیت‌های مشترک و زمانی را که برای این امور در نظر می گیرید شما می توانید انواع حس‌های خوب را به طرف مقابل منتقل کنید و در این زمانی که با هم هستید بهترین رفتارهای عاشقانه را از خود نشان دهید و به صورت متقابل از این رفتارها لذت ببرید برای مثال شما می توانید با فرد مورد علاقه‌تان پیاده روی کنید، با او برقصید، برای او شعر بخوانید و یا با توجه به زمینه مطالعاتی مورد علاقه او کتاب بخوانید، زمینه را برای آرامش و استراحت او فراهم کنید و با او یک سرگرمی خاص را انجام دهید.


مقاله مرتبط: نشانه های عشق حقیقی چیست؟ چطور یک عشق حقیقی داشته باشیم؟


۵- ارتباط مداوم

اگر شخصی به طور مرتب جویای احوال شما می‌شود و مدام دنبال بهانه‌هایی است تا بوسیله آن بتواند به شما نزدیک شود و تماس خود را با شما افزایش دهد یعنی به شما علاقه دارد و با این رفتار عاشقانه، می‌توان این امر را به درک کرد.

۶- هدیه دادن

هدیه دادن یکی از نمونه‌های بارز رفتار عاشقانه است که باعث افزایش محبت بین افراد می‌شود و اگر برای این کار علایق مخاطب را در نظر بگیریم و با توجه به اصول هدیه دادن به طریقه مناسبی عمل کنیم؛ بهتر میتوانیم او را خوشحال کنیم. گاها حتی با هدیه دادن یک شاخه گل می‌توانیم رفتار عاشقانه‌ای از خود نشان دهیم و فرد مقابل را خوشحال کنیم.

۷-کنجکاو بودن

وقتی فردی به شما علاقه دارد سعی می کند از جزئیات زندگی شما و کار‌هایی که انجام می‌دهید مطلع شود و درباره آنها به جستجو می‌پردازد بنابراین اگر فردی خیلی درباره مسائل مربوط به شما کنجکاو است و حتی مسائل کم اهمیت شما برای او مهم است پس به شما علاقه دارد و این رفتارها خود بیانگر عشق به شما هستند.

۸- لمس کردن

این مورد بخصوص برای زوجین یک نمونه از رفتار عاشقانه محسوب می‌شود که با به کارگیری آن می‌توانید طرف مقابلتان را جذب خود کنید برای مثال می‌توانید دست و پا و شانه‌های همسرتان را ماساژ دهید و یا به صورت ناگهانی او را بغل کنید همچنین می‌توانید او را با بوسیدن پیشانی و پشت گردن غافلگیر کنید و در نهایت باعث افزایش محبت بین خودتان و او شوید.

۹- درک کردن

اگر فردی واقعا عاشق شما باشد به راحتی موقعیت و شرایط شما را می‌پذیرد و شما را در شرایط نامساعد درک می‌کند بنابراین در این زمان‌ها او برای حل مشکلات شما و همدردی کردن با شما تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد و سعی می‌کند شما را از این وضعیت نجات دهد بنابراین درک فرد در هر شرایطی به عنوان یک رفتار عاشقانه پیام عشق و محبت را به مخاطب خاص منتقل می‌کند.

۱۰- دعوا کردن

همیشه دعوا کردن و جنگیدن نشان دهنده تنفر و عدم علاقه نیست بلکه گاهی جنگیدن بر سر یک مسئله البته اگر بدون توهین و بی احترامی می‌تواند نشان دهنده عشق به طرف مقابل باشد و جزو رفتار عاشقانه باشد. در ارتباط با این مسئله بعضی اوقات مردان وقتی میترسند زنی را از دست بدهند با او می‌جنگند و تعهد و دوست داشتن خودرا با این رفتار نشان می‌دهند و یا مردان گاها برای حفظ حریم و حقوق زن مورد علاقه خود با دیگران روبرو می‌شوند و با آنها وارد جنگ ‌شوند.

۱۱- سوال کردن نوعی رفتار عاشقانه است

قطعا مهم و با اهمیت بودن در نظر یک فرد باعث می‌شود که سوال‌های زیادی درباره شما ذهن او را مشغول کند و اگر شخصی به طور مداوم و با پرسیدن سوال سعی می‌کند تا بهتر شما را بشناسد شاید به این معنی است که او واقعا به شما علاقمند شده است و خود این امر یعنی پرسیدن سوال به صورت مکرر و درباره مسائل مختلف می‌تواند نمونه یک رفتار عاشقانه باشد.

۱۲- یادداشت‌های عاشقانه

گاها مکتوب کردن اسرار یکی از راه‌های نشان دادن عشق و علاقه به طرف مقابل است و این مسئله بخصوص برای خانمها که بارها و بارها نوشته را در ذهن خود مرور میکنند اهمیت دارد پس شما می‌توانید یک کاغذ بردارید و هر احساسی را که از عشق و علاقه به مخاطب خاص خود دارید برای او بنویسید و برای او در مکانی خاص قرار دهید.

۱۳- حامی و پشتیان بودن

حمایت کردن از یک فرد به صورتی که او تمایل داشته باشد هر کاری را برای حمایت از شما انجام دهد و یا برای انجام ندادن آن معذور باشد می‌تواند رفتاری توام با عشق را نشان دهد.

۱۴- احترام به خانواده و اطرافیان

وقتی کسی به شما علاقمند می‌شود سعی می‌کند در برخورد با اطرافیان و بخصوص خانواده شما خیلی محترم باشد و از این طریق می‌خواهد بر احساسات شما غلبه کند و به همین منظور آنها را گرامی می‌دارد و این کار نیز یکی از رفتارهای عاشقانه است که تا حد زیادی عشق طرف مقابل را نسبت به شما نشان می‌دهد.

۱۵- غافلگیر کردن

عموما وقتی فردی در نظر یک شخص با اهمیت است و یا به او علاقه دارد پس در زمینه علاقمندی‌های او تا حدی آگاهی دارد؛ پس اگر شما نیز در این شرایط هستید سعی کنید با توجه به علاقمندی‌های فرد محبوبتان او را غافلگیر کنید مثلا غذای مورد علاقه او را درست کنید، آهنگ مورد علاقه او را پخش کنید و سایر کارهایی که به راحتی می‌تواند او را غافلگیر کند را انجام دهید چون این کارها جزو رفتارهای عاشقانه هستند و عشق و محبت را به طرف مقابل نشان می‌دهد.

سخن آخر

به طور کلی خیلی از افرادی که عاشق می‌شوند توسط رفتارهایی که اکثر روانشناسان و مشاوران از آن به عنوان رفتار عاشقانه یاد می‌کنند؛ از خود واکنش نشان می‌دهند و از نمونه‌ی رفتارهای عاشقانه و یک فرد عاشق می‌توان به مراقب بودن و مراقبت کردن از فرد مورد علاقه و لذت بردن از این امر، کمک کردن، به یاد داشتن مناسبت‌های مهم و مرتبط با فرد مورد علاقه، کنجکاو بودن، سوال پرسیدن، وقت و احترام گذاشتن برای مخاطب، استفاده از زبان بدن برای بیان عشق، خوشحال بودن در همراهی با فرد مورد علاقه، احترام به خانواده، افراد نزدیک و دوستان درجه یک، کنجکاو بودن درباره روزهای سخت، جنگیدن به خاطر فرد مورد علاقه، نشان دادن ضعف‌ها و در تماس بودن مداوم با فرد محبوب  اشاره کرد.

بدون نظر

فروش ویژه