مجله جنسی زوج باز

راهکارهایی مؤثر برای عشق ورزیدن در زندگی زناشویی

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۹۶

نظرات کاربران :

ما انسان ها کمی عجیب و غریب زندگی می‌کنیم. دل مشغولی کار و زندگی، خانواده و دیگر وظایف ، وقت کمی برای عشق ورزیدن برایمان باقی می‌گذارد. نیازی نیست رابطه صمیمی با همسر خود را در بالاترین اولویت و یا بالاتر از مسائل کاری قرار دهیم. گرچه بخش بسیار مهمی از زندگی تان است. اینجا سوالی پیش می آید. اگر به طور ذاتی با عشق ورزیدن فاصله دارید، آیا برای اکتساب عشق ورزیدن آموزش دیده اید؟

راهکارهایی مؤثر برای عشق ورزیدن در زندگی زناشویی

برای داشتن رابطه ای عاشقانه ، باید زمان گذاشت. گاهی آنقدر در مسائل روزمره غرق می شویم که فراموش میکنیم شریک زندگی مان نیاز به توجه دارد. عشق ورزیدن فقط به حرف نیست و اگر برای زندگی خود ارزش قائل هستید باید برای بقای آن تلاش کنید.

طبیعی است اگر راه های ابراز علاقه به همسرتان را نشناسید یا ندانید چطور زندگی تان را از روزمرگی به در آورید. البته که برای نشان دادن عشق راه های زیادی وجود دارد اما در این مقاله سعی داریم راه هایی ساده اما موثر برای عشق ورزیدن در زندگی زناشویی را با هم بررسی کنیم.

  • برای همسرتان یادداشتی بنویسید.
  • برای عشق ورزیدن وقت بگذارید.
  • گل و باز هم گل!
  • کار خانه را مشترکاً انجام دهید.
  • یک تعریف کوچک دنیای همسرتان را عوض خواهد کرد!
  • از ترفند غافل گیری استفاده کنید.
  • از همسر خود مراقبت کنید.
  • از اشتباهات همدیگر بگذرید.
  • تفاوت‌های یکدیگر را بپذیرید.

مدتی که این تکنیک ها را در رابطه خود به کار گیرید، نتیجه آن را خواهید دید. در ادامه همراه باشید تا این نکات را باهم بررسی کنیم.

۱- برای همسرتان یادداشتی بنویسید.

نوشتن یک یادداشت هرچند ساده و کوتاه، کاری فوق‌العاده برای ایجاد صمیمیت و یکدلی بیشتر بین زوج‌ها به شمار می‌رود. می‌توانید از وضعیت هوا بنویسید یا اینکه بنویسید چگونه روز خود را سپری کرده‌اید. از تعهد و عشق خود به زندگی مشترکتان بگویید. اگر می خواهید کمی شاعرانه تر رفتار کنید، شعر یا داستان کوتاه عاشقانه ای برای او بنویسید. لازم نیست حتماً شکسپیر باشید تا به همسر خود ابراز علاقه کنید. این جمله را به یاد داشته باشید که زیبایی در سادگی است.

۲-برای عشق ورزیدن وقت بگذارید.

ما انسان ها کمی عجیب و غریب زندگی می‌کنیم. دل مشغولی کار و زندگی، خانواده و دیگر وظایف ، وقت کمی برای عشق ورزیدن  برایمان باقی می‌گذارد. نیازی نیست رابطه صمیمی با همسر خود را در بالاترین اولویت و یا بالاتر از مسائل کاری قرار دهیم. گرچه بخش بسیار مهمی از زندگی تان است. اما کافیست یک بعد از ظهر را به تفریح و خوش گذرانی با همسر خود اختصاص دهید یا صبح خود را با یک صبحانه مشترک عاشقانه آغاز کنید. به یاد داشته باشید که زمان هیچ گاه به عقب برنمی‌گردد. از لحظه لحظه زندگی مشترکتان عاقلانه استفاده کنید.

۳- گل و باز هم گل!

مردان و زنان به طور مشترک زیبایی یک گل را درک می‌کنند و از این هدیه به خوبی قدردانی می‌کنند. برای این هدیه  مجبور نیستید صدها هزار تومان برای خرید گل‌های رز یا ارکیده هزینه کنید. یک گل ساده همراه با عشق تمام چیزی است که نیاز دارید تا به همسر خود تقدیم کنید.


مقاله مرتبط: ۱۲ روش برای تبدیل شدن به یک زن و شوهر عاشق پیشه


با این کار عشق و علاقه خود را به همسرتان نشان دهید و رابطه خود را عمیق‌تر و صمیمی‌تر کنید.  صبر نکنید تا در زمان روی دادن مشکلات و ناراحتی گل هدیه بدهید. این کار را در زمان‌های مختلف و به هر بهانه‌ای انجام دهید.

۴- در کارهای خانه به همسرتان کمک کنید.

هر فردی در زندگی مشترک به شستن دستشویی و ظروف و لباس‌ها تن نمی‌دهد. با این حال این‌ها کارهایی هستند که برای داشتن یک خانواده سالم باید مشترکاً انجام داد. شاید دوست نداشته باشید اما نظافت منزل ، کاری است که هر دو طرف یک زندگی باید انجام دهند و در این راه همه کارها را بر عهده همسر خود نگذارید. این‌ کار ها را انجام دهید تا زندگی مشترک برای همسرتان از روال تکراری و هر روزه خارج شود.

۵- یک تعریف کوچک دنیای همسرتان را عوض خواهد کرد!

ممکن است کمی با این حرف مخالف باشید اما قدرت کلمات از هر چیزی برای عشق ورزیدن بیشتر است. یک تعریف ساده در روز و یا جمله ای محبت آمیز باعث می‌شود که همسرتان بداند برای او ارزش قائل هستید و به او احترام می‌گذارید. از شریک زندگی خود به خاطر یک غذای خوش‌مزه، یک لبخند گرم و یا خاطرات خوبی که برای شما ساخته است، قدردانی کنید. هیچ چیز نمی‌تواند بهتر از یک تحسین صادقانه باشد.

۶- از ترفند غافل گیری استفاده کنید.

حرکات ناگهانی همواره مورد استقبال هر یک از زوجین است. این کار ساده است. یک مکان مخصوص که می‌دانید مورد علاقه همسرتان است را انتخاب کنید و همراه هم به آنجا بروید و با یک هدیه ساده، فرصت عشق ورزیدن را به همدیگر هدیه کنید. به سفر بروید و در کوه‌ها و سواحل، عشق خود را فریاد بزنید. یک روز عادی در هفته را انتخاب کنید و با تزئین کردن منزل، با هم بودنتان را جشن بگیرید. حتی می توانید بی خبر چیزی در ظاهر منزل یا در ظاهر خودتان را تغییر دهید. خریدن لباسی جدید یا آرایش موی تازه، می تواند همسر شما را به وجد آورد.

۷- از همسر خود مراقبت کنید.

زمانی که شریک زندگی شما دچار بیماری است، بهترین فرصت را دارید تا با مراقبت ویژه از او، عشق و علاقه خود را به او ثابت کنید. آماده کردن یک سوپ، تخت خوابی مرتب و مناسب، می‌تواند رابطه شما را صمیمی‌تر کند. اگر هم که همسر شما باردار است باید تمام امکاناتی که برای او لازم است را فراهم کنید تا احساس راحتی بیشتری کند.


مقاله مرتبط: 9 تکنیک استثنایی برای داشتن ارتباط خوب با همسر


۸- از اشتباهات همدیگر بگذرید.

اگر اشتباهی از همسرتان سر زد با بخشیدن او، یک فرصت تازه به او بدهید تا بتواند جبران کند. این کار قطعاً در داشتن یک زندگی مشترک سالم و پایدار نقش خواهد داشت. بخشیدن را تمرین کنید و سعی کنید بعد از اینکه عزیزانتان اشتباه خود را پذیرفتند و به سمت شما آمدند، با آغوش باز از آن‌ها پذیرایی کنید. زندگی مشترک محل آزمون‌هاییست که یک زوج موفق باید از آن‌ها سربلند بیرون بیایند.

۹- تفاوت‌های یکدیگر را بپذیرید.

باید تفاوت‌هایی را که شریک زندگی‌تان با شما دارد را بشناسید و آن‌ها را بپذیرید. باید از سو تفاهم‌هایی که بابت این تفاوت‌ها ایجاد می‌شود بگذرید و لازم است ببخشید، هر چند که دلتان نخواهد. باید بدانید که روز پر از جر و بحث هیچ فایده‌ای برای شما نخواهد داشت. در این موارد مهم نیست که چه کسی درست می‌گوید یا غلط. بدانید که اثبات بر حق بودن در یک قضیه مهم نیست ولی بخشیدن بسیار مهم است.

حرف آخر

هیچ ازدواجی کامل نیست. با این حال افراد ازدواج می‌کنند تا عشق ورزیدن را تمرین کنند، نقایص خود را اصلاح کنند و تعهد و مسئولیت پذیری خود را در یک زندگی مشترک نشان دهند. شریک زندگی شان را دوست بدارند و دوست داشته شوند. برای اینکه یک زندگی سالم داشته باشید یاد بگیرید که خوب گوش دهید و و از مشاوره‌های افراد با تجربه استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که ارتباط سالم، کلید داشتن یک زندگی موفق است.

شما میتوانید از کارشناسان مجموعه زوج باز مشاوره رایگان دریافت کنید. لطفا سوالات و نظرات خود را در زیر همین مقاله ثبت کنید تا پاسخ داده شود.

بدون نظر

فروش ویژه