مجله جنسی زوج باز

رازهای طلایی برای داشتن روابط زناشویی موفق چیست؟

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : جمعه ۷ اردیبهشت ۹۷

نظرات کاربران :

هر انسانی در طول مسیر زندگی با اتفاقات مهمی رو به رو می شود. بر اساس میزان اهمیت این اتفاقات ممکن است زندگی شخص دست خوش تغییرات بزرگ و کوچکی شود. یکی از مهم ترین اتفاقات در زندگی هر شخص ازدواج و شروع زندگی زناشویی است که در واقع می‌توان گفت نقطه عطفی در مسیر زندگی است.

روابط زناشویی موفق را می توان کلیدی برای خوشبختی دو زوج در نظر گرفت. کسانی که روابط زناشویی موفق دارند معمولا راحت تر از دیگران با مشکلات و دغدغه های روزمره کنار می آیند. اما راز روابط زناشویی موفق در چیست؟ چگونه می‌توان به این موفقیت رسید و برای تداوم آن چه کارهایی باید انجام داد؟ اگر به تازگی ازدواج کرده اید یا جزو گروهی از افراد هستید که مدت زیادی است در مسیر زندگی مشترک قرار گرفته‌اند این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله به بررسی نشانه ها و عوامل موثر در روابط زناشویی موفق می پردازیم.

۱- برای داشتن روابط زناشویی موفق از بازگو کردن انتظارات خود هراس نداشته باشید

یکی از نکات مهم و خوبی که پیش از ازدواج و معمولا در دوران نامزدی باید به آن پرداخته شود و معمولا هم این کار صورت می گیرد این است که دو طرف رابطه تمام انتظارات خود را برای یکدیگر بازگو می‌کنند. اگر در جایی اختلاف نظری وجود داشته باشد با مشورت و همفکری سعی می کنند به نتیجه معقولی برسند و در مورد آینده و اینکه ازدواج کنند یا نه تصمیم گیری می‌کنند. مثلا ممکن است مرد بیان کند که می‌خواهد برای ادامه زندگی و داشتن شرایط بهتر محل سکونت خود را عوض کند اما با مخالفت زن رو به رو شود.

اما بعد از ازدواج معمولا بازگو کردن این انتظارات خیلی کم می‌شود. زوج‌هایی که روابط زناشویی موفق دارند بعد از ازدواج نیز انتظارات خود را از طرف مقابل صریحا بازگو می‌کنند و حتی در صورت اختلاف با صبر و از خود گذشتگی رابطه خود را حفظ می‌کنند. همچنین تلاش می‌کنند به توافق و درک متقابل برسند.

۲- هویت و استقلال خود را حفظ کنید

بعد از ازدواج ناخودآگاه زندگی شما و همسرتان به هم گره می‌خورد به صورتی که دیگر شما قادر نخواهید بود استقلال زمان مجردی را داشته باشید. بنابراین احساس می‌کنید که شخصی به شما چسبیده است و مانند سایه به دنبالتان است. داشتن فرزند نیز این میزان وابستگی را دوچندان می‌کند.

زوج‌هایی که روابط زناشویی موفق دارند کاملا به این مسائل آگاهند. بنابراین سعی می کنند زیاد خود را به یکدیگر تحمیل نکنند و زمان هایی را برای تنها بودن اختصاص می دهند. بنابراین سعی کنید از این فرصت‌ها برای هم ایجاد کنید و آن را صرف بودن با دوستان صمیمی خود کنید یا به سرگرمی های مورد علاقه خود بپردازید. با این روش می توانید با حفظ هویت و شخصیتتان وارد ازدواج شوید.

۳- همسرتان را همیشه در اولویت قرار دهید

در اوایل ازدواج معمولا همه مسائل بزرگ و کوچک را در نظر دارید و سعی می کنید با رعایت آن ها به شریک زندگیتان احترام بگذارید. مثلا محترمانه به حرف های هم گوش می کردید. اما با گذشت زمان این میزان ادب و احترام کمتر خواهد شد. با گذشت زمان این امر باعث می شود تغییر بزرگی رخ بدهد و مسائلی همچون کار و رسیدن به فرزندان به اولویت تبدیل شوند.

اما زوج‌های با روابط زناشویی موفق در همه حال به باورها و علایق همسر خود احترام می گذارند. در هنگام صحبت کردن با هم یا حتی با دوستان خود از شریک زندگی خود با الفاظ زیبا یاد می کنند. بنابراین قدر شریک زندگی خود را بدانید و او را در اولویت قرار دهید تا حس خوشبختی وجود شما را فرا گیرد.

۴- اختلافات را با جادوی گفتگو حل کنید

وجود اختلافات در زندگی زناشویی امری طبیعی است. زوج‌هایی موفق هستند که بتوانند برای حل این اختلافات به بهترین نحو عمل کنند و تلاش کنند با گفتگو و حرف زدن در مورد مسائلی که باعث اختلاف نظرشان شده است رابطه را حفظ کنند. بنابراین زوج‌های با روابط زناشویی موفق حتی در صورت وجود اختلافات رابطه را قطع نمی کنند.

اگر همسرتان چیزهایی را می خواهد که به نظر شما درست نیست و یا کارهایی را انجام می دهد که دوست ندارید به جای خشونت و بدرفتاری سعی کنید با گفت و گو به حل این مسائل بپردازید. مطمئن باشید با این روش گفتگوی شما به نتیجه مسالمت آمیز ختم می شود. به یاد داشته باشید عشق ورزیدن مهم تر از پیروز شدن در یک جر و بحث است.

۵- از وجود همسرتان نهایت لذت را ببرید

معمولا در اول ازدواج عشق و علاقه زیادی بین طرفین وجود دارد اما مهم این است که با گذشت زمان این علاقه عمیق و عمیق تر شود. مسائل زیادی خصوصا در دنیای امروزی باعث می شود فشارهای روحی و روانی به رابطه راه پیدا کنند.

زوج‌های با روابط زناشویی موفق می دانند که باید بهم تکیه کنند و از حضور یکدیگر لذت ببرند. شما باید نیازهای روحی و جنسی همسر خود را بشناسید و سعی کنید با ایجاد تنوع در ارضای این نیازها لذت را به یکدیگر ببخشید. اگر گاهی بر اثر اختلاف نظرها فاصله‌ای میان شما ایجاد شد به راحتی می توانید با در آغوش گرفتن هم، دلبری کردن و … این احساس دوری را از خود دور کنید.

۶- تغییر و رشد همسرتان را بپذیرید

ازدواج باعث می شود دو طرف رابطه در طول زمان تکامل پیدا کنند و در کنار هم بهتر رشد کنند. واقعیت این است که زمان باعث تغییر شخصی که با او ازدواج کرده اید می شود و خود شما نیز از این قاعده مستثنی نیستید. اتفاقات زیادی مانند از دست دادن پدر و مادر یا به دنیا آمدن فرزندان باعث این تغییرات می شوند. بنابراین برای یک رابطه زناشویی موفق شما نیز باید همراه با تغییر شرایط و تغییر شخصیت همسرتان انعطاف پذیر باشید و خود را با شرایط وفق دهید. این یعنی خودتان هم باید تغییر کنید.

زوج‌های موفق معمولا این تغییرات را پیش بینی می کنند و سعی می کنند خود را برای تغییر و پذیرش شرایط جدید آماده کنند. به جای اینکه انتظار داشته باشید همیشه با یک شخصیت ثابت زندگی کنید سعی کنید تغییرات شخصیت طرف مقابل را در جهت مثبت بپذیرید و از آن استقبال کنید و حتی به رشد آن کمک کنید.

۷- به طور عملی و کارآمد رابطه خود را حفظ کنید

یکی از اشتباهاتی که ممکن است رخ دهد وجود این تفکر است که بعد از ازدواج و شروع زندگی مشترک احساس کنید که زندگی مشترک موفقی دارید و هیچ چیزی نمی تواند آرامش و امنیت شما را بهم بزند. اما آگاه باشید! احساس نادرستی از امنیت و گذشت زمان ممکن است در یک لحظه باعث از بین رفتن عمیق ترین علاقه ها شود. برای اطمینان از رابطه زناشویی موفق باید با همسرتان گفت و گو کنید و ببینید که او نیز به اندازه شما احساس امنیت را دارد یا خیر.

به این ترتیب اگر یکی از شما یا هردو از وضع موجود ناراضی بودید باید مشکل خود را بیان کنید. اگر مشکل خیلی حاد باشد می توانید از یک مشاور و کسانی که کارشناس و متبحر هستند کمک بگیرید. زوج های موفق قبل از فکر کردن و یا تصمیم در مورد طلاق با مشاور گفتگو می کنند و سعی می کنند مشکل خود را حل کنند.

با رعایت این نکات می توانید یک رابطه زناشویی موفق داشته باشید. اما توجه داشته باشید که ازدواج یک مسیر دو طرفه است و هر دو نفر باید برای حفظ رابطه از خود گذشتگی داشته باشند. در نهایت ذکر این نکته خالی از لطف نیست که داشتن رابطه زناشویی موفق به تحکیم بنیان خانواده کمک می کنند که این مزیت به خودی خود باعث شکل گیری جامعه ای سالم می شود.

بدون نظر

فروش ویژه