مجله جنسی زوج باز

برای جوان ماندن چند بار در هفته باید رابطه زناشویی داشته باشیم؟

جوان تر شدن با رابطه جنسی ، رابطه جنسی در چه صورت باعث جوان تر شدن شما می شود رابطه جنسی کامل ( دخولی ) فقط سرگرم کننده و بازی نیست مزایای سلامتی باورنکردنی ای برای زوجین به همراه دارد. برای افراد مبتدی صمیمیت فیزیکی می تواند منجر به تسکین استرس، بهبود خواب، کاهش فشار خون، بهبود سیستم ایمنی و احساس ارتباط و صمیمیت بیشتر با شریکتان شود. ولی خبرهای خوب همینجا متوقف نمی شود. داشتن حداقل یک بار رابطه جنسی دخولی می توانید از DNA شما محافظت کرده و به داشتن زندگی طولانی تر و جوان ماندن شما کمک کند.

طولانی تر بودن تلومرها چه ارتباطی با جوان ماندن دارند؟

در تحقیق انجام شده ، محققان دانشگاه کالیفرنیا زندگی جنسی ۱۲۹ مادر را در یک هفته مورد بررسی قرار دارند. از شرکت کنندگان خواسته شد گزارشی روزانه از رضایت کلی خود از رابطه شان را تهیه کنند و مواردی مثل ارتباط ، حمایت و صمیمیت جنسی با شریک زندگیشان را در این گزارش مشخص نمایند.

محققان پس از این گزارش نمونه خون های گرفته شده از زنان را با این گزارش ها مقایشه کرده و الگویی جذاب پیدا کردند. آن ها متوجه شدند مادرانی که حداقل هفته ای یک بار با شریک زندگی خود رابطه جنسی داشتند نسبت به افرادی که کمتر از این مقدار رابطه جنسی دارند دارای تلومرهای طولانی تری هستند. تلومرها کلاه محافظ رشته های DNA هستند که کوتاه شدن آن ها با روند پیر شدن فرد ارتباط مستقیم دارد.

با گذشت زمان تلومرها در اثر عوامل مخب محیطی مانند رژیم غذایی ضعیف، افزایش سن یا مصرف زیاد الکل تجزیه می شوند با این حال یافته ها نشان میدهد که رابطه جنسی منظم میتواند به ترمیم تلومرها کمک کرده و سلولهای بدن را سالم و جوان نگه دارد.

البته چنین مطالعه کوچکی نیاز به تحقیقات بیشتر دارد و روش های علمی دیگری هم برای جوان تر ماندن وجود دارد اما مطالعات قبلی حاکی از این است که زوجین برای این که از حداکثر مزایای رابطه جنسی برخوردار شوند باید حداقل هفته ای یک بار رابطه داشته باشند.

دو بار رابطه جنسی در هفته برای جوان ماندن

دکتر میشل رویزن می گوید رابطه جنسی انسان را جوان نگه می دارد. او در پرفروش ترین کتاب خود به نام سن واقعی ( آیا شما به اندازه ای که باید جوان هستید ؟ ) درباره اثر ضدپیری رابطه جنسی حقایق جالبی را بیان می کند. در این کتاب آمده است که داشتن رابطه جنسی دوبار در هفته سن واقعی شما را ۱٫۶ سال از افرادی که هفته ای ۱ بار رابطه جنسی دارند، کمتر نگه می دارد. به گفته او سن واقعی تخمینی از سن بیولوژیکی شما است نه سن شناسنامه ای.

رویزن آمار خود را از مقاله ای که دسامبر ۱۹۹۷ در مجله پزشکی بریتانیا تحت عنوان رابطه جنسی و مرگ : آیا این دو  به هم ارتباط دارند، گرفته است. این مطالعه یکی از معدود مطالعاتی است که به بررسی رابطه جنسی و مرگ پرداخته است. این مطالعه نشان داد مردانی که مردانی که در زمان مطالعه حداقل دوبار ارگاسم در هفته را گزارش داده اند نسبت به دیگران در مدت زمان ۱۰ سال بعد مرگ و میر کمتری داشتند. این  مطالعه به این نتیجه رسیده بود که هر چه تعداد ارگاسم بیشتر باشد زندگی فرد طولانی تر است. رویزن به این نتیجه رسیده بود به عنوان مثال فردی ۷۷ ساله که هر روز رابطه جنسی دارد، سن واقعی او میتواند ۸ سال یا بیشتر جوان تر باشد.

بدون نظر

فروش ویژه