مجله جنسی زوج باز

این ۷ رفتار زنان باعث سرد شدن مردان و ترک رابطه زناشویی می شود!

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ مهر ۹۶

نظرات کاربران :

شاید به تازگی مردی رابطه ی خود را با شما به پایان رسانده است اما هیچ دلیلی برای این کار او ندارید. می خواهید بدانید که چه چیزی باعث این موضوع شد. شاید به موضوعات زیادی به غیر رفتارها و اعمال خود فکر کنید اما متوجه کارهایی که کرده اید نباشید. چیزهایی که برای همیشه از چشم شما پنهان بوده است و متوجه آنها نبوده اید دلیل ترک مرد در رابطه های عاطفی و سرد شدن احساس مرد را در این مقاله بخوانید.

در این مقاله راهنمای جامع و بسیار خوبی برای دلایل ترک رابطه زناشویی مرد‌ها در اختیار شما قرار داده ایم. بسیار شنیده اید که عشق واقعی تنها چیزی است که در رابطه زناشویی به آن نیاز دارید. می گویند: «عشق همه چیز را فتح می کند. عشق راه خود را پیدا خواهد کرد. عشق واقعی برای تمام عمر باقی می ماند.» می‌توانیم با این سخنان پرطرفدار و ایده آل و غیر واقعی از عشقی که تصور می کنیم می توانیم داشته باشیم همچنان ادامه بدهیم و حرف بزنیم. اما …

در ابتدا بگوییم که ما هیچ بدبینی نسبت به این سخنان نداریم٬ ما به عشق واقعی و همزاد بودن روحی اعتقاد نیز داریم اما به این رسیده ایم که عشق علاج تمام مشکلات زندگی مشترک و روابط عاطفی نیست. بسیاری از افراد که طلاق می گیرند در ابتدای ازدواج واقعا عاشق یکدیگر بوده اند و شاید دچار مشکلات دیگر در روابط عاطفی خود شده اند و نتوانسته اند از پس آنها بربیایند.

وقتی یک رابطه عاطفی بین دختر و پسری به سرانجام نمی رسد و جدایی اتفاق می‌افتد٬ اولین سوال برای دختران که مرد مورد علاقه شان آن ها را ترک کرده است بوجود می‌آید این است که «چرا ؟»

درک این موضوع واقعا سخت خواهد بود که آن همه عشق و علاقه ای که قبلتر وجود داشت یک دفه کجا رفت. چطور مردی که بسیار متعهد به نظر می‌رسید و در حال برنامه ریزی برای آینده بود ناگهان صحنه را ترک می‌کند. پس عشق چه شد؟ آیا اصلا عشق و علاقه ای وجود داشت؟

در این نوشته می‌خواهیم درباره این موضوع بحث کاملی را انجام دهیم که چرا مردها زنانی را که عاشق آنها هستند را ترک می‌کنند؟

۱.ترک رابطه زناشویی وقتی که مرد مورد توجه و قدردانی قرار نمی‌گیرد

می‌دانید که مردان عاشق مورد توجه قرار گرفتن و شنیدن قدردانی هستند و بدون آن روح آن‌ها خواهد مرد. بله این موضوع به طور مطلق و حتمی نیست اما واقعا بسیار مهم است. توجه و قدردانی چیزی هست که مرد‌ها را در رابطه نگه می‌دارد و وقتی مردی احساس کند که مورد توجه و قدردانی از سوی طرف مقابل خود قرار نمی‌گیرد مهم نیست که طرف مقابل چقدر عالی و جذاب است و حتی چقدر عاشق او است٬ در این مواقع مرد دیگر نمی‌خواهد در رابطه با زن قرار بگیرد و ادامه دهد.

خب بگذارید به شما توضیح دهیم که منظورمان از قدردانی چیست. قدردانی فقط گفتن «متشکرم» و تشکر کردن نیست. قدردانی واقعا به این معنی است که به مرد موردنظرتان توجه کنید به این صورت که به اهداف٬ برنامه‌هایش اعتقاد داشته باشید و چشم‌اندازش را مهم بدانید. برای کارهایی که انجام می‌دهد و یا کارهایش قدردان باشید. هرچند شاید چیزی که مورد نظر شما نیست را انجام می‌دهد اما بدانید که نیت او همیشه به سمت شما متمایل است.

با مردان زیادی در طی سالیان تحقیق و مشاوره صحبت کرده‌ایم و بیشترین دلیل برای طلاق و ترک رابطه زناشویی مردان توجه‌نکردن زن‌ها به آن‌ها است و اینکه دیگر قدردان کارهای آن‌ها نبوده اند و احساس کرده‌اند که نمی‌توانند خودشان باشند و یا به خاطر چیزی که هستند شرمنده و یا احساس گناه می‌کنند.

وقتی زنی از مرد خود قدردانی و تشکر می‌کند، مرد انرژی و انگیزه اش را بدست می‌آورد. اما وقتی که زن احساس قدردانی نسبت به مرد خود ندارد و بجای آن غر می‌زند و یا انتقاد می‌کند به مرد احساس شکست دست می‌دهد و کاملا از انرژی و انگیزه خالی می‌شود و کم کم سعی می‌کند فاصله خود را بیشتر کند.

۲. شما دیگر شبیه فرد مورد علاقه‌ی او نیستید

این ویژگی چه در مرد‌ها و چه در زن‌ها وجود دارد که به طور طبیعی یک سری تیپ‌های شخصیتی و ظاهری را بیشتر می‌پسندند و یا عاشق آن‌ها هستند و همیشه دوست دارند که چنین افرادی را در زندگی خود داشته باشند و اگر همسر شما شبیه آن تیپ افراد باشد بسیار عالی خواهد بود. صحبت‌ها شیرین‌تر و روابط جذاب‌تر خواهد بود.

اما به مرور زمان که از ازدواج فاصله می‌گیرید احتمالا دیگر مثل اوایل روابط به خود توجه نمی‌کنید و دیگر لازم نمی‌دانید شبیه آن افراد عاشق‌پیشه و خوش‌پوش و شاداب باشید. دیگر کمتر به خودتان توجه می‌کنید و این می‌تواند به ترک رابطه زناشویی بیانجامد.

اگر به خودتان توجه کنید احساس بهتری نسبت به خودتان خواهید داشت و همچنین برای حفظ رابطه بسیار مهم است. اگر در حفظ ظاهر و شادابی خود توجه کنید این خود دلیلی هست برای توجه شما به همسرتان و برای او جذاب خواهید شد. البته این موضوعی هست که هرچند وقت نیاز به یادآوری دارد تا جزو استانداردهای زندگی دو طرف شود.

البته منظورمان این نیست که خود را در این راه بشدت خسته‌ کنید. اما کمی به این قضیه توجه‌داشته‌باشید همچنان که سن بالا می‌رود همسرتان نیز قبول می‌کند که شادابی گذشته کمتر شده است و مشکلی با این قضیه نخواهد‌ داشت. چیزی که مورد قبول نیست این هست که اصلا به خودتان اهمیت ندهید و یا حتی تلاشی نکنید.

۳. مرد فکر می‌کند که توانایی خوشحال کردن شما را ندارد

این مورد با احساس مورد توجه قرار گرفتن مرد ارتباط نزدیکی دارد. مردها نیاز دارند که احساس کنند که می‌توانند زنان را خوشحال کنند. مردها اگر نتوانند زنی را خوشحال کنند حتی اگر آن زن زیباترین و بهترین زن دنیا هم که باشد، ترک رابطه زناشویی مسلم خواهد بود.

اگر مرد شما احساس کند که می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد سعی می‌کند بهتر و بهتر عمل کند. البته بهتر است این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که هیچ‌گاه نباید این انتظار را داشته باشید که مرد شما مسئول خوشحال کردن شما است و واقعا ماموریت او این نخواهد بود. شما خودتان مسئول خوشبختی و احساس رضایت خودتان هستید.


مقاله مرتبط: برگ برنده همسر خوب در رفتار با شوهر خود چیست؟


مرد نمی‌خواهد که تنها منبع شادی و خوشحالی شما در دنیا باشد. چیزی که او علاقه دارد این هست که بداند می‌تواند احساس مثبت و عالی در شما بوجود بیاورد و در این راه سعی می‌کند با روش‌های مختلف این کار را انجام دهد مثلا شما را به ملاقات دعوت می‌کند و یا افکار خود را با شما در میان می‌گذارد. مردها عاشق این هستند که بدانند همسر خود را می‌توانند خوشحال کنند و همسرشان از کارهای او لذت می‌برد و احساس رضایت از رابطه را بدست می‌آورند.

 

۴. وقتی که تعاملات بین شما کاملا منفی باشد

اگر تعاملات شما با همسرتان به شکل تماما منفی پیش می‌رود، ادامه‌ی رابطه شما به شکل اجبار خواهد بود و ترک رابطه زناشویی آغاز خواهد شد. این اتفاق اغلب زمانی می‌‌افتد که یک طرف یا هر دو سعی دارند که خوشحالی را از طریق خود رابطه بدست آورند بجای اینکه بروی خوشبختی خود در زندگی شخصی خود تمرکز داشته باشند و این خوشحالی در رابطه جریان داشته باشد.

وقتی زنی انتظار دارد که همسرش باید او را خوشحال کند، مرد از اینکه خودش به تنهایی بخواهد زندگی خوشحالی داشته باشد رضایت بیشتری خواهد داشت تا اینکه این کار انرژی خود را صرف خوشحال‌کردن فرد دیگری کند.

حقیقتی که درباره مردها وجود دارد این هست که آن‌ها همیشه به دنبال احساسات خوب هستند و از احساسات منفی و بد دوری می‌کنند. این حقیقت ساده بسیاری از مشکلات در روابط زناشویی و عاطفی را به راحتی حل و فصل می‌کند.

۵. اهداف زندگی متفاوتی با مرد دارید

قدرت مخرب «اهداف متفاوت» در زندگی را دست کم نگیرید. شاید عشق بتواند روابط عاطفی و ارزش‌های اساسی و هماهنگ‌کردن احساسات را در شما بوجود بیاورد اما وقتی اهداف کلی زندگی متفاوت باشد عشق دیگر مسئله اصلی نیست. زوج‌های بسیاری وجود دارند که روابط آن‌ها به خاطر اهداف کاملا متفاوت دارای مشکلات زیادی شده‌است و تلاش می‌کنند که نادیده بگیرند و خود باعث مشکلات متعدد شده است.

منظورمان از اهداف متفاوت چیست؟ مثلا مردی که به پس‌انداز‌کردن پول علاقه‌مند است تا احساس امنیت بیشتری را در زندگی‌اش بوجود بیاورد اگر با زنی ازدواج کند که سبک زندگی زن به صورتی باشد که به خرج کردن زیاد پول علاقه داشته باشد مشکل خود به خود بوجود خواهد آمد و نیازی به دیدن و بررسی وضعیت در آینده ندارد. هرچند که شروع رابطه حتی با عشق تمام عیاری باشد ترک رابطه زناشویی قابل پیش‌بینی خواهد بود.

شاید بگویید که مبنای ازدواج باید بر مبنای عشق و علاقه و یا حتی اخلاقیات طرف مقابل باشد اما با سبک های زندگی و اهداف متفاوت، مشکلات به صورت خودجوش بوجود می آیند.

اهداف کلی زندگی دیگری مانند داشتن بچه و یا اصلا نداشتن آن و یا زندگی در شهر بزرگ یا کوچک یا مسائل دیگر را در نظر بگیرید. قبل از اینکه اختلافات عمیق شوند درباره این مسائل صحبت کنید و نادیده‌شان نگیرید. شاید عشق در نگاه شما همه چیز باشد اما واقع بین باشید بزرگ‌ترین عامل در احتمال یک رابطه موفق این هست که چه کسی را انتخاب خواهید کرد.

۶. وقتی که سعی می‌کنید مرد را اصلاح کنید

فرقی نمی‌کند که به عنوان یک زن چقدر احساس زیرکی و تیزبینی دارید، مردها وقتی که احساس کنند که زنی قصد دارد آن ها را اصلاح کند در ذهن خود عقب نشینی می‌کنند. وقتی مردی همیشه احساس کند که رفتارش مورد قضاوت و ارزیابی قرار می‌گیرد، این احساس به او دست خواهد داد که دیگر نمی‌تواند خودش باشد. یک زن می‌تواند با تاثیرش بروی مرد، تغییر دهنده او باشد اما وقتی که فضایی برای رشد و تکامل به او بدهد، بجای اینکه بدون در نظر گرفتن این شرایط بخواهد ویژگی‌های او را از بین ببرد.


مقاله مرتبط: 15 نکته طلایی که باید برای رویایی شدن روابط زن و شوهر بدانید


مردها به شدت نسبت به انتقاد و سرزنش حساس هستند هر چند که نیات شما مثبت و خوب باشد. شاید شما فقط می‌خواهید که با او در رابطه زناشویی درستی باشید و ارتباط خود را تقویت کنید اما با سرزنش مرد فقط مشکل آفرینی کرده‌اید و احساس آسیب دیدن و سردرگمی به شما دست خواهد داد. اینکه شما مردتان را در موقعیتی بد ببینید و با رفتار و حرف‌های خود به او القا کنید که آدم بدی هست کاملا عکس عمل خواهد کرد.

سعی کنید به مردتان احساس توجه داشته باشید و برای کسی که هست قدردان وی باشید و فضا را برای رشد و تکامل او فراهم کنید و از غر زدن و شرمنده کردن و سرزنش و بدتر از همه مقایسه او با مردان دیگر تا حدی که می‌توانید اجتناب کنید.

۷.وقتی که زن بیش از حد احساس وابستگی می‌کند

اگر به مردتان احساس وابستگی عاطفی بیش از حدی داشته باشید این خود مشکل ساز خواهد بود. اینگونه روابط معمولا خود به خود بهم می‌خورد، مرد دوست ندارد به‌گونه‌ای با او برخورد کنید که احساس وابستگی عاطفی شدیدی از طرف شما احساس کند و یا اینکه احساس کند که تمام احساس طرف مقابل برای خوشحال و خوشبخت بودن‌تان، به او بستگی دارد. این موضوع فشار بسیار زیادی به مرد وارد می‌کند و کار مرد این نیز نخواهد بود.

به محض این که مرد احساس کند که به او نیاز دارید تا احساس اوکی بودن خودتان را داشته باشید، به مرد این حس دست خواهد داد که از لحاظ احساسی زندانی شده است. مردان باید در رابطه احساس آزادی و استقلال کنند. این موضوع با زنی که بیش از حد احساس وابستگی عاطفی می‌کند غیر ممکن است و این خود دلیلی قوی برای پایان دادن به رابطه و ترک رابطه زناشویی است.

مردان همیشه قادر به بیان احساسات خود نیستند. شاید مرد شما نتواند به شما بگویید که بیش از حد به احساسات نیاز دارید و محتاج محبت هستید و در ادامه احساس قوی درون مرد شکل می‌گیرد که باید فورا رابطه‌اش را پایان دهد.

سخن پایانی

اگر فکر می‌کنید که هیچ یک از موارد بالا دلیل مشکلات رابطه شما نیست شاید مردتان واقعا عاشق شما هست و فقط  شما به اندازه کافی این عشق را احساس نمی‌کنید. دلایل مهم نیستند و درک عوامل بعضی چیزها برای ترک رابطه زناشویی بسیار سخت است. اگر کسی شما را کاملا دوست داشته باشد٬ با تمام مشکلاتی که وجود دارد سعی می‌کند راه حلی برای مشکلات بیابد و آن ها را برطرف کند.

بهرحال گفتیم که عشق به تنهایی کافی نیست. به پارامترهایی مانند سازگاری واقعی٬ اهداف و ارزش های مشترک٬ دیدگاه و چشم انداز یکسان از آینده فکر کنید. عشق فرایندی پسیو و غیرفعال نیست که به یکباره اتفاق بیفتد. عشق یک فعل است، بوسیله رفتارها و اعمال ما بوجود می‌آید. شما باید به طور فعالانه بروی زندگی زناشویی خود با همسرتان کار کنید و به آن توجه داشته باشید.


مقاله مرتبط: کارهای بد زن و شوهر که باعث طلاق عاطفی و جدایی می شود چیست؟


این اشتباه است که فکر کنید مردها موجوداتی بدردنخور هستند که رابطه زناشویی را ایجاد می‌کنند و سپس آن را بدون دلیل ترک می‌کنند. ترسی که در مردها از مورد توجه و قدردانی قرار نگرفتن بوجود می‌آید موانع زیادی برای آن‌ها ایجاد خواهد کرد و نهایتا تصمیم می‌گیرند که رابطه را ترک کنند. هرچند آن‌ها تدریجا به ترک رابطه زناشویی فکر می‌کنند.

شما به عنوان یک زن با بوجود آوردن احساس قدردانی از مردتان سعی کنید بروی رشد احساسات و شخصیت مرد کار کنید همچنین بروی شادی درونی خود کار کنید و  با این کار توانایی خود را برای دادن و دریافت عشق به همسرتان را خواهید آموخت.

بدون نظر

فروش ویژه