مجله جنسی زوج باز

از سیر تا پیاز ازدواج مجدد: برسی بهترین زمان و مشکلات پیش رو+ راه حل

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ بهمن ۹۸

نظرات کاربران :

گاها بنا به شرایطی مانند فوت همسر یا طلاق، فرد پس از مدتی در شرایط یک ازدواج مجدد قرار می‌گیرد و طبق تجربه افراد، این شرایط استرس زیادی به همراه دارد و دلهره‌آور است چون اکثر افراد در این شرایط سعی می‌کنند تجربیات گذشته خود را با شرایط فعلی تعمیم دهند بنابراین در این زمینه […]

گاها بنا به شرایطی مانند فوت همسر یا طلاق، فرد پس از مدتی در شرایط یک ازدواج مجدد قرار می‌گیرد و طبق تجربه افراد، این شرایط استرس زیادی به همراه دارد و دلهره‌آور است چون اکثر افراد در این شرایط سعی می‌کنند تجربیات گذشته خود را با شرایط فعلی تعمیم دهند بنابراین در این زمینه دچار مشکل، شک و تردید می‌شوند و برای تصمیم‌گیری درست خود باید موانع زیادی را کنار بزنند.

از طرفی دیگر طبق آمارهای مختلف یک پنجم افرادی که ازدواج می‌کنند از همسر خود جدا می‌شوند و در کنار آن حدود 80 درصد از این افراد دوباره ازدواج مجدد می‌کنند بنابراین ازدواج مجدد را باید به عنوان شروعی جدید نگاه کنید که اگرچه ممکن است با چالش‌های جدیدی روبرو شوید اما باید سعی کنید از تجربیات و خاطرات تلخ گذشته درس بگیرید و انتظارات همسر جدید خود را بدون مقایسه کردن او با همسر قبلی خود بشناسید و در نهایت برای فعالیت‌های خود در زندگی جدید و خانواده جدیدتان برنامه ریزی کنید.

در این مقاله قصد داریم چالش‌ها و مشکلاتی را بیان کنیم که بر سر راه فردی که می‌خواهد ازدواج مجدد داشته باشد؛ قرار می‌گیرد و همچنین زمان و شرایط مناسب برای یک ازدواج مجدد و موفقیت آمیز را برایتان شرح دهیم تا اگر در همچنین شرایطی قرار گرفتید با تکیه بر رهنمود‌های این مقاله گره از مشکلات شما گشوده شود.

زمان و شرایط مناسب برای ازدواج مجدد:

۱- فرصت دادن به خود

مطالعات نشان می‌دهند که به ندرت پیش می‌آید که طلاق فقط به خاطر اشتباه یکی از طرفین باشد بنابراین زمانی که از همسر خود جدا می‌شوید و قصد ازدواج مجدد دارید باید به خودتان فرصت دهید و در یک بازه زمانی دلیل شکست و ناکامی‌های قبلی خود را بررسی کنید و رفتار‌های گذشته خود را بسنجید. اگرچه شما آدم با تجربه‌تری نسبت به قبل شده‌اید و این شکست شما را قوی‌تر کرده است اما باید یک بازه زمانی داشته باشید که مشکلات روحی روانی و رفتارهای اشتباه گذشته خود را بررسی و درمان کنید.

 


مقاله مرتبط: میخواهم برای ازدواج مجددم همسر جدید دلخواهم انتخاب کنم؟ راه حل چیست؟


 

۲- یافتن علت شکست

اگر مدتی پس از جدایی به فکر ازدواج مجدد افتادید باید در اولین قدم رابطه قبلیتان را بررسی کنید و ببینید در رابطه شکست خورده قبلی شما تا چه اندازه سهیم بوده‌اید البته نه به این معنا که با این کار درگیری ذهنی خود را بیشتر کنید یا خودتان را سرزنش کنید بلکه با مشخص کردن این علت درک خودتان را از مسئله بالا ببرید تا با تکرار آن در زندگی جدید دچار مشکل نشوید.

۳- تعیین کردن اهداف

زمانی که شما می‌خواهید ازدواج مجدد داشته باشید باید با خود و طرف مقابلتان رو راست باشید و تمام انتظارات و خواسته‌های خود را برای او بازگو کنید شما باید اعلام کنید که در زندگی جدیدتان چه مواردی را انتظار دارید و اهداف و انگیزه‌هایی که برای ازدواج دارید را مشخص کنید این امر به شما و به طرف مقابلتان نیز کمک می‌کند تا بار دوم دچار اشتباه نشوید و بدانید که وارد چه شرایط و چه خانه‌ای می‌شوید.

۴- رسیدن به خودآگاهی

برای داشتن موفقیت در زمینه ازدواج برای بار دوم شما باید به نوعی خوداگاهی برسید یعنی اینکه شما باید در این مرحله جنبه‌های جسمی و روحی خود را به خوبی بشناسید و بر توانمندی‌ها، نقاط ضعف و احساسات درونی خود شناخت کافی پیدا کنید.

۵- فراموش کردن زندگی گذشته

یکی از نشانه‌هایی که به شما می‌گوید که زمان مناسبی برای ازداواج مجددتان فرارسیده است این است که شما زندگی سابق خود را فراموش کرده باشید البته نه به این معنا که لزوما خاطره‌های آن را فراموش کنید بلکه باید به حدی برسید که مثل اوایل جدایی آن خاطرات شما را اذیت نکند و در حالت خوبی از نطر روحی و روانی باشید بنابراین برای استحکام زندگی جدید و دوام و پایداری آن فراموشی زندگی سابق و بسته شدن پرونده آن ضرورت دارد.

۶- روشن کردن تکلیف خود

اگر می‌خواهید دوباره ازدواج کنید باید قبل از هر چیزی تمام مواردی که باعث پیوند شما و همسر سابقتان می‌شود را به نوعی حل کنید مثلا اگر مهریه شما پرداخت نشده است باید مدتی صبر کنید تا همه مسائل مربوط به آن حل شود و یا اگر فرزندی بین شما وجود دارد باید وضعیت حضانت او را مشخص کنید و مسائل اینچنین با اهمیت را به حال خود رها نکنید تا در زندگی جدید شما را اذیت نکند.

۷- انتخاب فردی نزدیک به اولویت‌های خود

کاری که خیلی از افراد در ازدواج اول ممکن است از آن غافل شوند این است که فردی که به اولویت‌هایشان نزدیک است را انتخاب نمی‌کنند در واقع شاید این مسائل را نمی‌سنجند اما اگر شما فردی هستید که از این منظر ضربه دیده‌اید سعی کنید در ازدواج مجدد این مسائل را در نظر بگیرید و شرایط خود را به او بگویید، ارزشهای خود را به او بشناسانید و انتحابی داشته باشید که به اولویت‌های شما نزدیک باشد و به آنها احترام بگذارد.

۸- پیدا کردن اعتماد دوباره

داشتن یک تجربه شکست مانند طلاق در زندگی باعث بی‌‌اعتمادی فرد تا بعد از مدتی به همه اطرافیانش می‌شود به گونه‌ای که او نمی‌تواند به آسانی به هر کسی اعتماد کنند و او را به عنوان تکیه‌گاه یا مامنی برای آینده خود در نظر بگیرد. از این رو لازم است زمان بگذرد و این شرایط روحی یعنی عدم اعتماد به اطرافیان از ذهن فرد پاک شود چون اگر فرد با این بی اعتمادی ازدواج کند به جای موفقیت در ازدواج دوم و کاهش مشکلات برعکس درگیر مسائل جدید و ناخوشایند‌تری در زندگی می‌شود و خاطرات ناخوشایند او چندین برابر می‌شود.

موارد بالا در درجه اول نشان می‌دهد که شما به خوداگاهی رسیده‌اید و مجوز ازدواج مجدد را به شما می‌دهد.

مهم‌ترین مشکلاتی که در مسیر ازدواج مجدد قرار می‌گیرد

۱- وجود عشق همسر سابق در طرف مقابل

اگر با فردی ازدواج می‌کنید که قبلا همسر او فوت کرده است باید حتما این مسائل را در نظر بگیرید که ممکن است شما عشق دوم او باشید چون در هر صورت او همسر خود را دوست داشته است و روزگار تقدیر آنها را این‌چنین رقم رده است و شما اگر قصد دارید در ازدواج مجدد خود با همچنین فردی وصلت کنید باید یاد بگیرید که تقسیم کردن قلب همسرتان و جای دادن عشق فرد دوم کار خیلی ساده‌ای نیست و در هر صورت باید این مسائل را در زندگی خود در نظر بگیرید و از خود بپرسد که آیا می‌توانید با آنها کنار بیایید؟ و آیا برایتان ممکن است؟

۲- مشکلات مربوط به خانواده همسر سابق

وقتی قصد ازدواج مجدد با فردی را داشته باشید که همسر او فوت کرده باشد در مرحله اول خانواده همسر او شما را نمی‌پذیرند و فکر می‌کنند با ورود شما خاطرات فرزندشان فراموش می‌شود از این رو به شما بی‌محبتی می‌کنند و دیگران نیز صفت بی‌مهری را به شما نسبت می‌دهند بنابراین شما باید آزار بزرگ آنها را درک کنید و با رفتار منفی آنها سازش کنید و اگر سعی کنید صبور باشید بالاخره آنها نیز خودشان شما را می‌پذیرند و برای شما احترام می‌گذارند.

۳- حساس شدن بر روی وسایل و دارایی‌های مادی

در بسیاری از مواقع پس از ازدواج مجدد وجود وسایلی مانند لوازم خانه، عکس، خاطرات و هر چیزی که به همسر قبلی شریک زندگی فرد مربوط شود حساسیت‌ها را برمی‌انگیزد و اگر هر دو طرف سعی کنند این دارایی ها را نگه دارند مشکل بزرگتر نیز می‌شود بنابراین جهت رفع این مشکل باید در ضمن در نظر گرفتن احساسات همسرتان با هم توافق کنید که چه چیزی را نگه دارید و بهترین کار این است که آن وسایل را عوض کنید یا به دارالاحسان هدیه دهید.

۴- برخورد نامناسب از جانب همسر سابق

وقتی شما با فردی ازدواج مجدد می‌کنید باید این انتظار را داشته باشید که همسر سابق او  شما را قبول نکند و در مورد شما و اخلاق و ویژگی‌‌هایتان بهانه‌تراشی کند و شما را نپذیرد. در این مواقع اگر پای فرزندی نیز در میان باشد کار سخت‌تر می‌شود و او به بهانه اینکه شما برای حضانت فرزندش مورد اعتماد نیستید و یا اطمینان ندارد بچه خود را به دستتان بسپارد مدام مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

۵- گمان و سوء برداشت دیگران در ازدواج مجدد زود هنگام

اگر فردی از همسر خود جدا شود و پس از مدتی کوتاه تصمیم به ازدواج مجدد با شخصی دیگر بگیرد با گمان دیگران و اطرافیان خود روبرو خواهد شد و به احتمال زیاد دیگران فکر می‌کنند که از قبل نیز او این فرد جدید را در ذهن داشته است و شاید به خاطر او زندگی خود را خراب کرده است حتی اگر همچنین موردی نیز برای شما صدق نکند ممکن است آن را از اطرافیان بشنوید و باید خود را برای این مشکل نیز آماده کنید.

۶- پرداخت مهریه و مشکلات مالی

یکی دیگر از مشکلاتی که پس از مدت‌‌ها از ازدواج مجدد نیز دامن‌گیر فرد می‌شود مسئله پرداخت نفقه و مهریه است که فرد با تشکیل یک خانواده جدید نیز باید مشکلات مالی زیادی را به دوش بکشد و حتی تا سال‌های طولانی باید نفقه و مهریه زن و فرزندانش را پرداخت کند و این قضیه مانند یک معضل بر زندگی جدید او سایه می‌افکند.

بدون نظر

فروش ویژه