مجله جنسی زوج باز

آیا مایلید بدونید حسادت مرد مورد علاقه شما نشانه عشق است یا بیماری؟

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۰ مرداد ۹۸

نظرات کاربران :

حسادت یکی از ویژگی‌هایی است که اغلب وقتی از این ویژگی در مورد کسی یاد می‌شود به طور ناخودآگاه تفکر منفی را در ذهن ایجاد می‌کند اما این حسادت در مورد شریک زندگی و در زندگی مشترک شکل دیگری پیدا میکند و نمیتوان آن را فقط به شکل منفی نگاه کرد. حسادت مرد در زندگی […]

حسادت یکی از ویژگی‌هایی است که اغلب وقتی از این ویژگی در مورد کسی یاد می‌شود به طور ناخودآگاه تفکر منفی را در ذهن ایجاد می‌کند اما این حسادت در مورد شریک زندگی و در زندگی مشترک شکل دیگری پیدا میکند و نمیتوان آن را فقط به شکل منفی نگاه کرد. حسادت مرد در زندگی مشترک برای خیلی از زنان قابل قبول است و به گفته خیلی از زنان اگر این حسادت از حد خودش فراتر نرود آنها احساس تایید شدن و مورد قبول واقع شدن می‌کننند و همچنین فکر می‌کنند که این حس به سبب جایگاه و محبوبیت آنها نزد همسرشان است.

حسادت مرد در زندگی مشترک و روابط عاشقانه اگر از حدی فراتر برود؛ به عنوان یکی از مشکلات زندگی و روابط عاطفی ظهور می‌کند و البته در جامعه کنونی نیز مشکلاتی که به سبب حسادت مرد و همچنین زنان نیز ظهور می‌کنند کم نیستند و این مشکل رتبه دوم را در میان مشکلات زناشویی به خود اختصاص داده است بنابراین اگرمی‌خواهید در مورد این مسئله اطلاعات جامع‌تر و بیشتری کسب کنید  و تمایل دارید تا نشانه‌های حسادت مرد و  عواقب این ویژگی در روابط عاطفی  و زندگی برایتان بیشتر روشن شود، از اطلاعات این مقاله بهره بگیرید.

میخواهم یاد بگیرم هر مردی را مجذوب و وابسته خودم کنم

تعریف حسادت مرد و دلیل آن

حسادت مردانه در واقع نوعی نگرانی و تعهد در مردان و یا نوعی احساس نا امنی و نارضایتی است که آنها به دلیل این ویژگی دوست دارند ارتباط  بیش از حدی را با شریک خود داشته باشند و از هر نظری شریک زندگی یا همسر خود را تحت کنترل قرار دهند و بیش از حد بودن این ویژگی در مردان باعث خشونت، عصانیت و اخلاق نامناسب می‌شود که دلایل عمده این امر نیز بیشتر اعتماد به نفس پایین در مردان، بی وفایی، ترس، کمبود‌های دوران کودکی و حسود بودن آنها است و اکثر آنها به دلیل این حس همیشه استرس دارند که مبادا شریک زندگیشان توسط شخص دیگری جذب شود و یا به طور کلی از اینکه او را از دست دهند می‌ترسند.

نشانه‌های حسادت مردان در روابط عاطفی

۱- عشق ورزیدن بیشتر

معمولا حسادت مرد باعث می‌شود که او در جمع‌ها و اکثرا در حضور مردان دیگربیشتر به شما عشق بورزد اگرچه این احساساتی شدن و نشان دادن علاقه در جمع در نوع خود به عنوان یک ویژگی خوب تعبیر می‌شود اما گر همسرتان یا شریک رابطه عاطفی شما در حضور دیگران نقش بازی می‌کند و نسبت به زمانی که فقط هر دو شما هستید بیشتر خود را نشان می‌دهد در واقع می‌خواهد بگوید که او صاحب شماست؛ پس به نوعی حسادت را می‌توان از طریق این تغییر رفتار برداشت کرد.


مقاله مرتبط: روش های ترمیم رابطه دوستی و رابطه زناشویی در کوتاه ترین زمان


۲- ناراحت شدن از تعریف دیگران نسبت به شما

اگر می‌خواهید بدانید و تا حدی مطمئن شوید  که در رابطه عاطفی خود با مردی حسود در ارتباط هستید یا نه باید زمانی او را زیر نظر بگیرید که دیگران از شما تعریف و تمجید می‌کنند و بیشتر به حالت های او در زمانی که مردی دیگر از شما تعریف میکند دقت کنید مسلما یک مرد حسود از شنیدن تعریف شما توسط سایر مردها خوشحال نمی‌شود و واکنش خوبی نسبت به این قضیه ندارد و در این مواقع اکثرا ناراحت و عصبانی می‌شود.

۳- تعقیب کردن و چک کردن تماس‌های شما

حسادت مرد باعث می‌شود که حس کنجکاوی او به روابط شما خیلی بیشتر شود و سعی می‌کند شما را در رفت و آمدهایتان تعقیب کند و یا اینکه تماس‌ها، ایمیل و ارتباطات شما را چک می‌کند و نسبت به این مسائل از خود وسواس نشان می‌دهد.

۴- همراه بودن به صورت همیشگی

مسلما هر زنی دوست دارد که همسرش برای کار‌هایی نظیر خرید، پیاده روی، مهمانی و سایر کار‌ها او ار همراهی کند و با او وقت بگذراند اما از طرفی نیز هیچ زنی دوست ندارد همسرش هیچ وقت خالی برای او نگذارد و حتی اجازه تنها بودن و وقت گذراندن با دوستان خود را نیز نداشته باشد و اگر در زندگی مشترک رفتارهایی به مانند موارد ذکر شده ظاهر شود باید احتیاط کرد چون در این موارد کار از تعهد مردانه گذشته است و این رفتارها به حسادت مرد تعبیر می‌شوند.

۵- ارتباط مداوم تلفنی

در مردان حسود به سبب ویژگی حسادتشان همیشه سعی می‌کنند در طول روز و به صورت مداوم با شریک عاطفی یا همسر خود ارتباط تلفنی داشته باشند و اکثرا کنجاو هستند که بدانند همسرشان دقیقا کجا می‌رود و چه کاری انجا می‌دهد و حتی در مواقعی که نمی‌تواند شما را پیدا کند یا با شما ارتباط برقرار کند خیلی عصبانی میشود و ممکن است با خشونت و حرف زشت آن را نشان دهد.

۶- انتقاد کردن از شما

یکی از نشانه‌های حسادت مرد این است که آنها سعی می‌کنند برای این خود را به عنوان تنها تکیه گاه شما در زندگی نشان دهند از شما انتقاد می‌کنند. این مردان تلاش می‌کنند تا با رفتار انتقاد آمیز به شما نشان دهند که در واقع شما فردی خوش شانس هستید چون در زندگی با همچنین مردی آشنا شده و یا ازدواج کرده‌اید؛ بنابراین آنها بر اثر این رفتار مریض گونه خود به نوعی رفتار می‌کنند که شما هویت خود را از دست دهید و گفته هایشان را بپذیرید و در نهایت از طریق این رفتار‌های خود به شما آسیب می‌رسانند.

۷- غیبت و بدگویی از سایر افراد

حسادت مرد باعث می شود که او حتی به روابط شما با دوستان و اطرافیانتان نیز حسادت کند و به طور کلی قصد دارد تا با بدگویی کردن از دیگران و بخصوص سایر مردان شما را از آنها دور کند و همچنین او می‌خواهد نشان دهد که فقط خودش قابل اعتماد است و بین شما و نزدیکترین دوستانتان نیز فاصله ایجاد می‌کند.

۸- حس سوء ظن نسبت به شما

مرد حسود و حسادت مرد باعث میشود که او درباره شما خیلی ریزبین و عمیق‌تر رفتار کند و مدام از از خودتان سوال بپرسد در حالی که شما با او صادق بوده اید اما او درباره ریزترین کارها از شما پرس و جو میکند و یا او ممکن است از دوستان و افراد نزدیک به شما یا افراد محل کار شما سوال کند درباره اینکه چه کسی بیشتر شما را همراهی میکند، چرا دیر وقت به خانه می‌آیید و یا سایر سوال‌هایی نظیر اینها می‌پرسد و همیشه به شما سوء ظن دارد.


مقاله مرتبط: روش های جدیدی که مرد بی احساس را عاشق و دلباخته خود کنید!


۹- تصمیم گیری به جای شما

اگر می‌خواهید بدانید که همسر یا شریک عاطفی شما فردی حسود است باید به این مسئله نیز دقت کنید که آیا او همیشه دوست دارد تصمیم نهایی را برا شما بگیرد یا نه؟ مثلا در مورد اینکه شما چند وقت یکبار دوستانتان را می‌یبیند؟ چه فعالیتی انجام می‌دهید؟ در چه مکان‌هایی کار می‌کیند؟ و نظیر این موراد همیشه او مداخله می‌کند و تصمیم نهایی را خودش می‌گیرد؛ پس در صورت داشتن این ویژگی به صورت همیشگی باید متوجه شوید که او فردی حسود در روابط عاطفی است.

۱۰- ایجاد نوسانات خلقی

حسادت مرد باعث می‌شود که او ثبات رفتاری نداشته باشد و فقط در عرض چند دقیقه رفتار‌های متفاوتی از خود نشان دهد مثلا در حالی که او در شرایط خوبی به سر می‌برد و حال خوبی دارد؛ ناگهان بر اثر یک تماس تلفنی در شما رفتارش تغییر کند و رفتاری عجیب از خود نشان دهد و همچنین می‌توانید تغییرات خلقی او را در سایر کارها بررسی کنید و به آنها دقت کنید تا میزان این حسادت در مرد مورد نظرتان برای شما آشکار شود.


مقاله مرتبط: حسادت عاشقانه چیست؟ و چطور آن را کنترل و درمان کنیم؟


۱۱- رفتار بی ادبانه با دوستان شما

یک از بدترین رفتارهایی که می‌توان به جرات آن را به یک مرد حسود نسبت داد این است که او نسبت به دوستان شما خصوصا کسانی که از جنس مخالف هستند یعنی نسبت به مردان خیلی رفتار نامناسبی دارد و بدون اینکه از آنهایی خطایی سر زده باشد سعی می‌کند شخصیتشان را قضاوت کند و یا با شوخی‌های بی ادبانه آنها را اذیت می‌کند.

۱۲- دعوا کردن بدون دلیل

اکثرا حسادت مرد عاشق باعث می‌شود که بدون اینکه خطایی از شما سر زده باشد با شما دعوا راه بیندازد و اکثرا دنبال بهانه‌ای است تا بوسیله ان با شما مشاجره کند و سر شما فریاد بکشد و همه این نشانه‌ها می‌تواند حسادت مرد در یک روابط عاطفی و عاشقانه را نمایش دهد.

راهکارهایی کلی برای درمان حسادت مرد یا جلوگیری از آن

– در اولین گام برای رفع حسادت سعی کنید که مشکل خود را قبول کنید و تنهایی آن را درک کرده و آن را رفع کنید و نسبت به مسئله ای که آرامش شما را تحت تاثیرخود قرار داده است بی تفاوت نباشید.

– از خیالبافی کردن و تصورات ذهنی خود دست بکشید و در واقع سعی کنید برای کارها و افکاری که وجود واقعی ندارند خودتان را اذیت نکنید و به جای نگرانی و ترس همیشگی و برای کارهایتان مثلا برا چک کردن گوشی همسرتان یک دلیل منطقی داشته باشید.

– این واقعیت را قبول کنید که همسر یا شریک درگیر در رابطه عاطفی شما به آزادی نیاز دارد و به جای کنکاش در روابط و رفتارهای او خودتان را به کارهای شخصی و مورد  علاقه خود سرگرم کنید تا ذهنتان نیز از این مسائل دور شود.

– برای رفع مشکل حسادت مرد میتوانید او را به مشورت کردن با یک حامی درمانی تشویق کنید و همچنین میتوانید فضایی پر از آرامش را برای صحبت دو نفره ایجاد کنید و از دردها و مسائلی که شما را در رابطههایتان اذیت میکند صحبت کنید و برای رفع مشکلتان از مرد زندگیتان کمک بخواهید چون به احتمال زیاداو برای رفع مشکل اقدام می‌کند.

– سعی کنید برا رفع مشکل حسادت مرد کارهایی را ترتیب دهید که به فعالیت هر دو نفر نیاز داشته باشد و از این طریق تفاهم و همبستگی بیشتری را در بین خود ایجاد کنید و همچنین از طریق پاسخ به سوال‌هایش به او اطمینان دهید و اعتماد سابق را به او برگردانید.

بدون نظر

فروش ویژه