مجله جنسی زوج باز
رابطه جنسی

۷ دلیل قانع کننده برای این که رابطه جنسی برای سلامت روان مفید است

همه ما می دانیم که خوردن غذای سالم و حفظ تناسب اندام بدن و ایمنی مهم ترین چیزهایی است که سلامت جسمی و روانی شما را حفظ می کند.

با این حال ما نباید فراموش کنیم که رابطه جنسی همچنین نقش موثر و تاثیر مثبتی بر سلامت جسمی دارد.در این مقاله ما در مورد مزایای رابطه جنسی صحبت خواهیم کرد. به ویژه در مورد تاثیر جنسی مثبت و مزایای آن در سلامت روان بحث خواهیم کرد.

علاوه بر جنس باعث می شود شما را خوشحال و ارگاسم باعث می شود شما احساس بی نظیر، همچنین دارای مزایای بسیاری است که بسیاری از مردم ممکن است نمی دانند و شما را در مورد جنسیت بیشتر فکر می کنم اگر شما از نظر جنسی نابالغ است.

اول: کاهش تنش

 

استرس و اضطراب ممکن است به علت عوامل متعددی روانشناختی باشد که براساس شدت آنها و با توجه به خود فرد تاثیر می گذارد. در واقع، اثر استرس در حد روحی متوقف نمی شود، اما ممکن است باعث سردرد، درد عضلانی، مشکلات خواب شود و ممکن است وحشتناک باشد و منجر به عدم تعادل در سیستم ایمنی بدن شود ، به ذکر است که استرس و اضطراب عامل اصلی افسردگی هستند.

مطالعاتی وجود دارد که نشان می دهد که محبت کردن و نزدیک شدن به شریک زندگی شما عاطفی و جنسی می تواند تنش را کاهش دهد و اضطراب را از بین ببرد. همچنین زمانی که سکس دارید، مغز شما مواد شیمیایی مختلف را از جمله ماده ای به نام دوپامین، نقش مهمی در رفتار ” به طور کلی، یک ماده دیگر نیز به نام اندورفین وجود دارد که به وسیله آن بدن بدن را در مبارزه با درد و تنش قرار می دهد. Oxytocin، که بعضی از آن ها نامیده می شود، هیپوکامپ یا حنا، احساسات عشق و پیوند میان همکاران را افزایش می دهد.

تعجب آور نیست که جنسیت به عنوان ضد افسردگی در نظر گرفته شده است. علاوه بر تمام آنچه که ما گفته ایم، وقتی فرد به ارگاسم می رسد، بدن هورمون پرولاکتین را آزاد می کند، که اغلب منجر به آرامش کامل و خواب آلودگی می شود که باعث می شود خواب و آرامش بعد از رابطه جنسی بیان شود.

یک مطالعه نشان داد که جنس هر روز به مدت دو هفته منجر به رشد سلول های هیپوکامپ می شود که نقش مهمی در تنظیم میزان تلاش و تنش دارد و مطالعه دیگری نشان می دهد که جنس هر روز به مدت دو هفته باعث کاهش فشار خون می شود.

دوم اینکه، اعتماد به نفس و عزت نفس را افزایش می دهد

 

یک جمله وجود دارد: “جنسیت مثل غذا است، اگر شما به اندازه کافی از آن ناتوان نباشید، مشکل بزرگی وجود خواهد داشت.” در مورد این جمله حقیقتا حقیقت وجود دارد، اما فراموش نکنیم که حداکثر Shamanic maxim: “همه چیز چنان سخت است.”

با توجه به جنس، ما نمی توانیم بگوییم “همیشه بهتر است” انجام دادن بیشتر اثر منفی مشابهی را نسبت به هرگز انجام نمی دهد و داشتن رابطه جنسی به طور منظم منجر به استرس و اضطراب، حس اعتماد به نفس و اعتماد به نفس پایین می شود. احساس اعتماد به نفس و عزت نفس به رابطه جنسی و جنسیت نزدیک است.

در فرهنگ جامعه ما، بسیاری از فشارهای اجتماعی و اعتقادات وجود دارد که باعث می شود فرد برای فعالیت جنسی فعال شود. متأسفانه جامعه ما و آداب و رسوم ما بی تدبیر هستند و نمی فهمند که انکار رابطه جنسی منجر به مشکلات زیادی می شود.

درمانگران جنسی، مشاوران ازدواج و دانشمندان علوم اجتماعی همه با هم موافقند که شرکائی که به طور منظم رابطه جنسی دارند، شخصیت های قوی تر دارند، اعتماد به نفس بیشتری دارند و خود رضایت بیشتری نسبت به افراد غیر جنسی دارند.

سوم: عشق و روابط صمیمی را تقویت می کند

 

شکی نیست که روابط اغلب پیچیده هستند. هیچ فردی از فشار کار، تحصیل یا زندگی به طور کلی رنج نمی برند. گاهی اوقات، به دلایل یا شرایط خاص، همکاران مکان و زمان خاصی برای داشتن رابطه جنسی ندارند، به ویژه در جوامع ما. در این رابطه از دست رفته است، نیاز جنسی به طور طبیعی است و اگر شریک شما قادر به دیدار با شما نباشد، شروع به تجاوز به او می تواند این خشم را به تدریج و به طور مستقیم بر رابطه بین شما تاثیر گذار باشد، و گاهی اوقات منجر به فسخ شود.

بنابراین رابطه جنسی منظم با شریک زندگی شما تفاوت زیادی در روابط شما ایجاد می کند. ارتباط جنسی با شریک زندگی شما به شما امکان ارتباط بسیار عاطفی با شما را می دهد و شرکایی که به طور منظم رابطه جنسی دارند بسیار بیشتر به همسران خود نسبت به همسرانشان نزدیکترند.

چهارم: داشتن رابطه جنسی باعث می شود احساس خوبی داشته باشید

 

علاوه بر نیازهای فیزیولوژیکی بدن مانند غذا، آب و خواب نیز چهار دسته اساسی از نیازهای روانی اولیه وجود دارد که شامل ایمنی، عشق، ارتباطات، احترام و قدردانی – استقلال.

بدون تردید است که ما باید نیازهای فیزیولوژیکی خود را برای زنده ماندن برآورده کنیم، اما اگر می خواهیم یک زندگی شاد و یک روان شناختی پایدار داشته باشیم، ما نیز باید چهار دسته ذکر شده توسط ما (Maslow) را رعایت کنیم.

سکس همچنین برخی از این دسته ها را فراهم می کند: تقویت احساس عشق و اعتماد به نفس و افزایش ارتباطات.

پنجم: باهوش باش

 

مطالعات منتشر شده در بنیاد روانشناسی شخصیت و روانشناسی نشان می دهد که حتی زمانی که یک فرد در معرض قرار گرفتن در معرض جنس قرار گرفت، می توان گفت که جنس توانایی تغییر شیمایی مغز را به طرق مختلف دارد.این می تواند قدرت ذهن شما را افزایش دهد. مطالعه دیگری از موش نشان داده است که جوندگان فعال جنسی دارای عصبهای بیشتری در هیپوکامپ (یا هیپوکامپ، منطقه مسئول نگهداری خاطرات) هستند که نسبت به کسانی که از نظر جنسی غیر فعال بوده اند.

بررسی ارگاسم در زنان، با استفاده از تکنولوژی MRI، نشان می دهد که ارگاسم (اکستازی) تا ۳۰ قسمت مغز فعال می شود، جایی که خون به آن جریان می یابد که باعث تقویت مواد مغذی مانند شکر و اکسیژن می شود.

ششم: به شما نگاه می کند و احساس جوان تر می کند

 

یک مطالعه اخیر بریتانیا نشان داد که رابطه جنسی منظم می تواند هر دو مردان و زنان را به ۱۵ سال جوانتر از آنچه که در واقع هستند، نشان دهد.

سکس منجر به آزاد شدن هورمون رشد انسان می شود، که باعث می شود طیف وسیعی از واکنش های بیولوژیکی ایجاد شود که در نهایت سبب می شود که پوست بیشتر انعطاف پذیر و کم چروکیده شود.

سکس همچنین باعث آزاد شدن استروژن می شود که کیفیت مو و پوست را بهبود می بخشد.

هفتم: جنسیت نوعی ورزش است

 

بطور مختصر درباره ی کاربرد فیزیکی جنسیت که تمرین است صحبت کنید. به طور متوسط ​​مردان حدود ۱۰۰ کالری سوزان می کنند، زنان حدود نیم ساعت از جنس با وزن ۷۰ کالری وزن دارند و می توانند تا ۲۰۰ کالری داشته باشند.

همانطور که جنسیت و موقعیت های جنسی موجب تحریک گردش خون شما می شوند و بسیاری از عضلات بدن را حرکت می دهند، سطح انرژی خود را افزایش دهید.

بدون نظر