مجله جنسی زوج باز
رابطه جنسی

۵ کاری که رابطه جنسی با بدن ما می‎کند

اگر ما از مردم بپرسیم که چرا رابطه جنسی را انجام می دهند، اکثر پاسخ ها این است که آنها را برای لذت بردن و رعایت خواسته ها به کار می گیرند. رابطه جنسی نه تنها اثرات روانی، بلکه اثرات فیزیولوژیکی بدن نیز دارد. دو نفر از معروف ترین محققان جنسی، ویلیام مارش و ویرجینیا جانسون، به اصطلاح سیگنال پاسخ جنسی مطالعه کرده اند.

در حال حاضر، برخی از شیوه هایی را که جنس بدن ما را تحت تاثیر قرار می دهد بررسی می کنیم:

– رابطه جنسی باعث کاهش درد و رهایی از استرس و تنش می شود:

مواد شیمیایی منتشر شده توسط مغز در طی جنس ممکن است به کاهش درد و تضعیف تنش کمک کنند. مطالعه پرینستون در سال ۲۰۱۰ نشان داد که موش هایی که از نظر جنسی فعال بودند کمتر مضطرب و تحت تأثیر قرار گرفتند و سلول های هیپوکامپ رشد را تحریک کردند نگرانی سازمان یافته)

و این که آندروفن است که در طول رابطه جنسی به عنوان مسکنی ترشح می شود.

– رابطه جنسی پیوند بین شما و شریک شما را افزایش می دهد:

 

در ارگاسم، بدن شما اکسيوتوسين، هورموني را براي احساسات گرم و زيبايي و سعادتي که ما بعد از ارگاسم احساس مي کنيم، هورمون لازم براي ايجاد يک پيوندهاي بسيار قوي بين همکاران، دفع مي کند.

نکته: Oxytocin بین عشق واقعی و رابطه جنسی با کسی که یک بار عاشقش نیست، تفاوت نمی کند.

– رابطه جنسی بدن شما را فعال می کند:

رابطه جنسی باعث افزایش ضربان قلب، فشار خون و تنفس می شود و جریان خون را به آلت تناسلی، واژن و نوک پستان افزایش می دهد و آنها را به لمس حساس می کند و می تواند بقیه پوست شما را به لمس حساس تر کند و گاهی اوقات در رسیدن به اوج میل جنسی ممکن است تنش عضلانی را افزایش دهد.

– رابطه جنسی قلب و سیستم ایمنی بدن شما را بهبود می بخشد:

 

از آنجایی که قلب در طول رابطه جنسی بیش از میزان طبیعی عمل می کند، ضربان قلب از ۷۰ ضربه در دقیقه به حدود ۱۵۰ ضربان افزایش می یابد، توانایی قلب را برای استقامت افزایش می دهد و سیستم ایمنی را بهبود می بخشد. در آنجا او یک تحصیل در دانشگاه سنت را اثبات کرد افرادی که یک یا دو بار در هفته از جنس هستند، مقاومت بیشتری نسبت به سرماخوردگی و سرماخوردگی دارند.

– رابطه جنسی و ورزش ها:

سکس به سوختن کالری ها کمک می کند و عضلات را تمرین می کند، اما البته برای جایگزینی تمرینات روزانه کافی نیست، اما راه خوبی برای نگه داشتن بدن است.

بدون نظر