مجله جنسی زوج باز
رابطه جنسی

۴ سوالی که قبل از رابطه جنسی باید از خود بپرسید

رابطه جنسی و شرایط و نحوه آن امری بسیار مهم می باشد که لازم است به آن دقت ویژه ای شود. در هنگام داشتن رابطه جنسی علاوه بر آمادگی های جسمانی باید آمادگی های روحی – روانی هم داشته باشید، لذا بهتر است پیش از آغاز رابطه جنسی در مورد برخی موضوعات و مسائل از خود سوالاتی را مطرح کنید، که از جمله این سوالات که باید قبل از رابطه جنسی از خود بپرسید، را تقدیم شما می کنیم.

رابطه جنسی فقط یک عمل و ژست فیزیکی نیست، هر چند که رسانه ها دوست دارند، این طرز فکر را القاء کنند، اما تلاش آنها یک دستاورد ناکار آمد است. حتی اگر بعضی وقت ها از رابطه جنسی لذت می برید و گاهی لذت نیم برید، اما مهم این است که به عواطف همدیگر احترام بگذارید، چرا که آسیب پذیری همراه رابطه جنسی است.

از دیدگاه بیولوژیکی، رابطه جنسی هورمون ها را آزاد می کند، که این هورمون ها، می توانند شدیداً مرد و زن را تحت تاثیر قرار داده و احساس نزدیک تر شدن به هم را ایجاد کند و تمایل به برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی خود را خواهید داشت. معمولاً مردم عقاید و احساسات قوی در مورد معنای رابطه جنسی در زندگی خود دارند. بنابراین قبل از اینکه به اتاق خواب بروید، مهم آن است که به چه چیزی فکر می کنید و نتایج انتخاب های خود را آگاهانه در نظر بگیرید. اگر چه، احساسات انسان وقتی برانگیخته می شود، فکر کردن کاری دشوار می شود، اما تلاش کنید به این چهار سوال پاسخ دهید:

۱- در رابطه جنسی چه چیزی برایتان با ارزش است؟

در موقع داشتن رابطه جنسی با فردی، آیا ذهنتان با ارزش های آن همخوانی دارد؟ با در نظر گرفتن برخی از فاکتورها کلیدی، از جمله سطح صمیمیت عاطفی و سطح تعهد که باید قبل از رابطه جنسی به آن معتقد باشید.

۲- چگونگی شرایط زندگی تان با رابطه جنسی متناسب می باشد؟

اگر شما فردی متعهد با واسطه ازدواج، تعهد به کسی و یا معتقد به تک همسر می باشید. در هنگام داشتن رابطه جنسی با فرد دیگر، باید توجه کنید که، مهم آن است که در مورد مشکلاتی که ممکن است، به وجود آید، چگونه فکر می کنید. به طور مثال ممکن است در مورد عواقب داشتن رابطه جنسی با همکار و یا رئیس فکر و یا یک دوست نزدیک کنید.

۳- آیا این شخص انتخاب مناسبی برای من است؟

شما ممکن است قلباً، فردی را برای شروع رابطه جنسی دوست داشته باشید و یا کسی را که برای ربطه جنسی دارید، انتخاب ضعیفی بدانید. شاید شما بدانید که او نقش بازی می کند و یا مشکل خشونت، اعتیاد به الکل و یا مسائل و مشکلات دیگری دارد که بهتر است، شما از آن دور شوید. وقتی که، شما انتخاب می کنید، با فردی رابطه جنسی داشته باشد، شما می خواهید احساس صمیمت خود را افزایش دهید و آن احتمال دارد مشکلات زیادی در زندگی شما ایجاد کند. حتی اگر میل جنسی (libido) به شما، بله بگوید، شما ممکن است، بخواهید از خواسته های پرشور خود صرف نظر کنید.

۴- آیا این زمان مناسبی برای من است؟

گاهی اوقات، بالقوه شریک جنسی مناسب به نظر می رسد، اما با گذشت زمان، متوجه می شوید، که اشتباه فکر می کردید. برای مثال، اگر شما از یک رابطه بلند مدت بیرون آمده اید، شما باید قبل از اینکه در شب تحسین برانگیز قرار بگیرد و یا فوراً به داخل یک رابطه جدید بپرید، باید به دقت فکر کنید. ممکن است یک فرد جدیدی را به اندازه کافی دوست داشته باشید و بخواهید احساس عاطفی پایداری با وی داشته باشید اما قبل از اینکه دوباره وارد یک رابطه جنسی با وی شوید و یا بخواهید به گذشته باز گردید، شما باید با خود فکر کنید که آیا حقیقت را به خودتان گفته اید. انتخاب داشتن و یا نداشتن رابطه جنسی با فردی یک تصمیم بسیار مهم است. بنابراین درستی تصمیم خودتان را چک کنید، که آیا وارد رابطه شوید یا به عقب بر گردید.

بدون نظر