مجله جنسی زوج باز

۱۵ نکته طلایی که باید برای رویایی شدن روابط زن و شوهر بدانید

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ تیر ۹۷

نظرات کاربران :

ازدواج پیوند نهایی بین زن و مرد است. شما در مقابل شوهر یا همسر خود متعهد شده‌اید و به او قول داده‌اید وی را خوشبخت کنید تا از زندگی خود لذت ببرد. در طول این مسیر پر پیچ و خم زندگی گاهی اوقات ممکن است مشکلات و اختلافاتی در روابط زن و شوهر پیش بیاید […]

ازدواج پیوند نهایی بین زن و مرد است. شما در مقابل شوهر یا همسر خود متعهد شده‌اید و به او قول داده‌اید وی را خوشبخت کنید تا از زندگی خود لذت ببرد. در طول این مسیر پر پیچ و خم زندگی گاهی اوقات ممکن است مشکلات و اختلافاتی در روابط زن و شوهر پیش بیاید و از زندگی دلسرد شوند.

در این گونه مواقع باید صبورتر باشید؛ زیرا همه روابط نیاز به کار و تعهد برای حفظ عشق بین طرفین دارد و ازدواج نیز در این امر مستثنی نیست. با کمی تلاش، درک بیشتر و صبر می‌توانید رابطه خود را بهبود ببخشید. اما زن و مرد چه کارهایی انجام دهند که رابطه‌ای عاشقانه و لذت‌بخش داشته باشند. هدف ما در این مقاله بیان راه‌کارهایی برای بهبود روابط زن و شوهر است.

۱- به خاطر کارها و زحمات از همد‌یگر سپاسگزاری کنید

از طرف مقابل‌تان به خاطر کارهایش حتی کوچک سپاسگزاری کنید. ابراز قدردانی از طرف مقابل‌تان در زندگی بسیار ضروری است. مثلاً هنگامی که خانم در منزل آشپزی می‌کند مرد باید به خاطر آشپزی از او تشکر کند و در مقابل وقتی که مرد از سرکار برمی‌گردد خانم از زحمات و تلاش‌های او تشکر کند. اگر به خاطر کارها از همسر یا شوهر خود سپاسگذاری کنید، به نحوی او را به تلاش بیشتر تشویق می‌کند تا در ادامه زندگی نیز به همین گونه رفتار کند.

۲- به طرف مقابل خود اعتماد داشته باشید و به حریم خصوصی او احترام بگذارید

اعتماد در هر رابطه‌ای از جمله روابط زن و شوهر یک امر ضروری است. طرف مقابل‌تان باید بداند که به او اعتماد دارید حتی اگر از او هم دور هستید. این به زن یا مرد کمک خواهد کرد که طرف مقابل خود اعتماد داشته باشد و مرزهای یک رابطه سالم را رعایت کند. خانم‌ها باید به شوهر خود اجازه دهند که با دوستان خود به بیرون برود و نباید همیشه به دنبال او باشید و وی را تعقیب کنید.

تماس‌های تلفنی، اکانت‌های او در شبکه‌های اجتماعی و ایمیل او را چک نکنید به حریم خصوصی طرف مقابل‌تان احترام بگذارید. اگر به شوهر یا همسر خود اعتماد کنید قطعاً اگر مسئله مهمی برای او پیش بیاید حتماً به شما خواهد گفت. اگر شما دائماً در حال چک کردن کارهای طرف مقابل‌تان هستید و به او اعتماد ندارید در حالی که او هیچ مشکلی ندارد باید برای حل این مشکل و وسواس بودن شما به یک روانپزشک مراجعه کنید تا به شما کمک کند.


مقاله مرتبط: کار‌ها و رفتار‌هایی که معادل خیانت بین زن و مرد هستند


۳- وقتی به کمک شوهر یا همسر خود نیاز دارید از او کمک بخواهید

درخواست خود را از طرف مقابل‌تان با احترام و مودبانه بخواهید. همچنین دلیل درخواست خود را به او توضیح دهید و به او بگویید که چرا از او کمک می‌خواهید. البته فراموش نکنید در آخر از او تشکر کنید. نیاز داشتن و کمک کردن یک امر دو طرفه در رابطه زن و مرد است هر دو باید در زمان نیاز به هم کمک کنید.

۴- به طور منظم زمان‌هایی را به همدیگر اختصاص دهید

هر یکی دو هفته یک شب را به همدیگر اختصاص دهید و آن شب را حتی بدون بچه‌ها به بیرون بروید. این اطمینان را داشته باشید هیچ کاری دیگری با این شب تداخل ندارد. اگر بچه خردسال هم دارید آن را نزد کسی بگذارید تا وقتی که بر می‌گردید. شما می‌توانید این شب را در روزهای آخر هفته برنامه‌ریزی کنید. این بیرون رفتن به تقویت روابط زن و شوهر کمک بزرگی خواهد کرد.

۵- تجربه‌های جدیدی با همدیگر داشته باشید

داشتن روزها و کارهای تکراری برای هر فردی خسته کننده و روابط زن و مرد را کسل خواهد کرد. اما برای این که به مشکل دچار نشوید سعی کنید تجربه‌های جدیدی با هم داشته باشید. مثلاً می‌توانید با همدیگر به کوه بروید. سعی کنید از یک کلاس برای یادگیری جدید استفاده کنید، مثلاً می‌توانید سفالگری کنید و یا پخت و پز یاد بگیرید.

۶- در هنگام بروز مشکلات خونسرد و منطقی باشید

اگر شما و همسرتان با همدیگر دعوایی داشته‌اید، خونسرد باشید. به طرف مقابل خود اجازه دهید استراحت کند. وقتی دوباره آرام شدید، می‌توانید به طور منطقی در مورد مشکل صحبت کنید و همچنین می‌توانید دریابید که دلیل ناراحتی شما چه چیزی بوده است تا دیگر آن را تکرار نکنید. در این موارد می‌توانید به یک اتاق جداگانه رفته و در تنهایی با خود صحبت کنید. خونسرد بودن نه تنها باعث بزرگ شدن مشکلات نخواهد شد بلکه به بهبود روابط زن و شوهر کمک می‌کند.

۷- نیازهای جنسی خود را با همدیگر در میان بگذارید

اگر شما چیزی را که دوست دارید به طرف مقابل خود نگویید ممکن است در اتاق خواب نا امید شوید. نگران نباشید هر آن چه را که دوست دارید و به شما لذت می‌دهد به همسر یا شوهر خود بگویید. اگر می‎خواهید چیزهای جدیدی را امتحان کنید آن را به طرف مقابل پیشنهاد کنید.

پوزیشن مورد نظر خود را در مورد رابطه جنسی به طرف مقابل خود پیشنهاد بدهید. این می‌تواند کمک بسیاری به شما بکند. اگر خانم هستید و در هنگام آمیزش شوهرتان به شما پیشنهادی کرد و شما نتوانستید آن را انجام دهید، ناراحت نشوید با او صحبت کنید و دلیل آن را به وی بگویید.

۸- وقتی کار اشتباهی انجام می‌دهید معذرت‌ خواهی کنید

اگر احساس می‌کنید کاری را به اشتباه انجام داده‌اید و یا چیزی را به اشتباه گفته‌اید معذرت‌خواهی کنید. صادق باشید و اعتراف کنید، مثلاً به او بگویید ببخشید امروز صبح به شما زل زدم و ناراحت شدم، سعی می‌کنم در آینده آن را تکرار نکنم. اگر شوهر یا همسرتان از شما عذرخواهی می‌کند شما می‌توانید بگویید متشکرم، من از عذرخواهی شما سپاسگزارم، شما من را ببخشید.

۹- برای تحکیم روابط زن و شوهر به او بگویید من عاشقت هستم

گاهی اوقات لازم نیست خود جمله عاشقت هستم را بگویید بلکه با انجام بعضی از کارها می‌توانید آن را نشان دهید. مثلاً  درست کردن یک قهوه برای همسر، باز کردن درب ماشین، درست کردن نهار از آن دست کارها هستند. این گونه رفتارهای عاشقانه یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود روابط زن و شوهر است و نباید هیچ وقت از آن غافل شوید.


مقاله مرتبط: نشانه های دوست داشتن همسر چیست؟


۱۰- برای داشتن روابط زن و شوهر عالی در همه کارها با هم صادق باشید

صداقت در رابطه زن و مرد بسیار مهم است، بخصوص اگر ازدواج کرده‌اید. صداقت به ایجاد اعتماد، تقویت احساس صمیمیت و محبت کمک می‌کند. صداقت و آگاهی باعث می‌شود که همیشه حقیقت را بیان کنید. این بدان معنی است که شما هیچ چیزی را از طرف مقابل‌تان پنهان نمی‌کنید. هیچوقت به هم دروغ نگویید حتی یک دروغ کوچک، زیرا در آینده باعث بد شدن روابط زن و شوهر خواهد شد.

۱۱- همیشه با آرامش رفتار کنید و هیچوقت فریاد نزنید

بسیاری از افراد بر سر طرف مقابل خود فریاد می‌زنند در حالی که حتی در مورد بحث چیزی نفهمیده‌اند. وقتی که رو در روی هم قرار می گیرید احساسات شما بالا می‌رود و شما ممکن است احساسات خود را نسبت به بحث با فریاد ابراز کنید. فریاد زدن بر روی شوهر و همسرتان می‌تواند دو نتیجه به همراه داشته باشد، شاید طرف مقابل‌تان به عقب برود و او نیز همانند شما فریاد بزند و یا او تحت تاثیر فریاد شما قرار بگیرد.

در هر دو حالت به روابط زن و شوهر ضرر می‌رساند و فشار زیادی بر رابطه وارد می‌کند. پس تلاش کنید هیچوقت این گونه نباشید.

۱۲- برای تحکیم روابط زن و شوهر با همدیگر عشق‌بازی کنید

زمانی دو نفر با همدیگر ازدواج می‌کنند احتمالاً همیشه با هم عشق‌بازی می‌کنند. اکثراً زوج با یکدیگر راحت هستند و این بسیار مهم و موثر است. برای عشق‌بازی می‌توانید ارتباط چشمی برقرار کنید، بخندید و کارهای جذاب انجام دهید، از زبان بدن استفاده کنید و … انجام دهید. عشق‌بازی باعث احساس لذت و خوشبختی برای شما خواهد شد.

۱۳- برای شریک زندگی خود وقت بگذارید و او را خوشحال کنید

یکی دیگر از راه‌های بهبود روابط زن و شوهر، خوشحال کردن همدیگر است. هنگامی که در کنار شریک زندگی خود نشسته‌اید در مورد سطح صمیمیت و محبت خود از یکدیگر سوال کنید و سطح رضایت طرف مقابل را بپرسید. اگر یکی از طرفین راضی نبود بحث و مشورت کنید که چه کارهایی انجام دهید که او را خوشحال کند و آن کار را برای او انجام دهید.


مقاله مرتبط: ۹ ترفند روانشناسی زناشویی رایگان برای پایداری و صمیمیت زناشویی


۱۴- برای تحکیم روابط زن و شوهر در موضوع‌های مهم با هم مصالحه کنید

اختلاف در بین دو نفر یک امر طبیعی است و در زندگی زناشویی نیز امکان چنین مسائلی بیش از هر زمان دیگر خواهد بود. یک زن و شوهر ممکن است در همه مسائل موافق همدیگر نباشند. به یاد داشته باشید در این گونه موارد با شوهر یا همسر خود صحبت کنید تا به مصالحه برسید. مثلاً گاهی ممکن است شما در مورد هزینه‌ها بحث کنید و هر کس در این مورد نظری داشته باشید، باید به هم کمک کنید و مشکل را حل کنید.

۱۵- رمانتیک باشید و رمانتیک رفتار کنید

رمانتیک بودن و عاشقانه رفتار کردن باعث مستحکم شدن روابط زن و شوهر خواهد شد. بسیاری از افراد از جمله خانم دارای استعدادی خدادادی برای انجام کارهای رمانتیک هستند. برای همسر یا شوهر خود در طول روز پیام‌های عاشقانه بفرستید، برای شریک زندگی خود هدیه بگیرید، یادداشت‌های رمانتیک را بر روی کاغذهای کوچک بنویسید، یک آلبوم از عکس‌های رمانتیک را جمع‌آوری کنید.

به یاد داشته باشید ارتباط یک خیابان دو طرفه است. هنگامی که زن و شوهر وارد زندگی زناشویی می‌شوند باید به هم احترام بگذارند و به هم اعتماد داشته باشند. در غیر این صورت باید به دنبال دلیل آن باشید و با همسر یا شوهر خود در مورد آن بحث کنید تا بتوانید موضوع را حل کنید. اگر باز هم نتوانستید مشکل را حل کنید باید به یک مشاور خانواده مراجعه کنید. مشاور می‌تواند در حل کردن مشکلات به شما کمک کند.

بدون نظر