مجله جنسی زوج باز

۱۱ ترفند شگفت انگیز که برای مدیریت رابطه عاشقانه باید بدانید

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۹۶

نظرات کاربران :

یادگیری مسائل عاطفی نیاز به تجربه دارد اما گاهی این تجربه ها آنقدر دردناک هستند که بهتر است بجای تجربه کردن از یادگیری توصیه های دیگران استفاده کنید. در این نوشته بهترین توصیه های مدیریت رابطه عاشقانه که می‌توانید برای داشتن یک رابطه عاطفی عالی را بیاموزید جمع آوری کرده ایم. این نوشته را حتما تا انتها بخوانید.

بعضی وقت‌ها برای اینکه رابطه عاشقانه خوبی داشته باشید باید تمام توصیه های مدیریت رابطه عاشقانه  که به شما می‌شود را نادیده بگیرید، البته نه همه آنها. اما اغلب توصیه های تکراری و کلیشه ای که هزاران بار از دوستان و خانواده و مجلات سبک زندگی شنیده اید و کاربرد آنچنانی حتی در شرایط مخصوص به خود را هم ندارند.

شاید بعضی قوانین جهان شمول واقعی وجود داشته باشد اما برای همه افراد و در همه شرایط کاربرد مناسبی ندارد و همچنین برای هر فردی بعضی مسائل رابطه دوستانه بیشتر کارایی خود را به نمایش می‌گذارد. در اینجا توصیه های مدیریت رابطه عاشقانه که به ندرت شنیده اید را خواهید خواند:

۱٫ فقط عشق کافی نیست

در ارتباط عاطفی همه چیز فقط به عشق باز نمی‌گردد، بلکه ارتباط داشتن موضوع مهم‌تری است. ارتباط عاطفی عشق و کشش را بوجود می‌آورد. یکی از متخصصان مسائل دوستی گفته است: «یکی از چیزهایی که در زندگی می‌توانیم تجربه فوق العاده ای داشته باشیم موضوع عاشق شدن است و هرچند که بدون ارتباطی که کشش آن را بوجود بیاورد عشق می‌میرد. پس بجای اینکه بپرسید چگونه بیشتر عاشق طرف مقابل خود باشم؟ باید از خود بپرسید که چگونه می‌توانم ارتباط بیشتری با طرف مقابل خود ایجاد کنم؟»

این یکی از بهترین توصیه های مدیریت رابطه عاشقانه است. ارتباط به رابطه قوت می‌بخشد. همزمان که فعالیت های مشترکی انجام می‌دهید این ارتباط شکل می‌گیرد.

۲٫ گاهی از صحبت کردن دست بکشید

بله درست است که در تمامی پیشنهاداتی که برای مدیریت رابطه عاشقانه صحبت از تاثیر زیاد ارتباط درست و عاشقانه و صادقانه می‌بینید که سخن بجایی هم هست اما به این معنی نیست که همیشه در حال ارتباط با طرف مقابل خود باشید.

بعضی وقتها بهترین کار صحبت نکردن و ساکت بودن و قدم زدن و فکر کردن به این موضوع است که چرا رابطه عاشقانه ای که بوجود آورده اید برای شما اینقدر مهم‌است.

در این صورت به این موضوع هم پی خواهید برد که چه کلمات و صحبت هایی را نباید هیچگاه پیش بکشید و جلوی ضربه زدن های آتی را خواهید گرفت.

میخواهم یاد بگیرم عشقم را عاشق و مجنون خود کنم

۳٫ دروغ گفتن بعضی وقتها مشکلی ندارد

صداقت ویژگی اخلاقی بسیار خوبی هست اما همچنان که خوب هست می‌تواند به شما و دیگران آسیب هم بزند. شاید اصطلاح دروغ مصلحتی را شنیده باشید، وقتی که می‌خواهید با نگفتن حقیقت از آسیب های بعدی آن جلوگیری کنید و فواید کمی هم در صداقت شما وجود دارد بهتر است حقیقت را کامل بیان نکنید.

برای مثال همسر شما سخت تلاش کرده است که غذای خوبی برای شما آماده کند و وقتی آن را می‌خورید به نظر عالی نمی‌آید. اما گفتن حقیقت و اینکه غذا آنطور که فکر می‌کردید عالی نشده است اصلا مناسب نیست. هرچند که حقیقت را نمی‌خواهید بگویید و با بیان اینکه تلاش خوبی کرده و غذای خوبی شده است از آسیب زدن به رابطه خود جلوگیری خواهید کرد.


مقاله مرتبط: چگونه عشق به دختر مورد علاقه خود را مثل یک جنتلمن ابراز کنید


البته دروغ های مصلحتی که از سوی طرف مقابل خود دائما می‌شنوید اگر باعث آزردگی خاطر شما می‌شود را باید به وی بگویید که چه احساسی دارید و آن‌ها را براحتی نپذیرید. هرچند باز هم توجه داشته باشید که به رابطه خود چقدر آسیب خواهید زد.

۴٫رویا پردازی نکنید

رویاپردازی و تصویرسازی ذهنی وقتی که با طرف مقابل خود هستید بسیار عالی به نظر می‌رسد و یا حتی در تنهایی خودتان جذاب است. اما هیچ گاه رویایی که خودتان دوست ندارید به آن برسید و صرفا برای جلب نظر طرف مقابل می‌خواهید بیان کنید را نگویید. زیرا وقت خود را با موضوعی که درباره آن اندیشه ای ندارید تلف می‌کنید. در مدیریت رابطه عاشقانه توجه به این نکات کوچک بسیار با اهمیت خواهند بود. فقط چیزی را بگویید که قلبا خواستار آن هستید.

۵٫ در خریدن هدیه سخت گیری نکنید

یکی از توصیه های مدیریت رابطه عاشقانه در رابطه با خرید هدیه است. بهتر است با طرف مقابل خود به این توافق برسید که در خرید هدیه به حداقل دفعات خرید برسید و بروی پس انداز مالی و کاهش هزینه های خود فکر کنید.

خریدن جواهرآلات و برندهای گران قیمت پوشاک خیلی مناسب نخواهد بود و بهتر است بجای آن رستوران های مختلف بروید و یا به کنسرت های موزیک و یا حتی شرکت در کلاس های آموزشی به همراه یکدیگر بروید و لحظات مشترک بیشتری را ایجاد کنید.

۶٫ شما نباید حتما با همسرتان بهترین دوست یکدیگر باشید

از توصیه های مدیریت رابطه عاشقانه کلیشه ای این مورد را بسیار شنیده اید که بهتر است با بهترین دوستی که یافته اید ازدواج کنید، اما واقعیت لزوما اینگونه نیست. بله کاملا عادی است که دوستانی عالی داشته باشید و با آن‌ها وقت بگذرانید و بخواهید با آن‌ها ازدواج کنید.

اما حدود دوستی و حدود رابطه عاشقانه کمی متفاوت است و نمی‌توان این انتظار را داشت که با بهترین دوست خود ازدواج کنید. مثلا حرف هایی هست که فقط به بهترین دوستان خود می‌توانید بزنید و همسرتان از شنیدن آن‌ها لذت نخواهد برد.

۷٫ به دوستان و خانواده خود همه چیز را نگویید

والدین و دوستان خیلی نزدیک همیشه درباره شخصی ترین موضوعات زندگی شما سوال می‌کنند و شما شاید بخواهید که آن‌ها را مخفی نگه دارید تا دچار بحث‌ها و دردسرهای آتی نشوید. یکی از توصیه های مدیریت رابطه عاشقانه ما این هست که به صورت کلی درباره این مسائل با خانواده خود صحبت کنید و جزییات را با دیگران به اشتراک نگذارید.

۸٫ توصیه های مدیریت رابطه عاشقانه درباره مسائل مالی را جدید بگیرید

افرادی که ارزش های اصلی و طرز فکر خود را درباره مسائل مالی با شریک عاطفی خود به اشتراک نمی‌گذارند به مشکل خواهند خورد. یکی از اصلی ترین دلایل طلاق ناهماهنگی بین ذهنیت مالی مرد و زن هست. مسائلی مانند نحوه خرج کردن، پس انداز کردن، قرض دادن پول به یکدیگر و حتی ذهنیت احساسی درباره ارزش پول باید بین طرفین اشتراک داشته باشد.


مقاله مرتبط: 5 نشانه از پایان رابطه عاشقانه و 5 دلیل برای اینکه چرا باید ادامه دهید


جروبحث کردن درباره مسائل مالی حتما به دردسرهای بیشتری ختم خواهد شد پس از ابتدای رابطه این موضوع را بدرستی تشخیص دهید و تفاوت‌ها را از بین ببرید.

۹٫ تعریف های خاص از همسر خود داشته باشید

شاید باورتان نشود اما تعریف کردن به شکلی خاص می‌تواند تاثیر زیادی در ایجاد علاقه در طرف مقابلتان داشته باشد و به او بفهمانید که چقدر او را خاص دوست دارید. هرچقدر خاص و حتی کمی خارج از حدود عادی می‌تواند عالی باشد و فقط به این فکر کنید که جملات شما چقدر در طرف مقابل می‌تواند هیجان و علاقه را بوجود بیاورد.

۱۰٫ دوستان و افراد خانواده شریک عاطفی شما لزوما نباید شما را دوست داشته باشند

اگر ایده آل گرایانه بخواهید نگاه کنید بله وقتی کسی را دوست دارید و این احساس را دارید که افراد خانواده وی  و دوستانش نیز شما را دوست داشته باشند. شما باید به این سطح از بلوغ و درک رسیده باشید که چنین موضوعی را درک کنید. و فاصله خود را با دیگران براساس رابطه خود باید بتوانید به درستی و محترمانه تنظیم کنید.

۱۱٫ عصبانی شدن در رابطه عاشقانه مشکلی ندارد

بعضی وقت‌ها شاید بسیار خسته باشید و یا تحت فشار و استرس کاری بالایی قرار گرفته باشید و یا درباره مسئله حساسی صحبت کرده باشید و یا در پایان روز دعوایی با شریک عاطفی خود داشته باشید و این‌ها همگی مشکلی ندارند و به قولی اوکی هستند.  روانشناسان می‌گویند که بعضی وقتها خوابیدن بهتر از ادامه دادن به یک گفتگوی مهم‌است.

البته به این معنی نیست که شما طرف مقابل خود را سرزنش کنید و یا با داد زدن برسر او بخواهید بحث را فورا خاتمه دهید و به خواب بروید. در جهت مدیریت رابطه عاشقانه بلکه باید به طرف مقابل خود اجازه دهید تا کمی بیشتر به موضوع فکر کند و او را متوجه این موضوع کنید که در شرایط بهتری با او درباره مشکل خود صحبت خواهید کرد و اینگونه به رابطه خود با وی احترام گذاشته اید و نشان خواهید داد که بروی رابطه خود با او انرژی می‌گذارید و مسائل را به طور جدی حل می‌کنید.

جمله معروفی وجود دارد که می‌گوید «بحث و دعوای خود را بزرگتر از اندازه رابطه‌ی عاشقانه خود نکنید.»

بدون نظر