مجله جنسی زوج باز

۹ علامت یک رابطه سمی در روابط زناشویی

روابط زناشویی معمولا باید جزء بهترین رابطه ها باشد.جامعه به ما یاد داده که به شریک عشقی خود تکیه کنید، در حالی که یک رابطه پایدار باید شامل احترام باشد.اما عشق کور است و ما معمولا علائم روابط زناشویی ناسالم را نادیده میگیریم. ما در رسانه زوج باز خانواده چند علامت هشدار دهنده از یک رابطه زناشویی سمی را در این مقاله آورده ایم.اگر احساس می کنید این علائم در روابط شما هم وجود دارند پس بهتر است نسبت به رابطه تان بازنگری کنید.

۱- اجازه بیرون رفتن با دوستانتان را به شما نمی دهد.

در این مورد شما به ندرت دوستانتان را می بینید و اگر قرار باشد آنها را ببینید شریکتان نیز همیشه با شما خواهد بود.بفهمید که در رابطه شما نیازمند  فضا برای رشدتان هستید.به یکدیگر فضای کافی بدهید یا به عبارتی یکدیگر را محدود نکنید تا از غرق شدن در رابطه جلوگیری کنید.گذراندن بیشتر اوقات خود با شخصی که عاشقش هستید در نخستین مرحله ی عاشقی امری طبیعی است.اما توجه داشته باشید که با زیاده روی سبب خاموش شدن و نابودی روابط عاشقانه تان در مراحلی اغازی خواهد شد.

۲- کیف پول شما را کنترل می کند.

اعتماد در روابط امری حیاتی است اما شما باید همیشه از خودتان شروع کنید.حالا اگر رابطه تان پایان یافت و مدیریت پول شما بر عهده شریکتان بود چه باید کرد؟ تنگ کردن عرصه از نظر اقتصادی یکی از انواع روش های سلطه جویی است. البته اشتراک تجارب و اموال توسط زوجین امری کاملا طبیعی است.بهترین راه حل این است که مقداری از پولتان را درون قلک بندازید تا همیشه مقداری پول برای شخص خودتان به صورت پس انداز داشته باشید.

۳- تلفن تان را چک می کند.

چک کردن ایمیل های شخصی و تلفن اشخاص توسط دیگری امری غیرطبیعی است.این قضیه نشان دهنده عشق نیست این تجاوز به حریم شخصی افراد است و نشانه ی یک رابطه ی ناسالم است.این رفتار کنترل گونه سبب ایزوله شدن شریکتان و مرتکب سواستفاده از وی خواهید شد.باید اعتماد کردن را یادبگیرید زیرا اعتماد بخشی از یک رابطه ی سالم است.

۴- در لباس پوشیدن به شما امر و نهی می کند.

برای داشتن یک رابطه ی پایدار شما باید عشق ورزیدن و احترام  را از خودتان شروع کنید.شریکتان طرز لباس پوشیدنتان را دوس ندارد؟این وظیفه آنها نیست که راجع به لباس پوشیدن شما تصمیم بگیرند.شما برای خودتان لباس می پوشید.توسعه ی احساس اعتماد به نفس شاید در ابتدا سخت باشد اما برای داشتن یک رابطه ی سالم ضروری است.

۵- اگر دیربه تلفنتان جواب دهید او عصبانی خواهد شد.

 اگر شما فکر می کنید که این مورد آسیب زا نیست ، اما به یاد داشته باشید که یک رابطه باید برای شما آرامش ذهن را به ارمغان بیاورد نه افکار و احساسات منفی.اگر هنگام دیدن تماس ازدست رفته از شریکتان حس لرزش و ترس دارید پس مطمئن باشید که یک جای کار می لنگد.

۶- نسبت به دوست صمیمیتان حسود است.

 حسادت یک بیماری است.درست است که گاهی اوقات در مورد این قضیه شوخی می کنند اما مراقب باشید که این شوخی به جدی تبدیل نشود چون بسیارخطرناک خواهد بود.اگر شریکتان به شما اعتماد ندارد پس هرگز به یک رابطه پایدار دست نخواهید یافت.

۷- از بیان ذهنیات خود می ترسید.

عشق یعنی اینکه شاد باشید .شریک عشقیتان باید کسی باشد که به او اعتماد کنید نه کسی که از بیان و صحبت کردن در مقابل او بترسید.از بیان تفکرات خود نترسید و به عقاید هم احترام بگذارید.نظرات مختلف سبب افزایش کیفیت و تنوع در رابطه تان خواهد شد.

۸- با شما جروبحث می کند.

هر فردی خط قرمزهایی دارد که نباید از انها عبور کرد زیرا دیگر هیچ راه بازگشتی نخواهد بود.بنابراین بهترین گزینه این است که از آنها عبور نکنید.آیا شریک عشقیتان همیشه با شما جرو بحث میکند و انتقاد کردن از شما به امری عادی برایش تبدیل شده؟اگر رابطه ای را آغاز کردید پس ابتدا قوانینی برای خودتان  درنظر بگیرید.مانند این که هرگز با شریکتان جروبحث نکنید.اگر او با شما بحث کرد پس وارد معرکه نشوید.

۹- دوستان در تلاش برای آگاه کردن شماهستند.

اگر این طور است پس به صحبت های آنها گوش فرا دهید .معمولا نگاه کردن به وضعیت رابطه توسط خودمان امری دشوار است ولی خانواده و دوستان چون از زاویه ی دیگری به موضوع مینگرند راحتتر میتوانند به ما در تصمیم گیری کمک کنند.اگر آنها شما را ناراحت و ساکت و دپرس ببینند پس آنها مطمعنا قادر به دیدن مشکلاتی در زندگیتان هستند که شما آن را نمیبینید.

  • پس یک رابطه سالم چگونه است؟

یک رابطه سالم شامل چیزهای زیادی است از جمله احساس امنیت ، پشتیبانی و احترام .این را درک کنید که یک رابطه ی حسود گونه  نشانه ی داشتن عشق نیست. یاد بگیرید که به همدیگر احترام بگذارید و خودتان را دوست داشته باشید و درک کنید که لیاقت شما چقدر است!زیرا تمام روابط عاطفیتان آینه ای از عشق درونیتان است.

رسانه زوج باز خانواده

 

۹ علامت یک رابطه سمی در روابط زناشویی

۴ (۸۰%) ۲ votes

بدون نظر