مجله جنسی زوج باز

کارهای بد زن و شوهر که باعث طلاق عاطفی و جدایی می شود چیست؟

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ خرداد ۹۷

نظرات کاربران :

آیا به گوشی همسرتان بیش از حد توجه می‌ کنید؟ آیا از رابطه جنسی خودداری می‌ کنید؟ آیا مسائل مهم زندگی خود را از همسر خود پنهان می‌ کنید؟. این کارهای بد به ازدواج شما ها آسیب خواهد زد و حتی ممکن است باعث فروپاشی زندگی و جدایی گردد. در این مقاله یازده مورد از […]

آیا به گوشی همسرتان بیش از حد توجه می‌ کنید؟ آیا از رابطه جنسی خودداری می‌ کنید؟ آیا مسائل مهم زندگی خود را از همسر خود پنهان می‌ کنید؟. این کارهای بد به ازدواج شما ها آسیب خواهد زد و حتی ممکن است باعث فروپاشی زندگی و جدایی گردد. در این مقاله یازده مورد از کارهای بد زن و شوهر که برای زندگی آن‌ ها خطرناک است، آورده‌ایم.

۱- اعتیاد به هر چیزی

اعتیاد به چیزهایی مانند شبکه‌ های اجتماعی، مواد مخدر، الکل، قمار و حتی اعتیاد به خرید خیلی سریع زندگی را خراب می‌ کند. زمانی که شما در کنار شریک زندگی خود هستید، گشت و گذار در فیس‌بوک، اینستاگرام، تلگرام، توییتر و … یک از کارهای بد زن و شوهر است. بسیاری از زوج‌ها تمرکز خود را بر روی همین کارها گذاشته و به همسر خود توجه کمتری می‌ کنند. یکی از اساتید در کالیفرنیا می‌ گوید: اعتیاد به سرعت به شخص سوم در زندگی شما تبدیل خواهد شد. پس باید بر روی ارزش‌ های زندگی خود بیشتر فکر کنید و رفتارهای اعتیاد آوری که به زندگی شما لطمه می‌ زند، ترک کنید.

۲- با یک دیدگاه به مسائل نگاه کردن

اگر به مسائل مختلف فقط از دیدگاه خود نگاه کنیم کمبود همدلی را بین دو نفر نشان می‌ دهد. اگر به این صورت رفتار کنیم از طرف فرد مقابل مورد سرزنش قرار می‌ گیریم. این سرزنش موجب ناراحتی و حتی به وجود آمدن اختلاف می‌ شود. ما نباید خود را در همه امور صاحب نظر بدانیم، در نظر داشته باشید که نظر شما در مورد یک مسئله شاید اشتباه باشد و یا شاید کامل نباشد.

۳- صحبت نکردن با شریک زندگی

نداشتن ارتباط کلامی با همدیگر از کارهای بد زن و شوهر است. اگر شما با هم حرف نزنید، هیچ ارتباطی با هم ندارید. پس وقتی که هیچ ارتباطی نداشته باشید از هم دور خواهید شد. هنگامی که شما در کنار هم هستید سعی کنید با همدیگر ارتباط برقرار کنید. در مورد مشکلات او بپرسید، درخواست‌ های او را بشنوید و هر آنچه در ذهن او می‌ گذرد بشنوید. همچنین نیازهای خود را به او بگویید. در زندگی همیشه این اصل را در نظر داشته باشید فرد مقابل خواننده ذهن شما نیست.

۴- داشتن انتظارات بالا

داشتن بعضی انتظارات از همسرتان منطقی است؛ اما یکی از کارهای بد زن و شوهر انتظارات ناعادلانه از همدیگر است. به عنوان مثال رابطه جنسی با همسر یک انتظار کاملاً عادلانه است؛ اما اگر انتظار اوج لذت را از او داشته باشیم در حالی که هیچ کاری برای شروع رابطه نداشتیم یک انتظار ناعادلانه است. هنگامی که این انتظارات برآورده نشود، اضطراب و خشم به وجود می‌ آید. پس سعی کنید انتظارات خود را ارزیابی کرده و از همدیگر انتظارات به جا داشته باشید.

۵- خیال بافی

به وجود آمدن مشکلات در زندگی مشترک یک امر طبیعی است و در زندگی هر زوجی این مشکلات پیش می‌ آید. اما بدترین راه مقابله با استرس و مشکلات، خیال‌ بافی در مورد زندگی متفاوت است. مثلاً این ذهنیت را در خود ایجاد کنید که اگر با کسی دیگر ازدواج می‎ کردید زندگی شما بهتر بود یا اگر طلاق بگیرید زندگی شما بهتر می‌ شود. این‌طور خیال‌بافی ها یکی دیگر از کارهای بد زن و شوهر است؛ زیرا خیال‌ بافی تنها یک عبور موقت از مشکلات است. اما در نهایت خیال‌ بافی یک سناریوی دروغی بیش نیستند. پس در این‌گونه مواقع، خیال‌بافی ممنوع!.

۶- بی‌رحم بودن نسبت به شریک زندگی

در هنگام بروز ناراحتی، تداوم آن فقط زخم آن را بیشتر می‌ کند و کمک می‌ کند که این زخم آلوده‌تر شود. بی‌ رحم بودن و نداشتن فضل و بخشش باعث انزوا و تنهایی خواهد شد. بی‌ رحم بودن از کارهای بد زن و شوهر است که عواقب بدتری را به همراه خواهد داشت. هر چند فرآیند بخشش طول می‌ کشد اما سعی کنید این خصلت را در خود پرورش دهید.

۷- پرخاشگری و توهین

پرخاشگری و توهین در زندگی مشترک به صورت‌ های فیزیکی، احساسی، کلامی و یا اقتصادی نمایان شود. توهین فیزیکی که از موارد دیگر واضح‌ تر است به معنی اعمال درد فیزیکی مانند ضربه زدن، هل دادن و … است. اما توهین احساسی بسیار ظریف است. مثلاً طرف مقابل در برابر احساسات شما رفتاری خنثی دارد. توهین اقتصادی شامل همسری است که بیش از حد امور مالی را کنترل می‌ کند. این‌گونه کارهای بد زن و شوهر، موجب ضعف، ترس و در نهایت نارضایتی از زندگی می‌شود.

۸- خیانت جنسی یا زنا

زنا یا خیانت در روابط جنسی در بسیاری از کشورها از جمله ایران بر اساس اعتقادات مذهبی یک عمل ناشایست است و حتی از دیدگاه قانون مجازات سنگینی نیز به همراه دارد. این عمل نیز از جمله کارهای بد زن و شوهر است. زنا در بحث ازدواج یک مسئله جدی است؛ زیرا کسی این کار  را انجام دهد تمرکز خود را از دست داده و به همسر خود هیچ توجهی نمی‌ کند. پس پیوستگی عاطفی زن و مرد از بین رفته و باعث بحرانی بسیار بزرگ در زندگی آن‌ ها می‌ شود. امکان حل شدن این بحران اصلاً وجود ندارد و به احتمال فراوان دو نفر را از هم جدا می‌ کند.

۹- جلوگیری از رابطه جنسی

از مهمترین کارهای بد زن و شوهر خودداری کردن از رابطه جنسی با شریک زندگی خود است. نیاز جنسی از مهمترین نیازهای هر فردی است و یکی از دلایل اصلی ازدواج، نیاز جنسی است. بسیاری از تحقیقات نشان می‌ دهد مردان و زنان در هنگام رابطه جنسی از مزیت‌ های روانی و بهداشتی حاصل از آن برخوردار خواهند شد. در تحقیقی دیگر که در سال 2013 انجام شد، در آغوش گرفتن همسر به مدت ده ثانیه فشار خون را کاهش و استرس را کم می‌ کند. اما افرادی هستند که هنگام درخواست رابطه از طرف همسرشان بی میل هستند و با گفتن حوصله ندارم از آن جلوگیری می‌ کنند. کسانی که این‌ گونه با شریک زندگی خود رفتار کنند به مرور زمان از هم فاصله می‌ گیرند و بعد از مدتی از هم جدا خواهند شد. چون هر کس باید بتواند نیاز خود را برآورده کند.

۱۰- نداشتن ابتکار در طول زندگی

بعضی از افراد به ازدواج همانند یک بازی نگاه می‌ کنند و بعد از این که ازدواج کردند، می‌ گویند حالا ما برنده شده‌ ایم و باید از این قهرمانی خود لذت ببریم و هیچ تغییر و ابتکاری در زندگی خود ایجاد نمی‌ کنند. اما زندگی یک مسیر طولانی و پیوسته است. وقتی زندگی یکسان باشد انسان‌ ها نیاز به تغییر خواهند داشت. ما می‌ توانیم هر روزه در زندگی خود تغییر ایجاد کنیم. این ابتکارات و تغییرات هستند که زندگی را از حالت کسلی خارج می‌ کنند.

۱۱- عشق به پول

یکی دیگر از کارهای بد زن و شوهر، عشق به پول است. عشق به پول و مشاجره کردن در مورد آن ریشه بسیاری از مشکلات است. بر اساس یک تحقیق در دانشگاه کانزاس که بر روی بیش از ۴۵۰۰ زوج صورت گرفت، بحث و درگیری در مورد پول از دلایل اصلی طلاق است. بسیاری از زوج‌ ها نمی‌ دانند چطور در مورد پول بحث کنند و هنگام بحث در مورد پول از زبانی خشن و زننده استفاده می‌ کنند. متخصصان توصیه می‌ کنند برنامه‌ریزی‌ های مالی توسط دو نفر تعیین شود و قبل از ازدواج مسئولیت‌ های مالی خود را مشخص کنند تا در طول زندگی دچار مشکل نشوند. برنامه‌ریزی مناسب مالی برای یک زندگی شاد ضروری است.

هنوز برای تغییر دیر نیست، ما در این مقاله شما را با کارهای بد زن و شوهر آشنا کردیم، اکنون شما می‌ توانید این کارهای بد را در رفتار خود شناسایی کنید و با تغییر آن‌ ها یک زندگی باثبات، طولانی و لذت‌بخش را با شریک زندگی خود تجربه کنید.

 

بدون نظر