مجله جنسی زوج باز

چگونه همانند یک زوج خوشبخت زندگی کنیم؟

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۰ اسفند ۹۶

نظرات کاربران :

زندگی زناشویی پر از فراز و نشیب‌های گوناگون هست، شما باید در زندگی عاشقانه خود با همسرتان بیاموزید چگونه بتوانید با محبت زیاد و عاشقانه زندگی کنید و همانند یک زوج خوشبخت برای همیشه زندگی کنید. فقط کافی است با مهارت‌های آن آشنا شوید. در این نوشته چند مورد از نکات زندگی همچون زوج خوشبختی را خواهید آموخت که زندگی عاطفی شما را دگرگون خواهد کرد. این نوشته را تا انتها بخوانید.

قبل از ازدواج داشتن یک زندگی عاشقانه خیلی آسان و راحت به نظر می‌رسد اما این فاز عاشقانه دوام زیادی نخواهد داشت و بعد از چند سال از بین می‌رود. اما اگر می‌خواهید زندگی عاشقانه ای را تجربه کنید باید بروی تدوام آن کار کنید و آن را ادامه دهید. هرچند  در ابتداآسان به نظر نمی رسد اما زندگی کردن همانند یک زوج خوشبخت ارزشش را قطعا دارد. اگر می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانید این چنین زندگی کنید این نوشته را تا انتها بخوانید:

۱٫ همانند یک زوج خوشبخت به همسر خود احترام بگذارید

اگر می‌خواهید ازدواج موفقی داشته باشید، باید احساس برابری در ابراز محبت به یکدیگر و قدرت تصمیم گیری یکسان در تصمیمات خود داشته باشید. اگر با همسر خود به نحوی برخورد می‌کنید که نظر او اصلا برایتان مهم نیست در این صورت به مشکل برخواهید خورد. تصمیم گیری‌های مشترک به همسرتان حس ارزشمندی و جدی بودن افکارش را می‌دهد و احساس شنیده شدن را خواهد داشت.

در زندگی مشترک مهربان بودن، عاشق بودن و فهمیدن و درک همسر از مهم ترین ویژگی‌های شما باید باشد. اگر یک روز با او به اندازه کافی خوب نبودید از او عذرخواهی کنید و احترام همسر خود را همیشه حفظ کنید.

همچنین حریم شخصی برای همسرتان قائل شوید و سعی نکنید با بررسی بیش از حد گوشی و لپ تاپ همسرتان باعث آزردگی خاطر او شوید.

۲٫ رابطه خود را در لحظه ببینید

یک زوج خوشبخت توجه خاصی همیشه به یکدیگر دارند و در این راه مسائل را به شکل مناسبی کنترل می‌کنند، درباره اتفاقات گذشته بیش از حد صحبت نمی کنند و اشتباهات یکدیگر را می‌بخشند و فراموش می‌کنند و بجای آن بروی تقویت رفتار مثبت یکدیگر کار می‌کنند، از زندگی در لحظه لذت می‌برند.

هرچند شاید مسائل گذشته را کامل فراموش نکنید اما یادآوری آنها اصلا مناسب نیست.

۳٫ زمانی برای گوش دادن انتخاب کنید

گوش دادن یکی از بهترین راه‌ها برای درک همسرتان هست. در گفتگو با همسرتان همیشه حرف‌های او را کامل گوش کنید. با بررسی که بروی زندگی چندین زوج خوشبخت صورت گرفته است مشخص شده آنها توانایی گفتگوی بالایی دارند و شنونده صحبت‌های یکدیگر هستند. ارتباط چشمی کافی، توجه و تمرکز بروی صحبت‌های طرف مقابل و کنار گذاشتن گوشی موبایل هنگام صحبت رو در رو از چیزهای مهم است.

از همسرتان بپرسید که چه چیزهایی برایش مهم هست و چه مسائلی برایش خسته کننده است. گاهی اوقات تمام چیزی که همسرتان نیاز دارد فقط شنیدن حرف هایش هست.

۴٫ همیشه به همسرتان اولویت دهید

بعد از ازدواج لازم نیست هر ثانیه اطراف همسرتان باشید اما یادتان نرود که اولویت دادن به همسرتان بسیار مهم است. یک زوج خوشبخت یکدیگر را اولویت زندگی خود می‌بینند و تصمیمات مهم را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند و اگر نیازی به یکدیگر داشته باشند فورا به سراغ یکدیگر می‌روند. گاهی اوقات شاید فکر کنید که کار مهم تری از خانواده دارید اما بدانید که توجه و اولویت دادن به خانواده از اصول بسیار مهم بعد از ازدواج هست تا عشق و حمایتی که شایسته خانواده تان است را به آنها بدهید.

۵٫ ارتباط محکمی را با همسرتان شکل دهید

اگر زندگی شبیه یک زوج خوشبخت را می‌خواهید، ارتباط موثر یکی از کلیدی ترین مسائل است. شما و همسرتان باید با مهربانی با یکدیگر صحبت کنید، مخصوصا صحبت درباره مسائلی که با یکدیگر موافق هستید. این کار باعث می‌شود رابطه شما تقویت شود و اعتماد بیشتری نسبت به یکدیگر داشته باشید و همانند یک زوج خوشبخت زندگی کنید.

هیچوقت چیزهایی نگویید که عمدا باعث آزردگی خاطر همسرتان شود. شاید در لحظه از روی عصبانیت چیزی را بگویید اما به یاد داشته باشید که همسرتان فراموش نخواهد کرد. در زمان جر و بحث فقط بروی موضوع بحث تمرکز کنید از سخنانی که باعث آزردگی همسرتان شود اجتناب کنید.

۶٫ از اسرار زناشویی تان در زمان بحث و دعوا استفاده نکنید

در زندگی زناشویی حفظ اسرار بسیار مهم است و اعتماد شکل گرفته را در هنگام جرو بحث با تهدید بروی فاش کردن مسائل شخصی و اسراری که در زندگی مشترک دارید از بین نبرید. به این موضوع توجه داشته باشید که اگر از اسرار همسرتان علیه او استفاده کنید در آینده چیزهای بیشتری را از شما مخفی خواهد کرد زیرا اعتمادی به رفتار شما نخواهد داشت.

شما باید برای همسرتان کسی باشید که بیشترین اعتماد در دنیا را نسبت به او دارد و از چیزهایی که این اعتماد مشترک را به خطر می‌اندازد دوری کنید. اگر اشتباهی مرتکب می‌شوید، حتما برای آن عذرخواهی کنید.

۷٫ با مود همسرتان یکی باشید

اگر چیزی همسرتان را آزرده خاطر کرده است زمانی برای آن اختصاص دهید و از او بپرسید که چه چیزی او را ناراحت کرده است، در اکثر مواقع افراد نیاز به توجه دارند. پس این موضوع را نادیده نگیرید، اگر همسرتان آماده صحبت کردن نبود لازم نیست به او اصرار بیش از حدی داشته باشید.

همانند یک زوج خوشبخت سعی کنید یکدیگر را درک کنید، موقعیت را برای گفتگو بسنجید، اگر در مهمانی هستید مسائل شخصی را برای گفتگو با همسرتان انتخاب نکنید و در زمان بهتری آنها را بیان کنید.

۸٫ روز خود را با بوسیدن و در آغوش کشیدن همسرتان شروع کنید

در زندگی یک زوج خوشبخت مهربان بودن با همسر یکی از مهم ترین مسائل هست که می‌توانید به شکل‌های مختلفی آن را ابراز کنید. از گفتن جمله دوستت دارم غافل نشوید، صبح خود را با بوسیدن پنج ثانیه ای همسرتان آغاز کنید و شب قبل از خواب نیز همسرتان را ببوسید. همین لحظات کوتاه بوسیدن و در آغوش کشیدن همسرتان به او احساس خوشبختی زیادی می‌دهد که می‌تواند روابط عاطفی شما با همسرتان را تقویت کنید.

۹٫ با هدیه‌های کوچک یکدیگر را غافلگیر کنید

در زندگی مشترک مسائل مرتبط به شغل شاید آنقدر برایتان پیچیده باشد که زمان مناسبی برای صحبت و گفتگو با همسرتان پیدا نکنید. سعی کنید در هفته چند ساعت را برای همسرتان به طور کامل اختصاص دهید و با او به کافی شاپ و رستورانی بروید و لحظه‌های خاصی را با او بسازید. همچنین از خریدن کادوهای کوچک غافل نشوید، مناسبت‌های مختلفی را در نظر بگیرید و برای همسرتان کادوهای مختلفی بخرید، البته نیاز به هدیه‌های گرانقیمت ندارید و چیزهای کوچک هم می‌تواند گرمای محبت رابطه شما را حفظ کند.

بدون نظر