مجله جنسی زوج باز

چگونه بی تفاوتی نسبت به مردان آن ها را وابسته تر می کند؟

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ دی ۹۷

نظرات کاربران :

گاهی لازم است نسبت به برخی از مردان بی‌تفاوت بود. هدف از بی توجهی زن به مرد می‌تواند متفاوت باشد؛ اما هدف هر چه باشد، بعضی اوقات تنها همین بی‌تفاوتی نشان دادن است که برخی از مشکلات را حل می‌کند! در این مقاله قصد داریم تا به بررسی جنبه‌های مختلف بی تفاوتی نسبت به مردان […]

گاهی لازم است نسبت به برخی از مردان بی‌تفاوت بود. هدف از بی توجهی زن به مرد می‌تواند متفاوت باشد؛ اما هدف هر چه باشد، بعضی اوقات تنها همین بی‌تفاوتی نشان دادن است که برخی از مشکلات را حل می‌کند! در این مقاله قصد داریم تا به بررسی جنبه‌های مختلف بی تفاوتی نسبت به مردان بپردازیم.

۱- بی توجهی زن به مرد برای به چالش کشیدن او

توجه زیاد از حد به مردی که با او زندگی می‌کنید و با او رابطه احساسی دارید، ممکن است گاهی دردسرساز شود. همیشه سعی کنید کمی آن‌ها را تشنه محبت و عشق بگذارید. به اندازه‌ای به آن‌ها توجه کنید و عشق بورزید که آن‌ها هم پاسخگوی این محبت و عشق شما باشند. برخی از مردان در ابراز احساساتشان دچار مشکل هستند و اصطلاحاً سختشان است بخواهند به معشوق، همسر، نامزد و … خود عشق بورزند.

گاهی از گفتن جمله ساده‌ای مانند “دوستت دارم ” امتناع می‌ورزند. این مردان باید یاد بگیرند که عشق برای نشان داده شدن است. اگر احساسی در دل وجود دارد باید به طرف مقابل نشان داده شود و الا چگونه شریک زندگی شما از احساساتان باخبر شود؟!

اگر شریک عاطفی شما در ابراز احساسات سرد رفتار می‌کند، شاید کمی بی تفاوتی نسبت به مردان آن ها را از خواب بیدار کند و به آنها یادآوری کند که وقت این رسیده است که کمی مردی احساساتی باشد! پس بهتر است در برابر رفتار سرد یک مرد، گاهی مثل او بی‌تفاوت باشید. در ابراز احساسات پیش‌قدم نشوید و اجازه دهید این مرد شما باشد که این بار به شما ابراز احساسات می‌کند.

میخواهم مرد مورد علاقه ام را مجذوب و وابسته خودم کنم!

۲- شما مادر شریک عاطفی خود نیستید

برخی از بانوان همانند مادری دلسوز و فداکار رفتار می‌کنند. آن‌ها بیش از حد به مرد خود توجه می‌کنند. مدام نگران وقت غذا، دارو، خواب و … او هستند. این توجه بیش از حد موجب می‌شود یک مرد احساس کند که در بسیاری از موارد ساده زندگی خود وابسته است. مدام کسی او را می‌پاید. همیشه باید مراقب انجام چیزهای ساده باشد. کمی در انجام چنین اموری بی تفاوتی نسبت به مردان واجب است! هر انسانی نیاز دارد گاهی در حال خود فرو برود. گاهی چیزهای ساده را فراموش کند! گاهی رها و آزاد باشد.

درست است زنی که این کارها را انجام می‌دهد، در واقع می‌خواهد عشق و توجه خود را به شریک عاطفی‌اش نشان دهد، اما نباید این توجه به گونه‌ای بروز پیدا کند که انگار فرد را در غل و زنجیر می‌کشد. گاهی این توجه‌ها آن قدر زیاد می‌شود که بعد از مدتی دیگر محبت‌های شما به چشم مردتان نمی‌آید! او همیشه چنین توجه و محبتی از شما دیده است و ممکن است فکر کند که همه زنان این گونه محبت می‌ورزند و توجه می‌کنند و یا حتی این میزان توجه و رسیدگی، وظیفه زنان است.

در نتیجه، او نمی‌تواند پاسخگوی محبت شما باشد زیرا فکر می‌کند همه این گونه رفتار می‌کنند. ممکن است شما هم با خود فکر کنید که چرا شریک عاطفی شما به شما توجه کافی را ندارد! در واقع این شما هستید که بیش از حد به او توجه می‌کنید و ممکن است او توان پاسخگویی به این میزان توجه را نداشته باشد. برای همین با کمی بی‌تفاوتی نسبت به مرد خود می‌توانید به او یادآوری کنید که این حجم محبت از روی لطف شماست نه انجام وظیفه!

۳- بی‌تفاوتی نشان دادن نسبت به مردان برای جذب محبت آن‌ها

وقتی فردی عاشق کسی می‌شود و یا از او خوشش می‌آید، سیگنال‌هایی به سمت او می‌فرستد. ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که احساس کنید مردی به شما نسبت به دیگران خیلی توجه می‌کند. به حرف‌های شما بیشتر از سایرین گوش می‌دهد و یا بیشتر حرف‌های شما را در جمع تایید می‌کند. نظرات شما برای او مهم است و… . ممکن است شما هم متقابلاً از این فرد خوشتان بیاید؛ اما بهتر است از همان ابتدای کار شما هم با علاقه به نگاه نکنید و زیاد او را موردتوجه قرار ندهید. گاهی بی‌تفاوتی نسبت به مردی که عاشق شما شده است، لازم است! البته بی تفاوتی نسبت به مردان باید در حد معمول باشد و زیاده‌روی در آن نشود.


مقاله مرتبط: چگونه با کم محلی به مردان آن‌ها را به خود علاقه‌مند کنیم؟


وقتی شما نسبت به مردی که به شما علاقه‌مند شده است (و البته شما هم به او علاقه دارید) کمی بی‌تفاوتی نشان دهید، در چشم او شما یک انسان متشخص و بااعتماد به نفس هستید که با یکی دو جمله محبت‌آمیز و توجه وابسته نمی‌شوید! مقداری بی‌تفاوتی موجب می‌شود او بیشتر به شما دل ببندد؛ اما یادتان باشد که در این زمینه زیاده‌روی نکنید و مرد عاشق را فراری ندهید!

۴- گرم کردن یک رابطه یکنواخت

همه انسان‌ها درگیر دغدغه‌ها و مشکلات زیادی هستند. گاهی این مشکلات موجب می‌شود که شریک عاطفی خود را فراموش کنید. او را نادیده بگیرید. با توجه به این که در جامعه ایران اغلب مردان هستند که بیشتر کار می‌کنند (زیرا استخدام بانوان کمتر انجام می‌شود و این مشکل شما نیست!)، وقتی از سر کار برمی‌گردند، خسته هستند و دیگر توانی برای توجه به همسرشان ندارند.

شاید در وهله اول این دلیل قانع‌کننده به نظر برسد. او خسته است. شما باید هوایش را داشته باشید! اما حقیقت این است که ابراز احساسات نیاز به هیچ توانی ندارد! حتی با گفتن جملاتی مثل دوستت دارم، امروز دلم برات بیشتر تنگ شده بود و… آن‌ها بیشتر انرژی می‌گیرند. اگر همسر شما در این زمینه افراط می‌کند، کل زندگی شما در خانه خلاصه شده است و هر روزتان به یک شکل می‌گذرد، شاید کمی بی‌تفاوتی و کم‌توجهی به همسرتان موجب شود او قدردان زندگی با شما باشد و متوجه شود که در صورت عدم توانایی برای تغییر روزمرگی، حداقل کاری که می‌تواند بکند این است که کمی به شما توجه کند، به حرف‌هایتان گوش دهد و چند ساعتی از روز را برای شما وقت بگذارد.

نشانه‌های بی تفاوتی نسبت به مردان

راه‌های مختلفی برای ابراز بی‌تفاوتی وجود دارد و این شما هستید که باید با توجه به شناختی که به همسر و شریک عاطفی خود دارید، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. در واقع بهتر است بگوییم راه‌های منحصر به فردی با توجه به ویژگی و خصوصیات هر فرد وجود دارد. ممکن است روشی که دوست شما برای جلب توجه همسرش استفاده میکند، به کار شما نیاید. به همین علت، شما باید ابتدا همسر خود را به خوبی بشناسید و ارزیابی کنید که با عدم انجام چه کارهایی می‌توانید توجه او را نسبت به بی‌تفاوتی خود جلب کنید.

به صورت کلی، برای نشان دادن بی تفاوتی نسبت به مردان بهتر است یکی از رفتارهای محبت‌آمیز خود را کمی کمرنگ‌تر کنید. اگر هر روز با اشتیاق فراوان به سمت در می‌روید تا از همسر خود استقبال کنید، می‌توانید این بار کمی این استقبال را کمرنگ‌تر کنید. ممکن است در طول روز بارها به همسر خود بگویید که دوستش دارید (البته گفتن زیاد از حد این جمله توصیه نمی‌شود)، می‌توانید این ابراز احساسات را کمتر کنید.

جمع‌بندی

بی تفاوتی نسبت به مردان می‌تواند در زمان‌های زیادی راه‌حلی برای برطرف کردن یک مشکل باشد؛ اما باید بدانید که زیاده‌روی در این حرکت موجب می‌شود که این رفتار شما برای فرد مقابل عادی شود و دیگر به چشم نیاید.

برای نشان دادن بی تفاوتی نسبت به مردان هم روش‌ها و راه‌های مختلفی وجود دارد که تنها با شناخت از فرد مقابل می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. برای همین از راهکارهای دیگران استفاده نکنید. ابتدا ببینید کمرنگ کردن چه رفتاری توجه همسر یا نامزد شما را جلب می‌کند و سپس سعی کنید با همان رفتار بی‌تفاوتی خود را نشان دهید.

1 نظر