مجله جنسی زوج باز

چگونه با دوست پسر خود ازدواج کنیم ؟

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۳ آبان ۹۷

نظرات کاربران :

معمولا رابطه یا دوستی بین دختر و پسر رابطه‌ای است که بر اساس عشق و علاقه قلبی و محبت است و گاهی با هدف‌های دیگری نیز دنبال می‌شود. اما این رابطه زمانی بسیار با ارزش خواهد بود که به ازدواج ختم شود و طرفین رابطه تصمیم جدی برای ساختن آینده مشترک داشته باشند. در این مقاله سعی می کنیم خانم ها را راهنمایی کنیم تا بتوانند به نحوی با دوست پسر خود ارتباط برقرار کنند که رابطه را با سمت ازدواج ببرد.

بسیاری از افراد بعد از مدتی رابطه و علاقه با پسر یا دختر مود علاقه خود به دلیل وابستگی خاصی که به طرف مقابلشان پیدا می‌کنند و یا با سنجیدن رفتار و برخورد طرف مقابل فکر می‌کنند که دوست پسر یا دوست دخترشان گزینه‌ی مناسبی برای ازدواج است و تمایل دارند که کارها، رفتار و احساسات خود را در جهتی که به نظر طرف مقابلشان خوشایند باشد به کار گیرند تا رابطه آن‌ها به ازدواج با دوست پسر یا دخترشان ختم شود. و در ذهن خود سوالاتی مانند: چیکار کنم دوست پسرم بیاد خواستگاریم! یا چگونه با دوست پسرم ازدواج کنم! رخ خواهد داد

از طرفی با توجه به تفاوت‌های انگیزشی در دختران و پسران اکثر دختران در رابطه‌ها عاطفی‌تر عمل می‌کنند و با توجه به وابستگی ایجاد شده اکثر آن‌ها شروع رابطه را مانند مقدمه‌ای برای ازدواج با دوست پسر خود در نظر می‌گیرند اما بر خلاف دختران بیشتر پسران به قصد کنجکاوی و با هدف‌های دیگری مانند ارتباط جنسی و وقت گذرانی وارد رابطه می‌شوند.

با توجه به در نظر گرفتن تفاوت‌های مختلف رفتاری، احساسی و غیره در دختران و پسران در این مقاله سعی می‌کنیم راهکار‌هایی را که می‌تواند دغدغه دختران جوانی را که هدفشان از رابطه عاشقانه ازدواج با دوست پسر خود است و دنبال شیوه‌های موثر و مفید و باید‌ها و نباید‌های موجود در این مسیر هستند را ارائه دهیم.

۱- برای ازدواج با دوست پسر قلب او را به دست بیاورید

شما باید از طریق مختلف قلب پسر مورد علاقه‌یتان را بدست آورید ولی این مسئله بدین معنی نیست که ماهیت واقعی خود را پنهان کنید بلکه باید خود واقعیتان را به او نشان دهید و همواره از طریق رفتار‌های مثبتی مانند وجود استقلال شخصیتی در خود و اثبات آن، اهمیت دادن به ظاهر خود، وفاداری در رابطه، صداقت و سایر رفتار‌هایی که از نظر روانشناسی نیز برای تسخیر قلب فرد مورد علاقه و ازدواج با دوست پسر خودتان لازم دارید را به کار گیرید.


مقاله مرتبط: چگونه قلب یک پسر را تسخیر کنیم؟


۲- برای ازدواج با دوست پسر  مبهم باشید

به طور کلی مردان از زنانی که وابسته هستند و شخصیت های آویزانی دارند فراری اند. سعی کنید که همه کارها و رفتار‌های خود را با صمیمیت بیش از حد به او نشان ندهید و همیشه ناشناخته‌هایی برای پسر مورد علاقه‌یتان ایجاد کنید تا او برای شناخت شما به سمتتان نزدیک شود. پس باید به گونه‌ای باشید که کل شخصیت شما برایش شفاف نباشد و اگر به ازدواج با دست پسر خود تمایل دارید انگیزه کشف کردن را از او نگیرید.

۳- برای ازدواج با دوست پسر وضعیت خود را مشخص کنید

اگر به ازدواج با دوست پسر خود فکر می‌کنید و به آن تمایل دارید باید در شروع رابطه یا در هر مرحله‌ا از آن هدف گذاری مشخصی داشته باشید یعنی شما می‌توانید با بحث و گفت و گو درباره ازدواج و مسائل پیرامون آن تاحدی درک کنید که آیا طرف مقابل نیز بر روی این هرف تمرکز دارد یا نه ؟ و بهتر می‌توانید که هدف دوست پسرتان را از این رابطه درک کنید.

شما می‌توانید برای سوق دادن دوست پسرتان به سمت ازدواج از همان آغاز رابطه هدف مشخصی مانند ازدواج را مطرح کنید و تکلیف خودتان را از این رابطه روشن کنید.

۴- برای ازدواج با دوست پسر از طریق دوستانتان از هدف او برای ازدواج آگاه شوید

شما می‌توانید از طریق دوستان بخصوص دوست مشترک دوطرف یا کسی که در باره ازدواج شما نظر مثبت یا منفی نداشته باشد وارد عمل شوید و به او بگویید بدون اینکه مستقیما به شما اشاره کند اهداف، صحبت و ایده‌های دوست پسرتان از ادواج را بپرسد و اینگونه بهتر از تصمیم‌ها و برنامه‌ احتمالی او برای ازدواج آگاه می‌شوید.

۵- برای ازدواج با دوست پسر از او خواستگاری نکنید

طبق شواهد مردان بیشتر از زنان ازدواج را جدی می‌گیرند و به زمان خیلی بیشتری نیاز دارند که پیشنهاد ازدواج بدهند. سعی کنید در این زمینه به جای اینکه عجولانه تصمیم بگیرید و پیشنهاد ازدواج رامطرح کنید؛کارهای دیگری مانند بیان کردن خواسته‌هایتان به صورت نا محسوس، بیان ایده‌های خود در رابطه با ازدواج و همچنین به صحبت‌های هدف دار بپردازید.

در کل در این خصوص هر چه بیشتر صبر کنید به نفع شماست چونکه به دلیل مسائل فرهنگی جامعه ما ممکن است که با مطرح کردن پیشنهاد ازدواج از طرف دختر با واکنش‌هایی از قبیل عقب نشینی مرد از ازدواج و گرفتن حالت دفاعی او مواجه شوید پس بهتر است برای ازدواج با دوست پسرتان این اجازه را از خود سلب کنید.

۶- رابطه قبل از ازدواج را ادامه دار نکنید

اگر به ازدواج با دوست پسر خود فکر می‌کنید. بهتر است که برای پیشگیری از تنش بین خانواده‌ها و مسائلی مانند پشیمان شدن و غیره رابطه را خیلی کش دار نکنید و اگر در رابطه خود جدی هستید بهتر این است که با هدف گذاری و مشخص کردن زمان‌هایی برای مشاوره قبل از ازدواج و کار‌هایی از این قبیل از طولانی کردن رابطه جلوگیری کنید.

۷- برای ازدواج با دوست پسر از داشتن رابطه‌ی جنسی قبل از ازدواج بپرهیزید

با توجه به تاکید روانشناسان بر اینکه اکثر افرادی که قبل از ازدواج با دوست پسر خود رابطه جنسی داشته‌اند؛ معمولا ازدواجشان با شکست روبرو شده است و به دلیل پیش آمدن مشکلات و مسائلی مانند مقایسه کردن و ایجاد توقعات بهتر است از این رابطه بپرهیزید. و این کار را به عنوان صمیمت بیش از اندازه برای رسیدن به ازدواج نگاه نکنید و از ان فاصله بگیرید.

۸- برای ازدواج با دوست پسر به او باج ندهید

بسیاری از دختران فکر می‌کنند که برای ازدواج با دوست پسر خود باید مسئولیت همه امور را به دوش بگیرند و فداکاری‌هایی که گاهشان در توانشان نیست را انجام دهند تا با تحمل این سختی‌ها و از این طریق بتوانند طرف مقابلشان را به پای سفره عقد بکشانند. اما شاید از این مسئله خبر ندارند که همین نشان دادن ضعف و باج دادن به نحوی باعث مردد شدن و عقب نشینی دوست پسرشان برای ازدواج باشد.

پس بهتر است برای اینکه گامی موثر برای ازدواج با دوست پسر خود بردارید بجای فداکاری‌های بیش از حد وضعیت و اهداف و شرایط خود را از ازدواج برای او شفاف سازید.

۹- به جای فشار آوردن به دوست پسرتان به او کمک کنید

برای شما بهتر است زمانی که دوست پسرتان به دلایل مختلف از جمله تحصیل، سربازی و دلایل دیگری فرصتی برای ازدواج از شما می‌خواهد؛ شما نیز به جای فشار آوردن و گیر دادن به هر چه سریع‌تر انجام شدن این کار به او کمک کنید و با صحبت کردن و همفکری با کسی که واقعا دوستش دارید و هدفتان از ازدواج مشخص است مسیر را هموار سازید.

در کل با توجه به نکات و راهکار‌های مفیدی که در این مقاله ارائه شد و مورد تایید مشاورین ازدواج و روانشناسان است و شما می‌توانید با به کار گرفتن آن‌ها به بالا بردن شانس ازدواج با دوست پسر خود و احتمال موفقیت بیشتر در این امر را بالا ببرید. و همچنین جمع بندی و نکات ریزی را که در ادامه برای رسیدن به ازدواج با دوست پسر عنوان می‌کنیم را به کار گیرید:

  • برای ازدواج با دست پسر خود می‌توانید ترس‌هایی که در این مسیر دامنگیر او شده است را شناسایی کنید و برای حل آن با او همدل شوید
  • بهتر است در رابطه خود قاطع باشید و با یاد آور شدن اینکه در دوران بسیار مهم و طلایی عمر خود هستید پس باید موضع مشخصی از این رابطه داشته باشید.
  • باید پس ارز مدت کم یا شناخت تقریبی موضوع رابطه را با خانواده‌هایتان در میان بگذارید و تکلیفتان از این رابطه مشخص‌تر باشد.
  • اگر خانواده دوست پسرتان به این ازدواج راضی نیستند و یا دوست پسرتان شرایط مساعدی برای ازدواج ندارد نباید به او فشار بیاورید و با عصبانیت و سرزنش او را دلزده کنید.

همچنین توجه به نکات زیر می تواند بسیار به شما کمک کند تا رابطه سالم تری داشته باشید و برای ازدواج با دوست پسر موثر است:

  • نسبت به پسر مورد علاقه یتان خیلی وابستگی نشان ندهید و به او آویزان نشوید البته در رابطه‌ها بهتر است تعادل ایجاد شود نه او را پس بزنید و نه بیش از حد به او نزدیک شوید.
  • توانایی‌های خودتان را به طرف مقابل نشان دهید و برای خود برنامه و هدف مشخصی از زندگی داشته باشد چون با این رفتار‌ها می‌توانید باعث نزدیک شدن او به فکر ازدواج شوید.
  • برای اینکه او را به سمت ازدواج بکشانید؛ از نقش بازی کردن بپرهیزید چون مردان از این قضیه آگاهند و زنانی با این ویژگی را نمی‌پسندند.
  • به ظاهر خود در حدی که آراسته و مرتب باشید اهمیت دهید و به گونه‌ای لباس بپوشید که نمایانگر شخصیت شما باشد.
  • عجول بودن و شتابزدگی خود را برای ازدواج با او نشان ندهید و آرامش خود را حفظ کنید و با خیالی راحت و آسوده زندگی کنید.

بدون نظر