مجله جنسی زوج باز

چه مواقعی در رابطه عاشقانه نباید سازش زناشویی داشته باشید

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ بهمن ۹۶

نظرات کاربران :

سازش کردن در یک رابطه عاطفی باعث دوام و پایداری آن می شود اما مواقعی وجود دارد که سازش کردن نه تنها منافعی ندارد همچنین به ضرر شما تمام خواهد شد. آیا می پرسید در چه مواقعی نباید سازش کنید؟ در این نوشته ۱۰ مورد از جاهایی که سازش کردن مناسب نیست را آورده ایم. تا انتها کامل بخوانید.

بودن در یک رابطه عاشقانه جدی به این معنا هست که یک روح در دو بدن هستید و مواقعی وجود دارد که باید با یکدیگر سازش زناشویی داشته باشید. از چیزهای کوچک گرفته مانند فراموش نکردن لیست خرید روزانه و توافق برسر رفتن به تعطیلات برای یک مقصد و … و دراین راه انعطاف پذیری برای پذیرفتن نظر طرف مقابل لازم است.

اما سازش‌های بزرگتری وجود دارد که نمی توانید به راحتی بپذیرید. در واقع بعضی مواقع آنقدر موضوع سازش زناشویی برای شما جدی می‌شود که رابطه عاشقانه خود را زیرسوال می‌برید و به این فکر می‌کنید که آیا واقعا ارزشش را دارد یا خیر؟ در این نوشته 10 مورد از سازش‌های بزرگ وجود دارد که بهتر است انجام ندهید بدون اینکه چقدر طرف مقابل خود را دوست دارید.

۱٫ سازش نکردن برای آرزوها و اهداف شخصی

این مورد مخصوصا زمانی که جوان هستید خیلی مهم است. شما باید به سمت اهداف و آرزوهای خود حرکت کنید. اگر هدف شما این هست که یک مهندس شوید و موقعیت شغلی عالی در شهر بزرگی پیدا کنید دور از کسی که عاشقش هستید شما باید به اهداف خود اولویت دهید. این موضوع را یکی از متخصصان مشاور روابط زناشویی بیان کرده است. اگر طرف مقابل شما به بلوغ کافی رسیده باشد و به نظرات شما احترام بگذارد به اهداف شما نیز افتخار می‌کند و شما را در این زمینه حمایت می‌کند. اگر بخواهید بخاطر یک نفر دیگر دست از آرزوهای خود بکشید بعدتر پشیمان خواهید شد.

۲٫ ارزش‌های شخصی خود را حفظ کنید

ارزش‌های شخصی به شما می‌گوید که چه کسی هستید. اگر شما اهل سیگار کشیدن نیستید اما طرف مقابل شما چنین کاری انجام می‌دهد و این موضوع شما را اذیت می‌کند مشکلی ندارد اگر به او یک مهلت برای ترک کردن آنچه انجام می‌دهد بدهید و شریک عاطفی شما باید به اولویت‌های مهم زندگی شما توجه کند مانند سلامتی، خانواده و شغل و کسی که می‌خواهید شوید.

اگر برای ازدواج ارزش‌های خاصی را مدنظر دارید بهتر است صبر کنید تا چنین شخصی که با ارزش‌های اعتقادی و مذهبی شما سازگار باشد پیدا شود.

۳٫ سبک زندگی‌تان مخصوص خودتان است

اگر شما در زندگی خود به این موضوع فکر کرده بودید که دو بچه داشته باشید و در محدوده اطراف شهر و بدور از شلوغی زندگی کنید اما شریک عاطفی شما علاقه ای به بچه ندارد و ترجیح می‌دهد در محدوده مرکزی شهر زندگی کند. شاید نباید برای سبک زندگی مورد علاقه طرف مقابل خود سازش زناشویی داشته باشید و علایق خود را فراموش کنید. بهترین کار این هست که به چنین رابطه ای پایان دهید. اگر نگاه همراستایی با شخصی ندارید بهتر است وقت خود را با وی هدر ندهید.

۴٫ خانواده و دوستان‌تان را نباید بخاطر رابطه عاطفی ترک کنید

اگر شریک عاطفی تان شما را از دیدن خانواده و دوستانتان بازمیدارد باید بدانید که رابطه عاطفی اشتباهی را آغاز کرده اید که طبیعی نیست. زیرا شما همیشه قرار نیست که با همسر خود باشید. در یک رابطه عاطفی سالم ارتقا سطح روابط سالم دیگر شما اتفاق می‌افتد.

۵٫ ارزش خود را دریابید

همه ما باید سطحی از عشق و احترام را بدست آوریم. شریک عاطفی شما باید در هر شرایطی که خوب یا بد باشد نباید احساس بد بودن را به شما القا کند. توهین‌های کلامی را نباید در رابطه خود بپذیرید. ارتباطات ناسالم عاطفی می‌تواند به اعتماد به نفس شما ضربه شدیدی وارد کند.

۶٫ اصول فردی را نباید فدای سازش زناشویی کنید

شما شاید حتی متوجه این موضوع نباشید که در یک رابطه عاطفی باید دو طرف کاملا مراقب عواطف احساسی یکدیگر باشند. شاید اگر برای شریک عاطفی خود کمی کمتر از میزانی که نیاز عاطفی دارد وقت بگذارید به توجه به دیگران بپردازد و شما نشانه هایی از این موضوع رو متوجه شوید و نباید سازش زناشویی داشته باشید  و از کنار آن بگذرید. سازش زناشویی نباید به اصول شما ضربه بزند.

۷٫ رابطه ای که می‌خواهید داشته باشید را پیدا کنید

اصلا درست نیست که از سوی شریک عاطفی خود به سمتی کشیده شوید که نمی خواهید. برای مثال اگر رابطه باز با دیگران را نمی پذیرید و حضور به همراه شریک عاطفی خود در یک مهمانی با افراد غریبه را اصلا نپذیرید و این حق شماست که رابطه خود را آنگونه که دوست دارید تعریف کنید.

۸٫ رابطه عاطفی بدون ارتباط و در تماس بودن معنی ندارد

جملاتی مانند «او خیلی سرش شلوغ است.» «او دوست ندارد که پای تلفن حرف بزند.» چنین جملاتی نشان می‌دهد که ارتباط کلامی شما به سختی با شریک عاطفی تان اتفاق می‌افتد و اگر به ارتباط نیاز دارید باید بتوانید ارتباط کاملی با وی برقرار کنید زیرا در غیر این صورت به مشکلات بزرگی در آینده خواهید خورد. واقعیت این هست که شما اولویت طرف مقابل هستید یا خیر.

۹٫ شما به امنیت مالی نیاز دارید

این روزها برآمدن از هزینه‌های مالی یکی از نشانه‌های احساس امنیت در زندگی است. اگر تصمیم به خرید خانه جدیدی دارید، اینکه بتوانید از چه منبع مالی کسب درآمد کنید بسیار مهم است. اگر طرف مقابل فقط هزینه ایجاد می‌کند و در تامین آن مشارکتی ندارد سازش زناشویی دربرابر این موضوع کار درستی نیست و باید این رابطه را به پایان برسانید.  باید از نظر شرایط مالی دو طرف بتوانند به یکدیگر کمک کنند.

بدون نظر