مجله جنسی زوج باز

پنج نکته درباره ازدواج که هیچ کس به شما نخواهد گفت

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۰ دی ۹۶

نظرات کاربران :

بدیهی است که هر انسانی به خصوص جوانان، آرزوی داشتن یک زندگی مشترک موفق و پر از خوشبختی را دارند. یکی از نیاز های مهم جوانان این است که قبل از ازدواج نکات مهمی را درباره ازدواج که به داشتن یک زندگی موفق کمک می کنند بدانند و بیاموزند و با توجه به آنها خودشان را برای زندگی مشترک آماده کنند.

ازدواج موفق، خواسته ی همه ی جوان ها

وقتی که جوان تر هستیم، در اطرافمان زوج های شاد و مؤفق زیادی را می بینیم و پیش خودمان فکر می کنیم که ما هم دوست داریم همچنین زندگی موفق و شادی داشته باشیم، در نتیجه تصمیم میگیریم درباره ازدواج مقاله بخوانیم و از اطرافیانمان درباره ازدواج موفق شان پرس و جو کنیم و آنها نیز تجربیات و نصیحت های خودشان را در اختیار ما می گذارند.

اما هنوز هم نکته هایی وجود دارد که هیچکس به ما نگفته است.

نکاتی درباره ازدواج که کسی به شما نمی گوید

ممکن است ما هنگام ازدواج از دیگران بخواهیم که پند ها و اندرز هایشان را درباره ازدواج به ما بگویند، اما به ندرت ممکن است در میان این پندها و اندرزها این ۹ نکته را بگنجانند.

 1. ازدواج در عین اینکه یک جایزه و موهبت به حساب می آید مشکلات مخصوص به خودش را هم دارد، در واقع تا زمانی که همه چیز به آن خوبی که ما توقع داشتیم پیش می رود، رابطه شاد و سر حالی خواهیم داشت اما ممکن است با به وجود آمدن یک مشکل رابطه مان به مشکل بخورد و شکست بخوریم، در نتیجه باید این موضوع را درباره ازدواج بدانیم که وجود مشکلات زندگی مشترک نباید ما را شکست بدهد.
 2. خوشحالی ما در رابطه به مسئولیت های ما بر می گردد. در واقع خوشحالی ها و ناراحتی های ما در رابطه مان به پذیرفتن مسئولیت هایمان در زندگی بر می گردد و اگر زمانی برسد که مشکلی در زندگی ما به وجود بیاید بهتر است که به جای کناره گیری و شکست خوردن به فکر رفع و حل کردن مشکلمان باشیم و بدانیم که نیمی از مسئولیت رفع مشکلاتی که به وجود می آید بر عهده ما است و نیمی دیگر بر عهده شریک زندگیمان.
 3. خوشحالی بعد ازدواج یک طرفه نیست.  یکی از مسائل مهمی که باید درباره ازدواج بدانیم این است که ، ازدواج به این معنا نیست که وقتی که ما وارد رابطه می شویم از طرف مقابلمان این توقع را داشته باشیم که برای خوشحال کردن ما هر چیزی را که می خواهیم برایمان تهیه کند، این تفکر در ازدواج کاملآ اشتباه است. ازدواج درست و مؤفق زمانی رخ می دهد که هم ما هم شریک زندگیمان برای خوشحالی یکدیگر تلاش کنیم و رایطه دو طرفه باشد.
 4. با به دنیا آوردن یک کودک، خوشحالی را در زندگی خود افزایش دهید.  به دنیا آوردن یک کودک ، مستلزم پذیرش مسئولیت های تازه ای است که یک زوج جوان را به یک پدر و مادر تبدیل می کند. لذا هر زمان که آمادگی پذیرش این مسئولیت را در خود می بینید اقدام کنید، در نتیجه پذیرش یک مسئولیت تکرار نشدنی، به دنیا آوردن یک کودک می تواند شادی بیشتری را به زندگی ما بیاورد.
 5. امکان تغییر در هر انسانی وجود دارد. اکثر ما ترس از این موضوع را داریم که نکند بعد از ازدواج ، همسر مان تغییر کند و همان آدم قبلی نباشد!؟ یکی از مسائلی که درباره ازدواج باید بدانیم این است که هر فردی قطعا بعد از قرار گرفتن در جایگاهش به عنوان یک فرد و شخصیت جدید و پذیرفتن مسئولیت های جدید تغییر می کند ، و این موضوع با افزایش سن نمایان می شود چراکه هیچ انسانی در ۶۰ سالگی همان شخصیت و رفتاری را که در ۲۰ سالگی داشته ، نخواهد داشت. البته این تغییر به تجربیات انسان نیز بستگی دارد.
 6. تفريح كنيد و از شرايط  زندگی جديدتان لذت ببريد. قرار گرفتن در شرايط جديدی از زندگی و ازدواج به اين معنا نيست كه ما دست از تفريح كردن بر داريم و تمامی وقت تان را صرف خانه و زندگی و شغلمان كنيم، بر عكس اين مطلب را درباره ازدواج بايد بدانيم كه برای داشتن يک رابطه مؤفق و سرزنده بايد تفريح با همسرمان را جزو برنامه های اصلی زندگی مان قرار دهيم.
 7. به يكديگر احترام بگذاريم و حرمت ها را نشكنيم.  بايد اين مسئله را درباره ازدواج بدانيم كه با به وجود آمدن يک مشكل در زندگی نبايد به يكديگر بی احترامی كنيم و حرمت های بين خودمان را در حين بحث از بين ببريم.
 8. بدانيم كه تنها نيستيم. يكی از عواملی كه بعد از ازدواج باعث حس خوشبختی و خوشحالی بيشتر می شود، اين است كه می دانيم كه ديگر تنها نيستيم و در هر شرايطی شريک زندگی مان كنار ما خواهد بود.
 9. سعی می كنيم بهتر از هر زمانی باشيم، ازدواج باعث می شود كه ما برای رضايت همسرمان و جذاب جلوه كردن در مقابل او تمامی تلاشمان را برای بهترين بودن می كنيم، در نتيجه اين موضوع باعث پيشرفت و تعالي خودمان نيز می شود.

مواردی كه باعث به خطر افتادن خوشبختی ما در زندگی مشترک می شود

 

 1. جر و بحث كردن های بچگانه و پی در پی نداشته باشيم.
 2. چشم و هم چشمی كردن با ديگران و حسد ورزيدن، سعی كنيد كه از داشته های خود لذت ببريد.
 3. دروغ نگوييم و رفتاری مرموزانه با همسر خود نداشته باشيم، البته اين موضوع را بايد بدانيم كه بيان كردن هر موضوعی در مورد زندگی گذشته مان ضروری نيست.
 4. شكاک نباشيم و به همسرمان اعتماد داشته باشيم.
 5. در حين مشكلات منطقی رفتار كنيم و رفتار های احساسی و غير منطقی نداشته باشيم.

 


مقاله مرتبط: 6 سوال مهمی که باید پیش از ازدواج از نامزد خود پرسیده و درباره آن بحث کنید


به چه نكاتی قبل از ازدواج بايد توجه كنيم؟

اساس داشتن زندگی موفق در آينده شناختن كامل ازدواج و شرايط آن و داشتن رفتاری مناسب قبل و بعد از آن می باشد، چند نكته مهم كه بايد قبل از ازدواج آن ها را بدانيم:

 • بايد قبل از ازدواج به جای پرداختن به مسائل حاشيه ای، مسائل مهم كه به داشتن يک زندگی موفق به ما كمک می كند را سر لوحه قرار دهيم و درباره اهداف و نیازهای رابطه با همسر آینده مان صحبت کنیم.
 • فبل از ازدواج بايد نهايت دقت خود را در مورد انتخاب شريک زندگی مان بكنيم، درست است كه هيچ فردی كامل نيست اما ما مستحق اين هستيم كه بهترين ها را داشته باشيم. در نتيجه در انتخاب همسرمان نيز بايد بهترين شرايط و در عين حال معقول ترين را در نظر بگيريم.
 •  مسائل مادی را قبل از ازدواج در نظر بگيريم، بايد اين موضوع را درباره ازدواج بدانيم كه تناسب شرايط مادی بين دو نفر يكی از عوامل مهم داشتن زندگیی آرام و موفق می باشد.
 • زمان مناسب را برای ازدواج در نظر بگيريم، در واقع هر انسانی برای رفتن به زندگی مشترک بايد تمامی آمادگی های لازم برای پذيرفتن مسئوليت های جديد را داشته باشد. در نتيجه بعد از رسيدن به يک بلوغ فكری، عقلی و جسمی ، زمان مناسبی برای ازدواج است.

بديهی است که هر انسانی به خصوص جوانان، آرزوی داشتن یک زندگی مشترک موفق و پر از خوشبختی را دارند.

یکی از نیاز های مهم جوانان این است که قبل از ازدواج نکات مهمی را درباره ازدواج که به داشتن یک زندگی موفق کمک می کنند بدانند و بیاموزند و با توجه به آن، خودشان را برای زندگی مشترک آماده کنند.

شما میتوانید از کارشناسان مجموعه زوج باز مشاوره رایگان دریافت کنید. لطفا سوالات و نظرات خود را در زیر همین مقاله ثبت کنید تا پاسخ داده شود.

بدون نظر