مجله جنسی زوج باز

والدین با چینش مناسب آپارتمان از شکستگی‌های کودکان پیشگیری نمایند

دکتر فیروز مددی متخصص ارتوپدی با بیان اینکه نتایج تحقیقات همکاران نشان داده که بیش از ۸۰ درصد کودکان در آپارتمان فوتبال بازی میکنند که در موارد بسیاری مشکلاتی از جمله شکستگی های استخوانی و حوادث متعدد بروز می کند، گفت: فعالیت در فضاهای آپارتمانی معضلاتی دارد که میتواند برای کودکان خطرآفرین باشد.

وی با اشاره به کمبود فضاهای شهری و عمومی برای همه به ویژه کودکان اظهار کرد: والدین باید توجه داشته باشند که در طراحی داخل آپارتمان فقط به سلیقه خود اهمیت نداده و بلورجات و قسمت های زاویه دار ، داخل خانه را برای تحرکت کودکان مورد توجه قرار دهند .

این متخصص ارتوپد ادامه داد: علاوه بر توجه بر فضای تحرک کودکان، لباس مناسب از دیگر مواردی است که میتواند از آسیب بیشتر به کودکان جلوگیری نماید که پوشاندن پیراهن آستین بلند و شلوار میتواند در صورت زمین خوردن کودکان از آسیب بیشتر پیشگیری کند.

وی با بیان اینکه توجه به بیمه از جمله ضروریات هر خانواده است یادآور شد: بر اساس مشاهده مهمترین دلیل مراجعات به شکسته بندی های سنتی ، هزینه کمتر است که توجه به بیمه میتواند بخشی از این موارد را کاهش دهد و درنهایت راه کنار گذاشتن شکسته بندی ها این است که پزشک به اندازه کافی و قوی داشته باشیم.

دکتر مددی با بیان اینکه خانوارهای شهرنشین باید ۱۵ درصد کل درآمد خود را برای سکونت، ۱۵ درصد را جهت خوراک و ۷۰ درصد را صرف تکامل نمایند اظهار کرد: بیمه های تکمیلی از جمله موارد هزینه های تکامل است که امیدواریم در آینده به جای بیمه های شرکتی ، اداره کل بیمه داشته باشیم.

 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

بدون نظر