مجله جنسی زوج باز

نشانه‌ های شکست عشقی دختر چیست؟ و چگونه آن را برطرف کنیم؟

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ فروردین ۹۷

نظرات کاربران :

پس از هیجان زیاد رابطه عاطفی احساس شکست عشقی بسیار دردآور هست. شکست عشقی دختر یا پسر چیست و چه نشانه‌هایی پس از آن دارد؟ آیا باید منتظر بهبود این درد عاطفی در گذر زمان بود و یا دست به کار شوید و خودتان را از این مهلکه نجات دهید؟ در این نوشته با این موضوع بیشتر آشنا خواهید شد.

عشق واقعا چیز عجیبی هست، لحظه ای احساس می‌کنید که بروی ابرها قدم می‌زنید و هیچگاه از این هیجان و لذت دور نخواهید ماند و لحظه ای دیگر احساس تنفر به شدت زیادی به شما دست خواهد داد که شما را به سمت افسردگی پیش می‌برد. شکست عشقی دختر نشانه‌های زیادی دارد که با خواندن این مقاله می‌توانید آنها را براحتی تشخیص دهید.

نشانه‌های شکست عشقی دختر چیست؟

شکست عشقی دختر یا پسر فرقی ندارد، ضربه روحی حاصل از آن بروی جسم افراد هم تاثیر منفی خواهد گذاشت. از احساس درد بروی ناحیه قلب گرفته تا حس افسردگی و کم اشتهایی و … که البته گذرا خواهد بود و برای طولانی مدت اگر باقی بماند باید به مشاور روانشناس حرفه ای مراجعه شود.

پس از شکست عشقی دختر به این صورت می‌تواند پیش برود که اشتهای خود را به شکل بارزی از دست بدهد و تا چندین روز خواب درستی نداشته باشد و حتی تمرکز بروی کارهای روزانه را از دست بدهد.

از زمان‌های دور دست که انسان به صورت قبیله ای زندگی کرده است به طور ژنتیکی هرگونه ارتباط انسان با دیگران برای او نشاط آور و پرهیجان خواهد بود و تنهایی باعث نگرانی و بیماری‌های روحی می‌شود.

در چندماه اول رابطه عاطفی هر شخصی به علت تولید هورمون‌های شیمیایی در بدن مانند دوپامین، اکسیتوسین لذت زیادی از ارتباط عاطفی خود احساس خواهد کرد. همین هورمون‌ها می‌توانند در نبود خود باعث کم اشتهایی و عدم تمرکز و کم خوابی شوند.

برای بعضی از افراد این موضوع فراتر از شکست عشقی پیش می‌رود و علائم بیماری‌های فیزیکی نمایان می‌شود.

سندرم قلب شکسته پس از شکست عشقی دختر یا پسر

شکست عشقی یا ضربه روحی شدید مانند از دست دادن یکی از نزدیکان می‌تواند باعث احساس فشار بروی ناحیه قفسه سینه شود و احساس دردی شبیه حمله قلبی یا کم شدن حجم نفس‌ها و اختلال در کارکرد قلب شود.

طبق تحقیقاتی که در مجله علمی New England Journal of Medicine منتشر شده است نتایج بررسی‌ها بروی دختران 19 ساله که سابقه بیماری قلبی نداشته اند، احساس سردرگمی و شکست عشقی می‌تواند باعث بهم خوردن هورمون‌های بدن و اختلال در کارکرد قلب و در نتیجه بدن را در مواجهه با خطر حمله قلبی قرار دهد.

شکست عشقی دختر یا پسر واگیردار هست

می دانید که سرماخوردگی یک بیماری واگیردار هست و از افراد دیگر می‌تواند به شما انتقال یابد اما آیا می‌دانستید که احساس شکست عشقی دختر یا پسر هم می‌تواند به شما سرایت کند؟ تحقیقات نشان داده است که حالت روانی منفی یک شخص بروی اطرافیان آن فرد نیز تاثیرگذار خواهد بود.

در زبان فرانسوی اصطلاحی وجود دارد که می‌گوید «دیوانگی مشترک دو نفر» یا « folie à deux » که یک نوع اختلال روانی بین دو نفر در یک رابطه عاطفی هست زمانی که دو طرف رابطه سعی می‌کنند حالت و مود روانی و بیان یکسانی مشابه ای همیشه داشته باشند. مثلا اگر یک طرف رابطه افسرده هست طرف دیگر هم شروع به افسرده شدن می‌کند تا تجربه مشابهی داشته باشد. خوشبختانه زمانی که یک طرف تلاش برای بهبود می‌کند طرف مقابل هم احساس بهتری پیدا می‌کند.

عشق و نفرت همزمان در زمان شکست عشقی دختر یا پسر

جالب هست زمانی که یک شخص به صورت همزمان عاشق یک نفر دیگر شده و در همان حال از او متنفر هست. در این شرایط باید به سطح فشار خون فرد توجه شود.

طبق تحقیقاتی که در دانشگاه Brigham انجام شده است در این حالت روانی که همزمان یک شخص هم عاشق و هم احساس تنفر از فردی را تجربه می‌کند می‌تواند به بیماری‌های فشار خون مبتلا شود.

چگونه پس از شکست عشقی با این موضوع کنار بیاییم؟

زمانی که شما از شریک عاطفی خود جدا می‌شوید و رابطه عاطفی چندین ماهه شما به پایان می‌رسد دچار خلا احساسی شدیدی خواهید شد که برطرف کردن آن نیازمند آشنایی با مهارت‌های مختلفی هست.

با دوستان نزدیک خود ارتباط برقرار کنید

زمانی فرا رسیده که شکست عشقی شما را تبدیل به فردی تنها کرده است و اساسا اینکه بخواهید تنهایی خود را دوباره با همان فرد رابطه قبلی تان که هر روز با او در ارتباط بوده اید پر کنید امکان پذیر نیست، خب راه حل این هست که تنهایی را باید کنار بگذارید. برای این کار به سراغ دوستان صمیمی خود بروید و با آنها معاشرت داشته باشید. به زودی روابط جدیدی را شکل خواهید داد که از احساس شکست عشقی دختر یا پسر شما می‌کاهد.

۱٫ سرگرمی‌های مورد علاقه تان را دوباره پیگیری کنید

حالا که تنها شده اید، زمان و پول بیشتری برای دنبال کردن ایده‌ها و سرگرمی‌های خود دارید. چه بهتر از اینکه دوباره هیجان را به زندگی خود بازگردانید، سرگرمی‌های مورد علاقه خود را لیست کنید و سعی کنید آنها را عملی کنید، حتما در این راه با افراد جدیدی هم آشنا خواهید شد که احساسات ناراحت کننده گذشته را به فراموشی بسپارید.

۲٫ گذشته قابل تغییر نیست، اما آینده را می‌توانید بسازید

فکر کردن دائمی به گذشته و اتفاقاتی که قبلا افتاده است تله ای هست که نباید در آن گیر کنید. گذشته قابل تغییر نیست، پس سعی کنید از آن به عنوان درس و تجربه ای یاد کنید و بگذرید. اگر هضم مسائل گذشته برای شما سخت هست، با دوستان مورد اعتماد خود درباره گذشته صحبت کنید و کم کم سعی کنید بروی آینده خود متمرکز شوید و کمتر به فکر کردن درباره گذشته بپردازید.

۳٫ از تجربیات گذشته استفاده کنید

همه ما در زندگی تجربیاتی خواهیم داشت که از ما فرد بهتری خواهد ساخت، شما دیگر آن فرد گذشته نخواهید بود و حالا باید به شکل جدیدی با دیگران ارتباط برقرار کنید که دچار اشتباهات گذشته نشوید و زندگی بهتری بسازید. پس نترسید و دوباره قدم بردارید، همیشه پس از هر شکست عشقی دختر یا پسر می‌توان منتظر فردی با شخصیت بهتر برای خود یا دیگران باشید.

بدون نظر