مجله جنسی زوج باز

زن خوب در زندگی کیست و چه ویژگی‌های جذابی دارد؟

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ بهمن ۹۷

نظرات کاربران :

شاید یکی از آرزو‌های هر مردی در زندگی این باشد که انتخابی صحیح برای گزینش همسر داشته باشد و در نهایت  با یک زن خوب و کامل زندگی کند و از طرف مقابل زنان هم تمایل دارند که به عنوان یک زن خوب و در نقش همسر، خواهر یا مادر، زندگی را به بهترین نحو […]

شاید یکی از آرزو‌های هر مردی در زندگی این باشد که انتخابی صحیح برای گزینش همسر داشته باشد و در نهایت  با یک زن خوب و کامل زندگی کند و از طرف مقابل زنان هم تمایل دارند که به عنوان یک زن خوب و در نقش همسر، خواهر یا مادر، زندگی را به بهترین نحو اداره کنند و باعث آرامش و خوشبختی اطرافیان باشند.

اگرچه شاید یک زن خوب از دیدگاه‌های مختلف و برای انسان‌های مختلف متفاوت باشد و تعبیر هر شخصی بنابر موقعیت و انتظاراتش با هم فرق داشته باشد اما به طور کلی ویژگی‌های مشترکی وجود دارد که روانشناسان و عموم افراد جامعه آن را به عنوان ویژگی یک همسر یا زن خوب می‌شناسند و تمایل دارند که با همچنین فردی معاشرت و زندگی کنند که مهم‌تری این ویژگی‌ها را در این مقاله بیان می‌کنیم.

پس اگر شما نیز به عنوان یک زن از این نظر دغدغه دارید که آیا زن خوبی در زندگی و در نقش خودتان هستید و یا تمایل دارید باشید و یا مردی هستید که دنبال زنی با ویژگی‌های خاص و فوق العاده می‌گردید؛ شاید خواندن این مقاله در این مسیر بتواند به عنوان راهنمایی مطبوب در اختیار شما قرار گیرد.

ویژگی‌های زن خوب:

– صادق باشد

یک زن خوب زمانی می‌تواند صداقت خود را به همسر یا مرد زندگیش ثابت کند که در مورد افکار، احساسات، عادات، سابقه گذشته و فعالیت‌های آینده خود اطلاعات صحیحی در اختیارش قرار دهد و با این کار می‌تواند سازگاری و سعادتمندی زندگی خود را نیز فراهم کند.

به دلیل اینکه صداقت نه تنها برای یک زن بلکه برای مرد‌ها یا بقیه افراد یک رکن اصلی و مانند ستون مهمی در زندگی نقش ایفا می‌کند بنابراین عدم آن برای یک زن در زندگی باعث سخت شدن زندگی مشترک و از بین رفتن محبت بین طرفین می‌شود.

– شریک جنسی خوبی باشد

یک زن خوب بخصوص برای همسر یا مرد زندگی خود؛ زنی است که بتواند انتظارات جنسی طرف مقابلش را برآورده سازد و به آن‌ها بی‌توجه نباشد.

در راستای برآورده کردن نیاز‌های جنسی، یک زن خوب می‌تواند درباره خواسته‌های جنسی همسرش سوال کند، رابطه‌ای شاد ایجاد کند و به جذابیت، زیبایی و تمیز و مرتب بودن خود در این راستا اهمیت دهد و به طور کلی بتواند رضایت شوهر بدست آورد.

– پشتیبان همسر باشد

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین کار‌هایی که پس از صادق بودن می‌تواند نشان‌دهنده عادات یک زن خوب باشد حمایت و پشتیبانی کردن از همسر است؛ به این معنی که یک زن خوب باید از لحاظ عاطفی، معنوی، مالی و غیره همسرش را حمایت کند. برای مثال احساسات و عواطف خود را منتقل کند و از نظر مالی قناعت کند و در شرایط سخت مشکلات مالی همسرش را همراهی کند.

به طور کلی حامی بودن برای یک زن یعنی اینکه به مردی که به او تکیه می‌کند احساس امنیت بدهد و ناهمواری‌ها و سختی‌های زندگی را با او پشت سر بگذارد.


مقاله مرتبط: علائم و نشانه های زن هوس باز چیست؟ زنان هوس باز را چطور شناسایی کنیم؟


– زن خوب باید صبور باشد

کم تحملی و بی حوصله بودن بخصوص با وجود شرایط سخت، مشکلات زندگی و بحران اقتصادی زندگی امروزه یکی از مهم‌ترین عللی است که اکثرا به عنوان یک مشکل دامن گیر خانواده می‌شود و از طرف زنان به بهانه‌های مختلف نشان داده می‌شود و زندگی را دچار خلل می‌کند.

بنابراین انسان صبور یا زن با حوصله و خوب زنی است که در همین مواقع برخورد با مشکلات و موانع زندگی و در مقابل مصیبت‌‌ها صابر باشد و متانت خود را حفظ کند و از این طریق باعث استحکام خانواده خود شود.

– عشق خود را ابراز کند

به عنوان یکی از ویژگی‌های زن خوب می‌توان گفت زن خوب، زنی است که به راحتی محبت و عشق ورزیدن را در زندگی انجام دهد و آن را لازمه ز ندگی بداند.شاید بعضی‌ از زنان، با یک تصور اشتباه این کار را فقط مختص دوران خاص عقد، نامزدی و یا اوایل ازدوج می‌دانند اما باید گفت که عشق و محبت ورزیدن یکی از رکن‌های اساسی زندگی و ویژگی یک زن خوب است که می‌تواند آن را از طریق مختلف در طورتمام دوران زندگی‌اش ابراز کند.

یک زن خوب و عاشق برای ابراز عشق خود می‌تواند؛ کار‌ها و اموری که برای همسرش مهم است و همسرش به آن‌ها علاقمند است را دست کم نگیرد و برای آن‌ها ارزش قائل باشد و از طریق کارهای ساده‌ای مثل هدیه دادن، ظاهر مرتب، پختن غذا‌های مود علاقه و سایر کار‌هایی که در زندگی روزمره می‌تواند انجام دهد عشق و وفاداری خود را ثابت کند.

– زن خوب باید احترام بگذارد

به طور طبیعی هر انسانی تمایل دارد که اطرافیانش برای او احترام قائل شوند و یکی از مولفه‌های شاخص برای شناخت یک زن خوب نیز از طریق احترام گذاشتن او به همسر یا اطرافیانش است.

و عموما این رفتار‌های احترام آمیز می‌تواند از طریق مختلفی مانند مهربانی‌های کوچک و از جمله آن دادن هدیه، حمایت عاطفی، راز دار بودن و احترام در جمع‌های مختلف، تعریف و تمجید از کار‌های خوب شخص مقابل و همچنین نظیر این کار‌ها انجام شود.

– قابل اعتماد و مسئولیت پذیر باشد

اغلب افرادی که مسئولیت پذیر هستند به دلیل اینکه پاسخ مناسبی را به ارزش‌های طرف مقابل ارائه می‌دهند؛درنتیجه برای اطرافیان قابل اعتماد هستند. بنابراین یکی از شاخصه‌های زن خوب که باعث انجام بهتر و صحیح‌تر کار‌ها می‌شود همان مسئولیت پذیری است.

زنانی که این ویژگی را دارند نه تنها به عنوان یک زن خوب شناخته می‌شوند بلکه اعتبار اجتماعی و اعتماد بیشتری را نیز از جانب اطرافیان بدست می‌آورند و از جمله کار‌هایی که یک زن خوب در این راستا می‌تواند انجام دهد می‌توان به وظیفه شناسی، پذیرفتن شکست، تامل و اندیشه برای انجام کار و اعتماد به نفس داشتن اشاره کرد.

– قدردان باشد

طبق گفته روانشناسان هر انسانی نیازمند محبت و قدردانی است و مردان نیز از این قاعده استنا نیستند و تمایل دارند که توسط همسر یا اطرافیان خود مورد قدردانی قرار گیرند. بنابراین یکی از ویژگی‌های زن خوب که مردان نیز درمورد آن بحث می‌کنند و انتظار دارند قدردانی در برابر زحمات، محبت‌ها و کار‌هایشان می‌باشد.

قدردانی یک زن خوب می‌تواند به طور مستقیم و با بیان الفاظ و کلمات محبت آمیز و یا با جبران آن از طریق کار‌هایی که در حد توان و در راستای رضایتمندی مرد است انجام شود.

– زن خوب باید به ظاهر خود اهمیت بدهد

امری که اکثر مردان و شاید همه آن‌ها از همسر خود انتظار دارند و آن را به عنوان یکی از ویژگی‌های زن خوب می‌شناسند اهمیت به ظاهر و آراسته بودن زن بخصوص در منزل است و حتی تحقیقات روانشناسی نیز این امر را ثابت کرده‌اند که آراستگی، مرتب بودن و زیبایی ظاهری که از طریق مختلفی مانند آرایش، خوش لباس بودن، تمیز بودن و امثال آن بدست می‌آید؛ تاثیر بسزایی در پایداری و استحکام زندگی دارد

در مجموع و به طور کلی زن خوب از دیگاه عموم و رفتارشناسان فردی است که هم در محیط خانه و با فرزندان و همسر و هم در بیرون خانه و با اطرافیان، دوستان و غیره رابطه محترمانه و خوبی داشته باشد و برای گرم و صمیمی نگه داشتن کانون خانواده خود از طریق مختلف بکوشد.

در جمله‌هایی کلی‌تر می‌توان گفت که زن خوب زنی است که:

 • نیاز‌ها و انتظارات همسر خود اعم از نیاز‌های جنسی، عاطفی، روانی و غیره را برطرف سازد.
 • غرغرو نباشد و دائما از مسائل ومشکلات شکایا نکند.
 • در تمیز و مرتب نگه داشتن محیط خانه و سامان دادن به امور منزل بکوشد و خانه را به پناگاهی امن برای اعضای آن تبدیل کند.
 • باید به علایق، سرگرمی‌ها و رابطه‌های دوستانه همسر و اطرافیانش احترام بگذارد و به آن‌ها فضا بدهد تا راحت‌تر به این مسائل برسد.
 • عشق خود را به راحتی به همسرش ابراز کند و دنبال راه‌هایی باشد که خود و شخص مقابل بیشتر از آن لذت می‌برند.
 • در مقابله با مسائل و مشکلات با خشونت برخورد نکند و سعی کند هنگام صحبت کردن بخصوص با همسرش، با حالت نرمی و ملایمت رفتار کند.
 • خوش رفتاری و مهربانی را پیشه کند و برای همسر و فرزندان خود مانند پرستار باشد.

همچنین:

 • زن خوب باید در هنگام بروز مشکلات و حوادث به خانواده و همسر خود دلداری دهد و بستر امنی را برایشان فراهم کند.
 • دارای ویژگی‌های مثبت از جمله مثبت اندیش بودن، درک بالا، مهربان بودن و قابل اعتماد باشد.
 • وقتی کاری ناروا یا اخلاق بدی را از طرف همسر خود مشاهده می‌کند؛ می‌تواند او را عفو کند.
 • اهل قناعت باشد و به دنبال تجملات و مدگرایی خانه، زندگی و همسر خود را درگیر نکند
 • به تغذیه و بهداشت فرزندانش اهمیت بدهد و سعی کند سلیقه‌های آن‌ها و همسرش را در امور خانه مانند دکوراسیون، غذا و… دخالت دهد.
 • همسر خود را در انجام کار‌های مورد علاقه‌اش همراهی کند ( مردان از همراهی کردن لذت می‌برند) و زمانش را با او بگذراند و بخصوص زمانی که مرد در خانه است او را در نگاه کردن برنامه تلویزیونی و سایر امور مورد علاقه همراهی کند.
 • سعی کند همسرش را در انجام امور و در راستای رسیدن به موفقیت‌ها و علایقش تشویق کند و از سرزنش کردن و مورد نکوهش قرار دادن او بخصوص در هنگام اشتباهات بپرهیزد.
 • زن خوب باید سعی کند بهترین دوست و یار برای همسر خود باشد و حرف‌های دل خود را نیز با او در میان بگذارد.

بدون نظر