مجله جنسی زوج باز

زن خوب برای ازدواج باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ خرداد ۹۷

نظرات کاربران :

انتخاب همسر آینده از سخت‌ترین انتخاب‌های هر فرد در زندگی است. دقت در انتخاب ضرورتی است که احتمال موفقیت و خوشبختی را بیشتر خواهد کرد. اگر شما قصد ازدواج دارید و می‌خواهید همسر آینده خود را انتخاب کنید خصوصیاتی از بهترین ویژگی‌های زن خوب برای ازدواج را آماده کرده‌ایم که باید به این خصوصیات توجه […]

انتخاب همسر آینده از سخت‌ترین انتخاب‌های هر فرد در زندگی است. دقت در انتخاب ضرورتی است که احتمال موفقیت و خوشبختی را بیشتر خواهد کرد. اگر شما قصد ازدواج دارید و می‌خواهید همسر آینده خود را انتخاب کنید خصوصیاتی از بهترین ویژگی‌های زن خوب برای ازدواج را آماده کرده‌ایم که باید به این خصوصیات توجه داشته باشد. اگر دختر مورد نظرتان این ویژگی را داشت قطعاً زن خوبی برای زندگی شما خواهد بود. پس زن خوب برای ازدواج باید:

۱- زن خوب برای ازدواج باید دارای اصالت خانوادگی باشد

اصالت خانوادگي يعني خانواده‌اي سالم، خوشنام با ارزش‌هاي اخلاقي و تربیتی عالی باشند .اساس رفتار و تربیت هر فردی براساس تربیت خانوادگی اوست. اگر دختری که برای ازدواج انتخاب کرده‌اید در خانواده‌ای با فرهنگ، تحصیل‌کرده و باشعور بزرگ شده است او نیز این ویژگی‌های خانوادگی را با خود به ارث برده است. پس دختری که برای ازدواج انتخاب می‌کنید دارای اصالت خانوادگی بیست باشد.

۲- مهربان باشد

مهربانی یکی از خصیصه‌های وجود هر فردی، چه زن و چه مرد بوده و به معنای اهمیت دادن به دیگران است. مهربانی به زندگی حیات می‌بخشد. مهربانی از خصوصیات مهم خانم‌ها است که مورد توجه آقایان است. زن خوب برای ازدواج باید مهربان باشد؛ زیرا این فضیلت باعث ایجاد ارتباط بهتر با دیگران و شفقت بیشتر خواهد شد. مهربان بودن به عنوان یک ابزار قدرتمند در رابطه‌ها بوده در مواقعی که بین زن و مرد اختلافی پیش می‌آید یک راهکار مناسب برای برای رفع مشکل است.

۳- خوش اخلاق باشد

این یک قانون نانوشته است که هر چقدر یک فرد خوش ‎اخلاق‎تر باشد، دوستان بیشتر و روابط بهتری را تجربه خواهد کرد. خوش اخلاق بودن از مهترین ویژگی‌های یک زن خوب برای زندگی است. زنی که خوش اخلاق است رابطه‌ای دوستانه‌تر با شوهر، خانواده و اقوام شوهرش خواهد شد و قطعاً زندگی موفقی را تجربه می‌کند.

۴- آراسته و خوش‌پوش باشد

آراستگی و پاکیزگی از اعمالی هست که در دین ما نیز بر روی آن تاکید خاصی شده است. زن برای جلب توجه همسر خود باید لباس زیبا پوشیده و خود را آراسته کند. مردی که چند ساعت سرکار بوده و خیلی خسته به منزل می‌رسد دوست دارد زنش با ظاهری آراسته و مرتب به استقبال او برود. این آراستگی زن بر روی روحیه‌ی همسرش تاثیری مثبت خواهد داشت و خستگی ناشی از چند ساعت کار را از تن او بیرون کند. وقتي صحبت از آراسته بودن لباس و پاكيزه بودن ظاهر مي‌شود، منظور این نیست تنها به مدل مو، لباس و آرايش خود فكر كنند تا بتوانند هميشه از شوهران خود پذيرايي كنند و نباید به دیگر دیگر جنبه‌های زندگی بی‌توجه باشید.

۵- منطقی باشد

زنی را که برای ازدواج انتخاب می‌کنید باید انتظارات منطقی از شما داشته باشد. بسیاری از زن‌ها گمان می‌کنند که با فداکاری می‌توانند یک مرد را عاشق خود کنند اما واقیت این است که مردها علاقه دارند یک زن منطقی و را انتخاب کنند که همراه آن‌ها برای ساختن زندگی مشترک تلاش کند. منطقی بودن یکی از شرایط‌های اساسی برای مردان است.

۶- قانع باشد

زن خوب برای ازدواج باید همسر خود را همان‌طور که از ابتدا پذیرفته، قبول داشته باشد و خود مردها هم دوست دارند قبل از ازدواج چطور بوده‌اند همان‌ گونه باقی بمانند. زن هنگامی که از همسر خود انتظاری داشته باشد، اگر همسرش قادر به برآورده کردن آن نبود نباید او را سرزنش کند. در این گونه مسائل است که فرق یک زن خوب و بد نمایان خواهد شد پس زن باید سعی کند همیشه عاشق همسر خود باقی بماند.

۷- مهارت‌های ارتباطی بالایی داشته باشد

هر مهارتی كه باعث شود شما منظور خودتان را بهتر بیان كنید و دیگران منظور شما را بهتر متوجه شوند در دسته مهارت‌های ارتباطی قرار می‌گیرد. زنی که از مهارتی‌‌های ارتباطی بالایی برخوردار است، زنی مناسب برای ازدواج است. این مهارت‌ها موجب می‌شود که زندگی مشترک آن‌ها هیچوقت سست نشود و همیشه مستحکم باقی بماند. انتظارات درست از اطرافیان، منصفانه درست فکردن از جمله مهارت‌های ارتباطی به شمار می‌آید که یک امتیاز مثبت برای هر زن است. زن خوب برای ازدواج که مهارت‌های ارتباطی مناسبی دارد گفتگو و هم صحبتی با شما در اولویت کارهای روزانه خود قرار می‌دهد.البته این نکته فراموش نشود که هرچقدر زن مورد نظر شما مهارت داشته باشد، شما هم به همان اندازه بلکه بیشتر باید مهارت داشته باشید چون زنی که دارای ارتباط عمومی بالا است به هیچ وجه دوست ندارد شوهرش فرد خجالتی و منزوی باشد.

۸- صادق و قابل اعتماد باشد

صداقت و اعتماد مهم‌ترین بخش در پی‌ریزی یک رابطه صمیمانه بین زن و مرد است. اعتماد را به صورت یک جمله، یعنی فراهم کردن امنیت خاطر برای همسر بیان کرد. اگر بین زن و مرد اعتماد کافی وجود نداشته باشد باعث به وجود آمدن مشکلاتی خواهد شد که حل آن‌ها بسیار سخت خواهد بود. پس زن خوب برای ازدواج باید صادق باشد و همسرش به او اعتماد داشته باشد. البته صداقت و اعتماد فقط برای زن نیست و مردها نیز همیشه با همسر خود صادق باشند و به آن‌ها اطمینان خاطر دهند.

۹- مسئولیت‌پذیر باشد

مسئولیت پذیر بودن یعنی پاسخگو بودن در برابر خودمان، کسی یا چیزی. همچنان که در جامعه ای بزرگ مسئولیت‌ها کارساز است و انجام درست آن جامعه را سامان می‌بخشد. در خانواده هم احساس مسئولیت و انجام درست و به موقع آن خانواده را که جامعه‌ای کوچک و مقدس به شمار می‌رود. زن خوب باید مسئولت‌پذیر باشد و در طول زندگی خود مسئولیتی را قبول کرده باشد. از مسئولیت‌های زن‌ها در خانواده می‌توان به تربیت فرزندان، تنظیم امور منزل و … اشاره کرد.

این مسئولیت‌پذیری باعث می‌شود زن نسبت همسر، فرزندان و زندگی خود را مسئول بداند و نقش خود را در خانواده به بهترین نحوه انجام دهد. در خانواده پدر در جایگاه مدیریت و سرپرستی قرار دارد و مادر مسئول ساماندهی و اجراست. اگر چه مسئولیت پدر در مقام سرپرست خانواده بسیار سنگین است در کنار او مادر نیز عهده‌دار اجراست و به طور معمول مجریان سهم بیشتری در به ثمر رساندن سیاست‌ها دارند.

۱۰- زیبا و خوش‌جمال باشد

هر انسانی زیبایی را می‌پسندد و دوست دارد زیبایی را انتخاب کند. مردها همیشه در رویای یک زن زیبا هستند، حتی اگر خودشان بسیار زشت باشند یا زیبا باشند. این حس در تمامی مردان وجود دارد و تنها مختص به یک یا دو نفر نیست و در نهان تمام مردها این حس وجود دارد فقط درصد آن کمی بیشتر یا کمتر است. زن خوب برای ازدواج از نظر زیبایی مورد پسند همسر خود باشد. زیبایی زن اگر همراه با خلق و خوی مناسب باشد نعمتی بسیار بزرگی است که خدا به مرد می‌دهد و هر مردی آرزوی چنین زنی را برای ازدواج دارد.

بدون نظر