مجله جنسی زوج باز

روش‌های گفتن حقیقت به والدین

همه ما ممکن است گاهی به پدر و مادر خود دروغ بگوییم. دلایل مختلفی هم می‌تواند داشته باشد و این نسبت به هر شخص متفاوت است. شاید بگویید که به والدین هم بستگی دارد. بله درست است دروغ گفتن فرزند به والدین هم بستگی دارد اما تحت هر شرایطی ما می‌دانیم که دروغ گفتن به والدین عواقب خوبی ندارد. پس بهتر است حقایق را به والدین بگوییم حتی اگر از دروغ گفتن سخت‌تر باشد. همیشه شرایطی پیش می‌آید که ما را مجبور به دروغ گفتن می‌کند، ولی نباید این کار را انجام دهیم. در ادامه این مطلب از مجله بانوان و دخترانه زوج باز قصد داریم در مورد گفتن حقیقت به والدین صحبت کنیم. همراه ما باشید.

گفتن حقیقت به والدین

ممکن است ترس، نگرانی، استرس از رفتار والدین، دلیلی باشد برای دروغ گفتنمان! ولی باید بدانیم که مهم نیست دلیل دروغ گفتن ما چیست، فقط مهم این است ما با دروغ گفتن کار بسیار بد و نادرستی را انجام می‌دهیم. پس بهتر است بهانه‌گیری‌های خود در مورد دروغ گفتن به والدین را کنار بگذاریم، دروغ به هر دلیلی اشتباه است. از همین امروز تلاش کنیم که به هیچ دلیلی دروغ نگوییم. پدر و مادر بهترین همدم در زندگی ما هستند که بیشتر از همه سعادت و خوشبختی ما را می‌طلبند، پس بهتر است هر گونه نگرانی آن‌ها را درک کرده و اجازه ندهیم که رابطه بینمان با دروغ گفتن و حاضرجوابی و … خراب شود.

فقط آن را انجام دهید

وقتی شما دروغ می‌گویید، در واقع با این کار والدین خود را می‌ترسانید، مخصوصا اگر بار اولی نیست که این اتفاق می‌افتد. راهکار چیست؟ راهکار اول این است که به پدر و مادرتان قول دهید که دروغ نگویید، سپس آن را با جدیت تمام دنبال کنید و روی حرفتان بمانید.

برای گفتن حقیقت، زمانی را انتخاب کنید که هم شما و هم والدینتان آزاد هستید؛ تا فکرتان مشغول جای دیگری نباشد و والدین زودتر حقیقت را بپذیرند. فقط یادتان باشد که نباید گفتن حقیقت به والدین را بنابر دلیل‌های مختلف به تعویق بیندازید. این به تعویق انداختن برای شما خوب نیست، زیرا رفته رفته سعی خواهید کرد که از زیر بار مسئولیتِ سنگین گفتن حقیقت به والدین دربروید.

بگذار آن‌ها از شما بشنوند

شاید برای گفتن حقیقت به والدین آن قدر صبر کنید که والدینتان قبل از این که شما بگویید از همسایه یا مادر بهترین دوستتان، بدانند و این برای شما بسیار بد می‌شود و اعتماد مادر و پدرتان نسبت به شما زیر سوال می‌رود. بعد از این مرحله اعتراف شما کاری از پیش نخواهد برد و رفته رفته در باتلاق فرو خواهید رفت و بهتر شدن شرایط کمی زمان‌بر و آزاردهنده خواهد بود، هم برای شما و هم والدینتان!

مطلب پیشنهادی برای شما:

چگونه بعد از یک دعوای بزرگ با والدین خود صحبت کنیم؟

صادق باشید

شما باید همیشه با پدر و مادر خود صادق باشید و همیشه حقیقت را به آنان بگویید حتی اگر می‌دانید والدینتان بیش از حد نرمال، واکنش نشان خواهند داد. صادق بودن با پدر و مادر یک نکته مهم به آن‌ها یادآوری می‌کند که شما درک و فهم دارید و می‌دانید که چه موقع کار اشتباهی انجام داده‌اید و پیامدهای آن را نیز به گردن گرفته‌اید، اگر از دروغ گفتنان پشیمان نباشید پدر و مادرتان دچار ابهام خواهند شد! پس بهتر است از الان، به این فکر کنید که چرا صادق بودن با والدین مهم است؟ چرا دروغ گفتن اشتباه است؟

برای جلوگیری از این کار، سخت تلاش کنید

شما ممکن است احساس کنید که پدر و مادرتان از شما نفرت دارند یا این که همه چیز را کاملا خراب کرده‌اید. این عقیده درست نیست. بهتر است امید خود را از دست ندهید و اعتماد به نفس خود را باز یابید. حتی اگر چندین بار خطا کرده‌اید، باز هم راه برگشت دارید، زیرا پدر و مادرتان شما را دوست دارند و شما را خواهند بخشید.

سعی کنید که خطا نکنید، دروغ نگویید تا به مرحله سختی در رابطه با والدین برسید. در مورد هر چیز کوچکی با پدر و مادرتان رو راست باشید و همه چیز را به آن‌ها بگویید تا در زندگی پشتوانه قوی داشته باشید.

آیا تا به حال چیزی را به والدین خود اعتراف کرده‌اید؟ چطور انجامش دادید؟ جواب این سوال‌ها را کامنت کنید تا دیگر دوستانمان در مجله نیز از ترفند شما آگاه شوند.

ممنون که همراه ما بودید.

لینک منبع:

girlslife

بدون نظر