مجله جنسی زوج باز

راه‌هایی برای کاهش درد عادت ماهانه نوجوانان

نی‌نی سایت: المیرا گلپایگانی، کارشناس ارشد مامایی- احساس درد در دوران قاعدگی یک موضوع طبیعی است و کم نیستند خانم‌هایی که آن را تجربه می‌کنند اما این درد برای بچه‌هایی که تازه به سن بلوغ رسیده‌اند به ویژه آنهایی که دچار بلوغ زودرس هستند بعضا غیرقابل تحمل می‌شود. آیا می‌دانستید به کمک مصرف برخی مواد غذایی می‌توان این دردها را به حداقل رساند؟ با قرار دادن این مواد غذایی در رژیم غذایی روزانه بچه‌ها درد دوران قاعدگی آنها را کاهش دهید:

 

مصرف اسیدهای چرب بیشتر: مطالعات زیادی نشان می‌دهند مصرف اسیدهای چرب که عمدتا در غذاهایی مانند ماهی، آجیل‌ها مثل گردو، بادام و یا دانه‌هایی مانند کنجد وجود دارد، باعث کاهش علایم دیسمنوره می‌شود.

جادوی گیاهی: به گفته پژوهشگران اگر فرزند شما یک هفته پیش از شروع عادت ماهانه بورانی اسفناج البته بدون نمک بخورد و در طبخ غذاها از زعفران، رازیانه، ترخون، تره‌فرنگی، موسیر، فلفل‌سیاه و دارچین استفاده کنید تا حد زیادی از شدت دردهای قاعدگی کاسته می‌شود.

اهمیت جوشانده‌های سنتی: بر اساس قوانین طب سنتی مصرف دم کرده بابونه، سنبل‌الطیب و گل گاوزبان در کاهش درد و ایجاد آرامش بسیار موثرند. هریک از این دم کرده‌ها را می‌توان به طور مجزا تهیه و روزی یک فنجان مصرف کرد.

مصرف مکمل منیزیم: بعضی‌ها به دلیل کاهش منیزیم خون، دچار دردهای دوران قاعدگی می‌شوند. بنابراین یک هفته قبل از پریود می‌توانید از دخترتان بخواهید به روزانه 500 میلی‌گرم منیزیم مصرف کند.

محدود کردن مصرف نمک و کافئین: شاید در خانواده شما تمایل زیادی به خوردن مواد غذایی پرنمک و قهوه وجود داشته باشد اما باید بدانید که این مواد غذایی در تشدید دردهای قاعدگی موثرند.

بدون نظر