مجله جنسی زوج باز

راهکارهایی برای مدیریت زندگی بعد از طلاق

اگر اخیرا طلاق را به هر دلیلی در زندگی خود تجربه کرده‌اید و خواننده این مقاله هستید، پیشنهاد می‌کنیم که به دنبال راهی برای آشتی با همسر سابقتان نباشید! شاید دچار یک خلع عاطفی عمیق شده‌اید و به همین دلیل شاید شنیدن این جمله برایتان سخت باشد، اما یادتان باشد که برای داشتن یک زندگ پُر از امید، لازم است که با وضعیت خود کنار بیایید و جدایی را بپذیرید. این کاملا طبیعی است که در آرزوی دوست داشتن کسی باشید و دلتان بخواهد که مدام به این فرد فکرکنید. اما این کار دردی از شما دوا نخواهد کرد. اجازه بدهید زمان سپری شود چون گاهی اوقات گذر زمان حلال تمام مشکلات است. شاید روزی دوباره با همسر سابقتان و زیر یک سقف زندگی کردید، خدا را چه دیدید! لیکن تا آن روز صبور باشید و یاد بگیرید که جدا از او و البته کاملا محکم و مستقل زندگی کنید.

گاهی اوقات بعضی از افراد، وقتی با پدیده طلاق مواجه می‌شوند، توان پذیرش آن‌ را ندارند چون فکر می‌کنند که همسر سابقشان، عشق اول و آخر آنها بوده است! اما به یاد داشته باشید که چنین عشق‌هایی، مخصوص قصه‌ها است و در واقعیت، قضیه به این شکل نمی‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم که به وضعیت کنونی خود با دیدی باز بیاندیشید و به این فکر کنید که اگر عشقی میان شما و همسرتان بود، امروز در این جایگاه نبودید! پس گذشته را رها کنید! شاید در آینده فردی سر راه شما قرار بگیرد که عشق و محبت واقعی را به شما هدیه دهد، فردی که بتوانید رابطه‌ای خوب و جدید را با او و در کنار او تجربه کنید. صبور باشید! در این جهان هیچ چیز غیرممکنی وجود ندارد…

برای استقبال از زندگی جدیدتان، لازم است که افکاری بکر و تازه داشته باشید. بنابراین در جستجوی کارهایی باشید که احساس خوب مفید بودن را در شما زنده کنند، کارهایی که از انجامشان احساس آرامش و رضایت کنید. البته لازم نیست که ۲۴ ساعت شبانه‌روز مشغول کار و فعالیت باشید! کار زیاد به همان اندازه بیکاری می‌تواند به شما آسیب بزند و روحیه‌ تان را ضعیف کند.

از لاک خود بیرون بیایید! زندگی اجتماعی را به معنی واقعی کلمه تجربه کنید! ساعاتی از وقتتان را با دوستان قدیمی سپری کنید و از بودن با آن‌ها انرژی بگیرید و غم و اندوه را برای همیشه از وجود خود دورکنید.

وجود خود را از خشم خالی کنید! شاید از دست همسرسابقتان عصبانی باشید که با روح و روان شما بازی کرده است و یا شاید از دست خودتان که شکست زندگیتان را به موقع تشخیص نداده‌اید، زندگی‌ای که شاید از شروع محکوم به نابودی بوده است! احساس خشم و نفرت، سودی برای شما ندارد، جز این‌که به مرور وجودتان را از انرژی‌های مثبت خالی می‌کند،‌ انرژی‌هایی که برای غلبه بر وضعیت کنونی شما، حکم معجزه را دارند. پیشنهاد می‌کنیم که برای تخلیه خشمتان، یک فعالیت ورزشی انجام دهید.

به نوشتن روی بیاورید! احساساتتان را روی کاغذ بنویسید. با این کار عواطف شما نظم پیدا می‌کند. به مرور زمان اتفاقات اخیر زندگی را بهتر درک می‌کنید و متوجه می‌شوید که چه بسا بعد از طلاق بزرگتر و باتجربه‌تر شده‌اید.

خاطرات همسر سابقتان را از جلوی چشم بردارید! شاید به نظرتان این کار پیش پا افتاده‌ای باشد ولی در عمل بسیار مفید است. عکس‌ها، هدایا، نامه‌ها و… را از بین ببرید و اگر دلتان نمی‌آید، حداقل تمام خاطرات او را داخل جعبه‌ای بگذارید و آن را جایی نگه‌داری کنید که دست هیچ کس به آن نرسد، حتی خودتان!

تناسب اندامتان را حفظ کنید! انجام یک فعالیت ورزشی برای جسم و روح خسته شما لازم است چون ورزش هورمون‌های شادی‌زای آندورفین را فعال می‌کند و در نتیجه شما احساس خوبی خواهید داشت. اگر امکان ورزش کردن برای شما وجود ندارد، پیاده‌روی یا انجام نرمش‌های ساده نیز به همان اندازه مفید است.

در نهایت، به خودتان زمان بدهید! بدون شک بعد از جدایی مسیر روبه‌روی شما لغزنده و تاریک است. اما صبور باشید و همواره به یاد داشته باشید که در انتهای این مسیر، آرامش و روشنایی در انتظار شماست! به خودتان ۶ ماه فرصت بدهید و در این مدت تمام سعی خود را بکنید تا یک زندگی جدید را بنا سازید. اگر احساس می‌کنید که فکر طلاق و جدایی از مغزتان خارج نمی‌شود، حتما به یک روانشناس خانواده مراجعه کنید. 

بدون نظر