مجله جنسی زوج باز

خطاهای رایج زوج‌ها در فضای مجازی/ رفتار نمایشی در فیسبوک

بعضی از زوج‌ها از شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند فیسبوک، به‌عنوان محوریت اصلی در رابطه خودشان استفاده می‌کنند. اگر شما هم یکی از همین افراد هستید، بهتر است بدانید که این کار از نظر متخصصان کاملا اشتباه است. رابطه خصوصی شما با همسرتان باید دور از انظار عمومی تداوم پیدا کند.

وقتی که فیسبوک به‌عنوان محوریت اصلی در رابطه مشترک مطرح می‌شود، زوج‌ها دائما تلاش می‌کنند که از این طریق خودشان را به افراد دیگر اثبات کنند یا به آن‌ها نشان بدهند که چه ازدواج موفقیت‌آمیزی را تجربه کرده‌اند. با این‌حال، اصلا نیازی نیست که تمام جهان، شاهد رابطه خصوصی شما با همسرتان باشند.

استفاده از شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان محوریت اصلی رابطه، گفت‌وگوهای دونفره بین زوج‌ها را به نوعی رفتار نمایشی تقلیل می‌دهد که درنهایت اصالت و صمیمیت رابطه عاشقانه بین آن‌ها را متزلزل می‌کند. علاوه بر این، امور و مسائل مشخصی وجود دارند که بین زوج‌ها حائز اهمیت به‌حساب می‌آیند. مطرح کردن این مسائل و امور در معرض دید دیگران، به آنان اجازه می‌دهد تا زوایای مختلف رابطه خصوصی شما را موشکافی کنند و به اظهار نظر درباره همه مسائل شخصی شما بپردازند.

بدون نظر