مجله جنسی زوج باز

جایگزین‌های مناسب برای مسکن ها در دردهای عادت ماهیانه

زوج باز>سلامت>سلامت جنسی>بیشتر زنان هرماه برای خلاصی از دردهای سندرم پیش قاعدگی، به سراغ مسکن می‌روند. شدت این دردها در زنان متفاوت بوده و از هر پنج نفر، یک نفر دردی شبیه حمله قلبی را احساس می‌کند. گاهی اوقات این دردها تا 7 روز طول می‌کشد و مصرف مسکن بیش از حد می‌شود. بنابه گفته متخصص گوارش از موسسه پژوهشی مایو کلینیک در آمریکا، مصرف مسکن عوارض بدی روی دستگاه گوارش دارد که به مرور خود را نشان می‌دهد.

به گزارش زوج باز: یکی از متخصصان گوارش می‌گوید، مصرف بیش از حد مسکن‌ها در زنانی که به سندرم پیش قاعدگی مبتلا هستند، عوارض متعددی روی سلامت آنها می‌گذارد. بنابر نظر این متخصص مصرف هر مسکنی بیش از دو بار خطرناک است و زنان مبتلا به دردهای پیش قاعدگی ممکن است هر روز مسکن مصرف کنند و عوارض بسیار بدی روی معده و دستگاه گوارش آنها بگذارد. این خطر حتی برای بیمارانی که آسپرین و یا ایبوپروفن مصرف می‌کنند، یا سیگاری و الکلی هستند، به مراتب بدتر است.

عوارض مصرف مسکن‌ها

از عوارض جانبی مصرف مسکن ها می‌توان به بازگشت اسید به مری، یبوست و اسهال اشاره کرد. بدترین مشکلی که می‌تواند در فرد مشاهده شود، زخم معده یا روده کوچک است، که بسیار دردناک است. همچنین مصرف داروهای غیراستروئیدی ضدالتهاب به طور مکرر می‌تواند به طور خطرناکی از فشار خون و سطح هموگلوبین خون بکاهد.

جایگزین‌های مناسب برای تخفیف درد

روش‌های متعددی برای درمان این درد وجود دارد، مانند، نشستن روی یک مکان گرم، که از درد تا حد بسیاری می‌کاهد. اما این روش مناسب نوع زندگی کاری زنان این دوره نیست.

روش دیگری که علمی و اثربخش است، مصرف ویتامین‌هایی مانند B1 است. موثرترین روش درمانی که به صورت تجربی، آزمایش شده، ورزش است.

ورزش می‌تواند از این نوع دردها تا حد زیادی بکاهد و حتی در برخی زنان، دردشان را به طور کل درمان کند.
 با امتحان کردن روش‌های فوق می‌توان دردهایی را که هر ماه به سراغ زنان می‌آید, بکاهید. اما اگر باز هم مجبور به مصرف مسکن بودید، از دوز بسیار پایین استفاده کنید و البته ورزش نیاز به مسکن را بسیار کم کند.دیلی میل

بدون نظر