مجله جنسی زوج باز

تعهد ازدواج به چه معنی است؟ و چگونه از آن مراقبت کنید؟

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ خرداد ۹۷

نظرات کاربران :

تعهد ازدواج و رابطه عاطفی موضوعی اساسی برای زندگی مشترک است. صداقت و اعتماد در رابطه بر پایه تعهد به اصول و قواعد رابطه بنا خواهد شد. اگر می خواهید زندگی مشترک بی نظیری را با همسر خود تجربه کنید باید درباره تعهد ازدواج و حفظ آن به خوبی بیندیشید و با همسر خود به سطح اشتراک بالایی در این موضوع دست پیدا کنید. این نوشته شما را بیشتر با موضوع تعهد ازدواج آشنا خواهد کرد.

وقتی صحبت از طلاق و جدایی در ازدواج می شود ناخودآگاه یاد کلمه تعهد ازدواج می افتیم. شاید مشکلی که در رابطه های زناشویی امروزی بسیار رایج شده است. اما تعهد ازدواج به چه معنی است؟ چگونه می توان آن را تضمین کرد؟ در این نوشته بیشتر در رابطه با این موضوع صحبت خواهیم کرد.

وقتی کسی می گوید من به رابطه خود متعهد هستم باید تعریف ذهنی فرد از تعهد را بدانیم. اگر میخواهید رابطه زناشویی و عاطفی شما برای مدت طولانی تری حفظ شود باید به تعریف مشترکی از تعهد ازدواج برسید.

زمانی که رابطه عاطفی و احساسی به خوبی پیش می رود صحبت از تعهد ازدواج راحت است، اما وقتی که شرایط کمی پیچیده می شود باید عیار آن سنجیده شود. حل مشکلات عاطفی نیاز به گذشت و فداکاری دارد تا ارزش بالاتری بدست آورد.

قبل از ازدواج باید تعریف خود از تعهد را بدست آورده باشید

به موضوع تعهد ازدواج قبل از شروع رابطه زناشویی فکر کنید و بیاموزید که دقیقا چه چیزی هست تا در زمان بعد از ازدواج و تشکیل خانواده با مشکلات کمتری مواجه شوید.

تعهد ازدواج برای هر زوج متفاوت است اما می توان تا حدودی به تعریف یکسانی دست پیدا کرد. تعهد ازدواج به معنای حمایت از همسر، ارتباط سالم و سازش و برنامه ریزی برای آینده ارتباط زناشویی است. چیزی که هر دو طرف رابطه زناشویی به آن برای ادامه دادن در زندگی مشترک نیاز دارند.

ابتدا بدانید که آیا واقعا برای شما مهم ترین چیز در رابطه زناشویی تعهد ازدواج است؟

این موضوع بسیار مهم است که آیا تعهد ازدواج چه فردی و چه مشترک تا چه حدی حفظ خواهد شد. از خودتان بپرسید که آیا تعهدی که از همسر خود انتظار دارید را اجرا خواهید کرد و یا یک طرفه آن را می خواهید؟ شاید بعضی وقت ها خودمان خودخواهانه تعهد ازدواج را رعایت نکنیم اما از همسر خود چنین انتظاری خواهیم داشت، باید با خود و همسرتان صادقانه رفتار کنید و به شکل یکسانی حدود تعهد ازدواج را ترسیم کنید و به آن پایبند باشید.

همسر خود را با تامل انتخاب کنید

آیا کسی را که برای ازدواج در نظر گرفته اید واقعا کسی هست که تا انتهای عمر خود هر روز صبح با دیدن چهره او از خواب بیدار شوید و شب به خواب بروید؟ آیا می توانید در هر شرایطی حمایتگر او باشید، چه احساسی، چه عاطفی و حتی جسمانی؟ آیا به ارزش های یکدیگر، عقاید و افکار یکدیگر همیشه احترام می گذارید؟

بیشتر با یکدیگر صحبت کنید

وقتی که با شریک عاطفی خود صحبت می کنید، به تجربه و صحبت های مشترکی می رسید که باعث می شود فضای رابطه تلطیف شود و نگرانی ها و ترس ها و مسائل درباره تعهد ازدواج به کنار می رود. زمانی که احساس می کنید رابطه عاطفی شما در مشکلات قرار گرفته صحبت کردن با همسرتان یکی از بهترین راه حل ها خواهد بود.

باید مسائل عاطفی قبل از اینکه به بحران در رابطه تبدیل شود حل و فصل شده و نگرانی ها برطرف شود.

در رابطه زناشویی همیشه به نقطه اشتراک برسید

وقتی که با همسر خود صحبت می کنید، سعی کنید آنچه در بلند مدت مد نظر دارید را به میان بیاورید. حتما از اینکه تفکر مشترکی دارید اطمینان حاصل کنید. البته به این معنی نیست که شما اجازه ندارید تفکر خود را تغییر دهید بلکه باید نقاط اختلاف خود را کمتر کرده و به اندیشه ها و تجربیات مشترکی در زندگی زناشویی برای ترسیم بهتر عبارت تعهد ازدواج برسید.

آینده مشترک خود را همیشه ترسیم کنید

حتی اگر فکر می کنید برای همیشه با یکدیگر نخواهید ماند، تصویر مشترکی از آینده با شریک عاطفی خود بسازید. این هم راستایی ایده ها و آرزوها باعث خواهد شد در مسیر مشترکی قدم بگذارید و تمرکز بیشتری بروی حفظ رابطه هر دو طرف داشته باشند. آیا خودتان را در پنج سال آینده با شریک عاطفی اکنون خود می بینید؟ آیا ازدواج کرده اید؟ آیا به سمت اهداف مشترک خود حرکت می کنید؟

بروی کاغذ تصویر خیالی پنج سال آینده خود را بنویسید و از همسر یا شریک عاطفی خود بخواهید که چنین کاری انجام دهد و سپس نوشته های یکدیگر را بخوانید و ببینید چقدر اشتراکات بین افکار شما وجود دارد، به این شکل به تصویر ذهنی همسر خود دست پیدا خواهید کرد و همسرتان نیز از تفکرات شما آگاه خواهد شد و داشتن تعهد آسان تر و زیباتر خواهد بود.

داشتن تعهد ازدواج به معنی انتخاب نکردن چیزهای مختلف خواهد بود. شاید در ابتدا فکر کنید با موضوعی محدود کننده روبرو هستید، اما اگر عمیقا به آن در رابطه زناشویی نگاه کنید، احساس رهایی و آرامش آن لذت بخش خواهد بود. این چنین شادی و احساس خوشبختی به زندگی هر دو طرف وارد می شود و آسایش خیال چیزی است که هر کسی در زندگی خواهان آن است.

تعهد ازدواج از دو بخش تشکیل می شود: تعهد اولیه و حفظ تعهد

قبل از ازدواج احساس تعهد ازدواج کمی شکل متفاوتی با تعهد بعد از ازدواج دارد. این موضوع را در نظر بگیرید که قبل از ازدواج، شما تعهدتان برای رسیدن به شرایط ازدواج خواهد بود و باید بدانید که بعد از ازدواج چگونه تعهد خود را حفظ کنید. با در نظر گرفتن شرایط گفته شده و ترسیم آینده مشترک می توانید به احساس مشترک خود برسید .

1 نظر