مجله جنسی زوج باز

آموزش تسخیر قلب مردان با شناخت روانشناسی رابطه با مردان

چکیده مطلب

تاریخ انتشار : یکشنبه ۱ مهر ۹۷

نظرات کاربران :

معمولا  نظر مردان و زنان در ارتباط با جنس مخالف این است که هردوی آن‌ها دنیای ناشناخته‌ای دارند و برای ارتباط با آنان باید اطلاعات و تجربه زیادی کسب کرده باشید تا بتوانید نیاز‌‌های روانی و علایقشان را بشناسید. به همین خاطر زنان به دنبال روانشناسی رابطه با مردان و مردان به دنبال روانشناسی رابطه […]

معمولا  نظر مردان و زنان در ارتباط با جنس مخالف این است که هردوی آن‌ها دنیای ناشناخته‌ای دارند و برای ارتباط با آنان باید اطلاعات و تجربه زیادی کسب کرده باشید تا بتوانید نیاز‌‌های روانی و علایقشان را بشناسید. به همین خاطر زنان به دنبال روانشناسی رابطه با مردان و مردان به دنبال روانشناسی رابطه با زنان هستند.

اگرچه مردان موجودات پیچیده‌ اما تا حدی قابل پیش بینی و دارای صفات جداگانه از زنان هستند. مردان نمی‌توانند مانند زنان عواطف و احساسات قوی داشته باشند و همچنین توانایی متمرکز شدن بر روی کار‌هایی که به صورت همزمان قابل اجراست را ندارند.

به طور کلی باید گفت که مردان و زنان تفاوت‌های زیادی از بسیاری جنبه‌های فیزیکی، رفتاری، شناختی و مهارتی دارند و اینکه زنان بتوانند با هوش و درایت بالا این تفاوت‌ها را تشخیص داده و در صدد برآورده کردن نیاز‌ها با توجه به ویژگی‌های خاص آن باشند یعنی اینکه هنر بزرگی دارند و می‌توانند رابطه خود را پایدار نگه دارند.

بنابراین در این مقاله سعی می‌کنیم با تاکید و شناخت بر مسائلی مانند روانشناسی رابطه با مردان، کار‌ها و رفتار‌های مورد پسند آنها و همچنین تفاوت‌هایی که با زنان دارند را تشخیص دهیم و برای وابسته و عاشق کردن مردی که در زندگیمان نقش والایی دارد و می‌خواهیم کنارمان باشد تلاش خود را به کار گرفته باشیم.

مردان به چه کار‌هایی تمایل ندارند یا آن‌ها را دوست ندارند؟

 • مردان مانند زنان دوست ندارند که همه‌ی احساسات و عواطف خود را بیان کنند و آن‌ها بیشتر این کار را در شرایط سکوت و آرام‌تری انجام می‌دهند.
 • مردان دوست ندارند و قتی در مورد مسئله‌ای صحبت می‌شود آن را خیلی با جزئیات توضیح دهید یا آن مسئله را خیلی باز کنید بلکه دوست دارند مختصر و مفید و بدون جزئیات خبر رو نقل کنید.
 • مردان دوست ندارند حتی در مواقعی که خطاکار هستند تمام خطاها را به گردن بگیرند؛ بلکه اگر می‌توانید خطا‌‌ها را به نحوی به مسائل دیگر ربط دهید.
 • طبق اصول روانشناسی رابطه با مردان ، آن‌ها دوست ندارند موقعی که خشمگین و ناراحت هستند آن‌ها را سوال پیچ کنید.
 • مردان دوست ندارند که زحمات و کار‌هایشان نادیده گرفته شود، بنابراین تقدیر و تشکر در این مواقع می‌تواند باعث جذب بیشتر آن‌ها شود.

رفتار‌هایی که مردان دوست دارند در مقابل آنها انجام شود و اجرای آن می‌تواند به رابطه‌ها سمت و سو دهد :

 

۱- مرد‌ها را کنترل نکنید

مردان معمولا از رفتار کنترل کردن متنفرند و دوست ندارند همسر یا زن مورد علاقه‌یشان با رفتاری شبیه غرغر کردن یا سرک کشیدن در کار‌هایش آن‌ها را کنترل کند.

طبق اصولی که روانشناسی رابطه با مردان آن را ثابت کرده است نشان می‌دهد کنترل کردن مردان باعث رفتار‌هایی مانند دروغ یا انجام دادن کار‌هایی می‌شود که بی اطلاع و پنهانی انجام می‌دهند.

۲- تعریف و تمجید را جایگزین مقایسه کنید

سعی کنید وقتی همسر یا مرد مورد علاقه‌یتان رفتار اشتباهی مرتکب می‌شود به جای اینکه او را با مردان دیگر مقایسه کنید یا اشتباهش را بزرگ جلوه دهید؛ کار‌های درست و بجای او را یادآوری کنید و از آن‌ها تعریف کنید چون نه تنها با مقایسه کردن کار به جایی پیش نمی‌رود بلکه تمام فداکاری‌ها وزحمات مرد مورد علاقه‌یتان را زیر سوال می‌برید و با این کار احتمالا عکس‌العمل‌های ناخوشایندی هم می‌بینید. پس بهتر است با تعریف کردن او را هر چهبیشتر به سمت تکرار کار‌های خوبش سوق دهید.

۳- در علایق و هیجانات آن‌ها سهیم شوید

مردان دوست دارند که با کار‌هایی مانند سوال پرسیدن و اهمیت دادن به علایقشان آن‌ها را مورد توجه قرار دهید. مثلا می‌توانید نتیجه بازی تیم مورد علاقه او را بپرسید یا هنگام نگاه کردن فیلم او را همراهی کنید. این کار‌ها به مثابه‌ این است که شما برای علایق و هیجانات او احترام قائل هستید و او را همراهی می‌کنید.

۴- مردان را به خاطر کلی‌نگری محکوم نکنید

مردها معمولا به مسائل ریز که دقت زنان در این موارد بیشتر است؛ کم اهمیت‌ترند. مثلا امکان دارد که به خاطر دغدغه‌ها و مسائل کاری بیرون و غیره آرایش زن یا کار‌هایی که زن برای امور مرتب کردن وغیره انجام می‌دهد را مشاهده نکند و یا با نگاه کلی از ان غافل شود پس نباید او را به خاطر این تفاوت رفتاریش محکوم کنید و قضاوت‌های اشتباه را به کارگیرید.

۵- او را با تفاوت‌هایش بپذیرید

همان‌طور که ذکر کردیم مردان معمولا مانند زنان علاقه ندارند احساساتشان را به معرض نمایش بگذارند؛ یا اینکه به عنوان مثال‌هایی شاخص مردان نسبت به تشریفات کم اهمیت‌ترند، به استقلال اهمیت بیشتری می‌دهند، مدیریت برای آنها مهم است، آراستگی ظاهری خیلی برایشان با اهمیت است و به طور کلی نگاه مردان به مسائل کلی‌تر است.

بنابراین طبق آموزه‌های روانشناسی رابطه با مردان، زنان باید برای جهت دار کردن روابط عاشقانه خود این تفاوت‌ها را نادیده نگیرند و با هر رفتاری متناسب و درخور با آن جواب دهند.

۶- از آنها برای گوش دادن قدردانی کنید

رفتار مردان معمولا به نحوی است که باید صحبت کردن را برای انها شروع کنید و بعد از به نمایش گذاشتن احساساتتان او را در صحبت کردن شریک کنید.

انها معمولا تمایل ندارند که صحبت کردن را شروع کنند ولی اگر با آنها مشغول صحبت هستید با قدردانی از او به خاطر شنود گفته‌هایتان می‌توانید باعث شوید که او نیز حرف‌های بیشتری برای گفتن داشته باشد؛ بنابراین باید به مردان دلیل دهید تا آنها را به صحبت کردن وادار کنید و طبق روانشناسی رابطه با مردان تقدیر به خاطر گوش دادن سودمند است.

۷-  از صحبت‌های تکراری در مقابل مردان بپرهیزید‌

مردان بنابر تصور درست یا اشتباه خود فکر می‌کنند که زنان اغلب زیاد حرف می‌زنند و اهل غرغر کردن هستند و این رفتار مورد پسندشان نیست.

شما باید بخصوص در مواقعی که مرد‌ها خسته‌اند یا از کار برمی‌گردند و در کل در هر جایی که از روحیه آن‌ها مشخص است که تمایلی به شنیدن ندارند غرغر نکنید و با سنجیده سخن گفتن و پرهیز از حرف‌های تکراری به ان‌ها خلاف تصورشان را ثابت کنید.

۸- مردان دوست دارند نوازش شوند

در روانشناسی رابطه با مردان ذکر می‌‌شود که آن‌ها معمولا نیاز‌های عاطفی خود را به زبان نمی‌آورند و حتی در بین خودشان نیز کم‌تر از آن صحبت می‌کنند. اما در واقع این زنان هستند که باید درک و درایت بالا این نیاز‌ها را تشخیص دهند و باید به عنوان مثال‌‌هایی از ابراز عواطف، که خودشان انتظار دارند: آنها می‌خواهند با مهربانی کردن و بخشش و درک بالا قضاوتشان نکنید، آنها می‌خواهند لحظات شادی را بخصوص در محیط خانه به ان‌ها هدیه دهید، آن‌ها می‌خواهند که نوازش شوند و توسط بوسه کردن و رفع نیاز‌های جنسیشان حس دوست داشتن را به ان‌ها هدیه دهید و هم چنین قدرت، حمایت و دوستی را از شما انتظار دارند اگرچه آن را بیان نمی‌کنند اما با وجود آن احساس سعادت و خوشبختی کنند.

سخن آخر در رابطه با روانشناسی رابطه با مردان

به طور کلی برای وابسته کردن مردان به خود ابتدا باید نیاز‌ها و علایقش را بشناسید و تفاوت‌های رفتاری و اخلاقی او را بپذیرید که در این راستا علاوه بر راهکار‌های بالا نکاتی ریز و حائز اهمیت را درباره روانشناسی رابطه با مردان و خواسته‌ها و ناخواسته‌های مردان برای به ثمر رساندن رابطه‌ها ذکر می‌کنیم.

 • مردان دوست ندارند با القابی مانند خود خواه یا درک نکردن و امثال این آنها را پیش داوری کنید.
 • مردان بیشتر منتظر می‌مانند تا ارتباط و صحبت کردن را از طرف مقابلشان ببینند و دوست ندارند خودشان آغازگر باشند.
 • مردان از زنانی که به جای آنها در مکان‌ها و محاف اجتماعی،کاری و دوستانه صحبت می‌کنند یا حرف آن‌‌ها را قطع می‌کنند خوششان نمی‌آید.
 • مردان تمایلی به اعتراف درباره شکست و استباه خود ندارند و این دال بر درک نکردن و نفهمیدن از سوی آنان نیست بلکه فقط از اعتراف می‌ترسند.
 • مردان به طور همیشگی نیز زنان با گذشت و مهربان را ترجیح نمی‌دهند بلکه روانشناسی رابطه با مردان نیز نشان می‌دهد که بیشتر جذب افراد انعطاف پذیر می‌شوند.

همچنین می توان موارد زیر را هم به این لیست اضافه کرد:

 • مردان به مسائل جنسی بیشتر از مسائلی مانند غذا، مکان و غیره اهمیت می‌دهند.
 • چونکه مردان همیشه احساس قدرت را دوست دارند بنابراین همسری که از آنها درآمد بیشتری را دارد غالبا نمی‌پسندند.
 • مردان احساسات خود را به طور مستقیم طلب نمی‌کنند و چون نمی‌خواهند غرور آن‌ها شکسته شود بنابراین با روش‌های غیر مستقیم که شاید توسط زنان درک نشود درخواست نوازش می‌کنند
 • مردان از رفتار‌هایی مانند مقایسه، سرزنش و یاآوری کردن نقاط ضعفشان بیزارند و از زنانی با این خصایص فرار می‌کنند.
 • مردها توانایی زیادی در ابراز کلامی عشق و احساسات خود ندارند و بیشتر ان را با جنبه عملی و انجام کار بیان می‌کنند
 • مردان عادت آویزان بودن زنان را دوست ندارند و گاهی اوقات دوست دارند فاصله بگیرند و از قید و بند‌های زیادی و رفتار مادرانه خیلی زود خسته می‌شوند.
 • مردان به هنگام حوادث سریع‌تر از خود واکنش نشان می‌دهند
 • مردان معمولا با افزایش سنشان، اضطراب و نگرانی بیشتری در مورد توانایی‌های خود پیدا می‌کنند که باید به آنها در این زمینه و بازگرداندن آرامش خاط به انها کمک کرد.
 • مردان چهره طبیعی زنان را اغلب به آرایش‌های بسیار، مدل‌ مو‌های مصنوعی و ناخن‌های بلند ترجیح می‌دهند.

بدون نظر